akp nin büyüsü bozuluyor.

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  akp nin büyüsü bozuluyor.
 
24 saat direnirse davutoglu cumhur dusuyormus :/

bu sefer bittiler .s asfh  

seftali

05 May 2016 14:40

Mesaj Gönder

bazılarına artık hiç gitmeyeceklermiş gibi geliyor ama herşeyin bir sonu vardır.hani menderes,hani özal ,dp,anap neredeler? en nihayetinde her canlı ölümü tadacaktır.:/  

gece gibi

05 May 2016 15:15

Mesaj Gönder

ben teyyip olunce ne olacak merak ediyorum

bu sekil bir sey degismeyecegi asikar
dis mudahale olmazsa

halk destegi ayni dige rmemleketlerdeki
justice and development party diye kurulan partilere ve liderine verilen destek gibi

her sey ayni o ulkelerdeki gib iilerliyor
cezayir tunus fas vs

sonuda da lideri deviriyor empryalistler
kiminin gtune kazik sokturdu
kimini evinde astirdi
kimini colugu cocuguyla sarayda bombaladi vs

bizimki neolacak kimbilir de Very Happy

bu olunce ne olacak bakali m  

seftali

05 May 2016 15:25

Mesaj Gönder

başka lidere yaşam hakkı vermiyor.partisi o varsa var o yoksa yok olacak  

gece gibi

05 May 2016 15:30

Mesaj Gönder

tek sorun ali o ülkelerin anaları belleniyor

yoksa o dediklerinin götüne kazık soksalar farketmez Confused  

Obi-wan

05 May 2016 16:31

Mesaj Gönder

bi bokun bozulduğu yok ya Confused  

hatun

05 May 2016 16:36

Mesaj Gönder

kemal kilichdaroglu demiş ki:
“davutoğlu’na bütün haklarimizi helal ediyoruz”

“az önce arkadaşlarımla birlikte sayın davutoğlu’nu dinledik. aslında son derece güzel ve duygusal bir konuşma yaptı. bir ayrılık konuşmasıydı. başarılarını anlattı, ülkeye verdiği hizmetleri anlattı. iç politikada, dış politikada, ekonomide hangi başarıları sağladığını ifade etti. son iki seçimde aldığı oy oranlarını anlattı ve elbette helallik de istedi, ‘bütün vatandaşlara hakkımı helal ediyorum’ dedi. elbette ki helallik boynumuzun borcudur. sayın davutoğlu’na bütün haklarımızı helal ediyoruz. bu konuda sayın davutoğlu’nun hiçbir endişesi olmasın.”

“hangi gerekçeyle başbakanliktan ayrildi”

“başarılarını anlattı ama başbakanlık koltuğundan ayrılmasının kendi tercihi olmadığını açıklıkla ifade etti. o zaman soru şu; kendi tercihi değilse hangi gerekçeyle başbakanlıktan ayrıldı, bu sorunun yanıtı verilmedi. bu sorunun yanıtını ben vereyim; 17 aralık 2012, dönemin başbakanı şu ifadeyi kullandı, ‘yasama ve yargı benim ayak bağıdır’ dedi. yani güçler ayrılığı ilkesini açıklıkla reddetti. sonra devam etti, 21 mart 2015, sayın erdoğan cumhurbaşkanı seçildikten sonra, ‘parlamenter sistem artık bekleme odasına girmiş bulunmaktadır’ dedi ve bunu birkaç yerde ayrıca tekrar etti.

”“kaçak sarayda gerçekleşen görüşmeyle darbe fiilen gerçekleşti”

“bu söylemler aslında sivil görünümlü bir darbenin, bir dikta yönetimi özleminin ayak sesleriydi. bunu defalarca dile getirdik. dün kaçak sarayda gerçekleşen görüşmeyle darbe fiilen gerçekleşti, darbenin adı 4 mayıs saray darbesidir. şunu özellikle vurgulamak isterim ki 4 mayıs saray darbesi, 28 şubat post modern darbesini de aşan bir niteliğe sahiptir. 28 şubat’ta rahmeti erbakan, başbakanlıktan uzaklaştırılmıştı. 4 mayıs saray darbesiyle de sayın davutoğlu başbakanlığı bırakmak zorunda kalmıştır. 4 mayıs saray darbesinin, 28 şubat’tan farkı ‘yol arkadaşım’ dediği, ‘dava arkadaşım’ dediği bir kişi tarafından bu darbenin gerçekleştirilmesidir.”

“davutoğlu’nu başbakanlik koltuğuna milli irade getirdi”

“sayın davutoğlu, başbakan olarak iki kez seçimlere girmiş, 7 haziran’da yüzde 40,87, 1 kasım’da da yüzde 49 buçuk oranında oy almıştır. başarılı bir sonuçtur. yani parlamenter demokratik sistemin kuralları içinde başbakanlık koltuğuna sayın davutoğlu oturmuştur. bu bağlamda meşruluğu hiç tartışılmamıştır çünkü milli iradeye saygı demokrasinin temel kuralıdır. özetle sayın davutoğlu’nu başbakanlık koltuğuna kendisinin de sıklıkla vurguladığı milli irade getirmiştir.”

