yandaş medyada deprem

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  yandaş medyada deprem

söylediğiniz şeylere saygı duyuyorum,
sadece bazı konularda farklı düşünüyoruz o kadar, bu da çok normal.

bir ara cnntürk'te program yapan enver aysever diye bir "gazeteci" vardı.
sadece reyting uğruna bir trajediyi çok iyi kullanıp çocuğunu sıcağı sıcağına toprağa veren bir babayı ekrana çıkartıp
saatlerce politik sorular sorup yanıt aramıştı.

ali ismail korkmaz'ın annesi ve babasının fenerbahçeli olduğunu, ahmet atakan'ın babasının trabzonlu olduğunu vs. şeyleri radikal'de yazanlar olmuştu.
bu köşe yazarlığı falan değil, bildiğin aptallık. ama türkiye'de bu kişiler çok önemli paralar kazanıyorlar.

çocuklarını kaybetmiş insanlar maçlara götürülüyor, aziz yıldırım'ın eli öptürülüyor,
slogan attırılıyor, beyoğlu'na götürülüyor vs.
ve bunları yazarlar marifetmiş gibi köşelerine taşıyorlar.

bir diğer hadise de berkin elvan'ın cezanesinde yaşanmıştı.
tüm kesimler kılıç bilenmişti.
ortada bir cenaze töreni var fakat tüm köşe yazarları tam teçhizat kuşanıp yeni kurbanlar hakkında
fütursuzca twit atıyordu.

ondan sonra basın özgür değil, sürekli sansür yiyor diye şikayet ediyoruz.
aslında hepsi dangalak olduğu için özgür olmadığını düşünüyor.
neden hiçbir gazeteci veya köşe yazarı bizim iş yerinde neden sendika yok?
neden biz köleyiz? neden efendimize tapmak zorundayız? diye sormuyor da,
patronlarının ne yaptıklarıyla ilgileniyorlar, enteresan.

idiokrasi diye bir film vardı.
o film günümüzden 500 yıl sonrasını belkide anlatıyordu. aptallığın bütün insanlığa,
dünyaya hakim olduğu bir dönem bu.
türkiye'de o filmde anlatılan şeyler için zahmete girmeye gerek olmadığı bir dönemdeyiz.  

r o m

27 Kas 2014 11:23

Mesaj Gönder

sanirim birbirimizi anlayamadigimiz icin yazdiniz bunlari.
cunku ben bu soylediklerinize tamamen katilmakla birlikte gazeteciligi bu insanlarin kuculttugunu, halbuki gazeteciligin -eger amacina uygun yapilirsa- cok onemli ve degerli bir meslek oldugunu soyluyorum.
bu da sencesi bencesi olan bir durum degil, bir fact.
gazetecilik cok onemlidir. hele simdiki haliyle ultra onemlidir cunku bir yaziyla, bir haberle kitleleri etkilemek mumkundur.
fakat su zamanda belirttigimiz sebeplerden oturu, saygin degildir.
saygin da olmasi gerekirdi bana gore.
bunu soylemek istemistim genel olarak.  

music

27 Kas 2014 15:56

Mesaj Gönder

gece gibi

08 Nis 2015 19:09

Mesaj Gönder

bunu nasıl görmemişim ben ya şuursuz oll  

gece gibi

08 Nis 2015 19:10

Mesaj Gönder

http://www.medyatava.com/tiraj  

Irriducibili

21 Nis 2015 15:09

Mesaj Gönder

ethem sancak nihal bengisu karaca'yı 24 tv'den kovdu
iktidara yakınlığı ile bilinen nihal bengisu karaca'nın 24 tv'deki programına patron ethem sancak tarafından son verildiği belirtildi.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/nihal-bengisu-karaca-kovuldu-844890/  

gece gibi

30 May 2015 00:43

Mesaj Gönder

pelikancılar
can paker, egemen bağış, cemil barlas, canan barlas, hilal kaplan, süheyb öğüt, haşmet bababoğlu, melih altınok, cem küçük, rasim ozan kütahyalı, nagehan alçı, nasuhi güngör, kurtuluş tayız  

gece gibi

03 May 2017 10:18

Mesaj Gönder

reisci muhafazakarlar: aydın ünal, mustafa varank, salih tuna, ibrahim kalın  

gece gibi

03 May 2017 10:18

Mesaj Gönder

islamcılar(davacılar): hakan albayrak, nihal bengisu karaca, , yusuf ziya cömert, nevzat çiçek, ibrahim kiras, akif emre, ibrahim karagül, mehmet ocaktan, ismail kılıçarslan, ahmet taşgetiren, kemal öztürk, yusuf kaplan, fatih tezcan  

gece gibi

03 May 2017 10:19

Mesaj Gönder

hocacılar( ahmet davutoğlu): ali sarıkaya, osman sert, taha özhan, hatem ete ve ertan aydın, etyen mahçupyan, naci bostancı ve ali sefer üstün, taha ün(yeniden reisci safa katılmak için çaba gösteriyor)  

gece gibi

03 May 2017 10:20

Mesaj Gönder

gülcüler(abdullah gül) hocacılar: mustafa karaalioğlu, ahmet sever, fehmi koru, taha akyol, halil berktay, ceren kenar, yıldıray oğur

siyasi destekçileri: bülent arınç, hüseyin çelik, beşir atalay, suat kılıç, sadullah ergin, taner yıldız

abdülkadir selvi/akif beki: reisci muhafazakarlar ve islamcılara yakın duruyor. gülcü ve hocacılarla da zaman zaman dirsek temasında bulunuyor

http://gazeteport.com/2017/yandas-cephede-kim-ne-tarafta-100047/  

gece gibi

03 May 2017 10:22

Mesaj Gönder

yandaş kavgasında rte pelikancıların yanında yer aldı. islamcı/gülcü ve hocacılara ağır sözler söyledi

“ibreleri değişti”

“bahsettikleriniz arasında, kurucusu olduğum partiyi geçmişte desteklemiş olanlar bulunabilir. ama onların bu desteklerini daha sonra da aynen sürdürdüklerini düşünmüyorum. daha sonra ibreleri değişti. yol arkadaşıysan, gönül arkadaşıysan, pazara kadar değil mezara kadar gidilir. bunların bir kısmı pazara kadar geldiler, sonra trenden indiler. hele hele son dönemde, çok çirkin, kabul edemeyeceğimiz yaklaşımlara şahit olduk. bu bir defa yolda, çizgide istikrarsızlıktır. sırat-ı müstakim’den sapmadır.”

“biz tekkeye mürit aramıyoruz”
“islamcı olanlar atılıyor, islamcı olmayanlar getiriliyor’ deniliyor. bir siyasi partinin çalışmalarında, islamcı olmak ya da olmamak şeklinde bir ayrım yapmak zaten yanlış. biz tekkeye mürit aramıyoruz ki. siyasi parti için esas olan, dürüst, ilkeli, vatanını, milletini seven, parti ilkelerine uyacak insan aramaktır. ama bazıları işi tamamen şirazesinden çıkardı. işi, kendi belirledikleri çerçevede kalan insanları ‘doğru’, onun dışındakileri de ‘yanlış’ addetme noktasına getirdiler. onların da böyle bir hakları yok, benim de yok. kaldı ki ebedi alemin ölçüsü hiçbirimizin elinde değil. kimse bunu teraziye çıkarmasın. hele hele çok ağır olacak ama uluhiyet davasına da kimse girmesin…”  

gece gibi

03 May 2017 10:33

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5