“demokrasi adina davutoğlu’nu savunmak da bize düştü”

“ancak sayın davutoğlu, kendisine ve partisine oy veren 23 milyon 531 bin kişinin iradesiyle değil, bir kişinin iradesiyle koltuğundan ayrılmak zorunda kalmıştır. o bir kişi, 4 mayıs’ta saray darbesini gerçekleştiren kişidir. o bir kişi, ülkesinin demokrasisini değil, kendi dikta yönetimini düşünen ve planlayan kişidir. sayın davutoğlu, üzülerek ifade edeyim ki 4 mayıs saray darbesine boyun eğerek dikta yönetimine zemin hazırlamıştır. oysa demokrasi adına doğru olan, 23 milyon kişinin kendisine verdiği görevi savunmasıydı. milli iradeye sahip çıkmasıydı, ‘bu koltuğa beni halk getirdi ancak halk götürür’ demesiydi. yani 4 mayıs saray darbesine davutoğlu’nun açıkça direnmesi gerekirdi. şu kadere bakın ki demokrasi adına sayın davutoğlu’nu savunmak da bize düştü.”

“bu darbe 64. hükümete karşi yapilmiş bir darbedir”

“türk siyasal tarihinde önemli bir yeri olan adalet ve kalkınma partisi’nin neredeyse bütün kadrolarının, 4 mayıs saray darbesini kabullenmiş görünmeleri de demokrasimiz adına başka bir acı tablodur. oysa demokrasilerde darbeler desteklenmez, darbelere direnilir. bu halkın iradesine, yani milli iradeye de bağlılığın temel görevidir. davutoğlu, maalesef bunu yerine getirememiştir. 4 mayıs saray darbesini, bir partinin iç meselesi olarak da görmemek gerekir. bu darbe 64. hükümete karşı yapılmış bir darbedir. bütün cumhuriyetçilerin, demokratların, aydınların yani demokrasiden yana olan bütün vatanseverlerin darbeye direnmesi gereğin de ötesinde bir zorunluluktur.”

“darbecileri yeneceğiz, demokrasi kazanacak”

“bir dikta yönetiminin yasal zeminini hazırlamak için ülkenin meşru başbakanına karşı 4 mayıs saray darbesini yapanlar şunu asla unutmasınlar, chp olduğu sürece asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. yaklaşık 150 yıllık bir parlamenter geçmişimizi, bir diktatörün beklentilerine teslim etmeyeceğiz. kimsenin şüphesi olmasın darbecileri yeneceğiz, demokrasi kazanacak. tarih de bunu hep böyle yazmıştır.”


Evil or Very Mad aferin sana helal et hakkını kuklaya. onu da savun demokrasi adına. cemaatçileri savunduğun gibi savun. erdoğan la ayrı düşen herkesi geçmişinde ne bok olduğuna bakmadan savun. aman ha ikisine birden karşı çıkayım deme. düşmanımın düşmanı dostumdur de, birini mutlaka savun. aferin.  

Emreciksin

05 May 2016 18:40

Mesaj Gönder

politik bir açıklama davutoğlu nu saraya karşı savunuyor güya
bu halk belki bir düşür diyordur.neyse davutoğlu nasıl geldi biliyoruz kanla geldi.kaosla ,kanla getirdi onu şimdi de kovdu.beter olsun.  

gece gibi

05 May 2016 18:56

Mesaj Gönder

öyle ya da böyle erdoğan partinin kurucu lideri. davidoglu kendi mi almış 23 milyon oyu, kursun bi parti gene alsın. bugün mü anlamış kukla olduğunu. nesi savunuluyo.
savunmak da kime düşmüş. eline verdikleri yolsuzluk dosyalarıyla kanal kanal gezip parlatılan, kasetle başa gelen, esas chp lileri partiden uzaklaştırıp, yeni cehape ayağına olur olmaz insanları partiye toplayan, g.baskan yardımcılıkları veren, girdiği her secimi kaybedip kurultayda tek aday çıkan genel müdüre kalmış. erdoğan hadi kurucu lider, sen tepeden inme halinle erdoğan dan farkını söyle önce, sonra davidoglu nu savun.
diğeri desen 80 seçim kaybetmiş, pkk aşağı pkk yukarı, yıllar yılı başka bi siyaset üretememiş, birileri yeter artık deyince alayını paralel ilan etmiş, kurultaya bile gitmeyen koltuk değneği.
hepsi aynı bokun tonları değil mi ?  

Emreciksin

05 May 2016 18:59

Mesaj Gönder

milyonali yıldırım  

Emreciksin

05 May 2016 19:05

Mesaj Gönder

ah hoca ah :,(  

antonios

05 May 2016 19:47

Mesaj Gönder

ahshah

 

music

06 May 2016 08:11

Mesaj Gönder

obi-wan demiş ki:
tek sorun ali o ülkelerin anaları belleniyor

yoksa o dediklerinin götüne kazık soksalar farketmez Confused


ben oyle olsun demiyorum ki dayi

olacagi bu bana gore
adim adim her olmaz deidgimiz oluyo riste
daha neyi tartisiyoruz yok iran olmayiz yok tahran olmayiz
yok libya soyleydi boyleydi Very Happy

isid kentleri bombaliyor bildigin  

seftali

06 May 2016 08:16

Mesaj Gönder

16 mayis bir an evvel gelse de ne halt yiyecegim belli olsa Confused  

music

06 May 2016 08:17

Mesaj Gönder

hırsız ibneler. bunlara oy veren de hırsız karakterli tipler mk.  

Uchiha Sasuke

01 Ara 2017 10:37

Mesaj Gönder
Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30   Sonraki