yandaş medyada deprem

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  yandaş medyada deprem

yandaş medya patronu ethem sancak, star ve akşam gazetelerinin tepe isimlerini kovdu.

star medya grubu ve kanal 24 ile akşam ve güneş (turkmedya) gazetelerini elinde bulunduran işadamı ethem sancak, yayın yönetmenleriyle yollarını ayırdı.

star medya yayıncılık grup başkanı mustafa karaalioğlu, star gazetesi genel yayın yönetmeni yusuf ziya cömert ve akşam gazetesi genel yayın yönetmeni mehmet ocaktan, bu akşam itibariyle bağlı bulundukları görevlerden ayrıldılar.

sancak'ın bu adımı niye attığı henüz bilinmiyor. kovulan isimlerin tümü, akp yandaşlığında sınır tanımayacak kadar ileriye gidiyordu.

http://haber.sol.org.tr/medya/star-ve-aksam-gazetelerinde-yoneticiler-kovuldu-101535  

gece gibi

25 Kas 2014 08:43

Mesaj Gönder

kovulanlar arasında yer alan star gazetesinin -artık eski- genel yayın yönetmeni mustafa karaalioğlu'nun "patronlarıyla" kurduğu ilişki, tayyip erdoğan'la yaptığı bir telefon görüşmesinin kaydı yayımlanınca herkes tarafından görülmüştü.

erdoğan telefonda hidayet şefkatli tuksal'ın niye hâlâ star gazetesinde yazdığı konusunda karaalioğlu'nu azarlarken, karaalioğlu "büyük patrona" sırasıyla şu yanıtları vermişti:

- evet efendim
- haklısınız efendim, doğru.
- yanlış oldu o şey, haklısınız.
- orada bir şey oldu efendim, ihmal oldu, haklısınız.
- hayır bakılıyor da efendim, bazen şeyler oluyor...
- ilgileneceğiz efendim, gündemimizde.
- yanlış oldu efendim bu konu, ilgileneceğiz onunla.
- yani olacak şey değil. olacak şey değil, haklısınız.
- ilgileneceğiz onunla efendim. efendim gündemimde benim zaten, siz söylemeseniz de gündemimizde bizim efendim.
- evet efendim.  

gece gibi

25 Kas 2014 08:44

Mesaj Gönder

beter olsunlar  

neeyiir

25 Kas 2014 08:45

Mesaj Gönder

meselenin akp'ci iki farklı kanat arasında bir kavga olduğu öne sürülüyor. star grubu adına murat sancak açıklama yaptı.

murat sancak, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

açıklamada "uzunca bir süredir star medya grubu başkanı olarak türkiye’nin yenilenmesi sürecine gerek gazetecilik gerekse de yöneticilik kimliği ile önemli katkılar sunan sayın mustafa karaalioğlu’na şimdiye kadar yaptığı bu değerli katkılar nedeniyle teşekkürü bir borç bilirim. star medya grubu’nun türkiye ile birlikte yenilenmesi, gelişip değişmesi sürecinde üstlendiği rol ile sayın mustafa karaalioğlu medya grubumuzun tarihine geçmiş ve bu başarı öyküsünün sembol isimlerinden biri olmuştur. sayın karaalioğlu’nun bundan sonraki yaşamında da yeni türkiye için hizmet etmeye devam edeceğine olan inancım tamdır" denildi.

murat sancak, star'ın yeni genel yayın yönetmeninin henüz belirlenmediğini, bir süre bu görevin vekaleten yapılacağını duyurdu.

hakan albayrak da karara tepki göstererek istifa etti.  

gece gibi

25 Kas 2014 08:47

Mesaj Gönder

beter oldular zaten bunlar işte bulamaz kim bunları alır artık
cemaatin medyası belki ama onlar için de neler yazdılar.ortada kalır bunlar
gerçi küplerini baya doldurmuşlardır.  

gece gibi

25 Kas 2014 08:49

Mesaj Gönder

kalsınlar.
devir sonsuza dek sürecek sanıp kendilerini sattılar. olacağı buydu.
hepsinin başına aynısı gelsin daha da beter olsunlar istiyorum ben  

neeyiir

25 Kas 2014 08:51

Mesaj Gönder

fuat avni yandaş medyadaki görevden alınmaların neden yapıldığına dair şu tweetleri attı:

1. gül, çankaya'dan ayrılmadan birkaç gün önce karaalioğlu ve cömert gizli ve özel bir görüşme için köşke çıkmıştı. bunu o gün yazmıştım.

2. karaalioğlu'nun, görüşme ortaya çıkınca kalemi kırılmıştı. görevden alınacağını öğrenince sarayla ilgili yazı da yazdı ama kurtaramadı.

3. karaalioğlu'nun gül'e olan yakınlığını en iyi bilen ve onu sürekli takip ettiren bulut, her fırsat bulduğunda durumu tiran'a rapor ederdi

4.toplantıda '28 şubat'ta medya mensuplarının aşırı zenginleşmesini ele alalım' dendiğinde karalioğlu ve ocaktan'ın zenginliği gündeme geldi

5. dar oligarklar, 'kendi ayağımıza kurşun sıkmayalım' diye ballandıra ballandıra karaalioğlu ve ocaktan'ın servetinden konuştular.  

gece gibi

25 Kas 2014 08:54

Mesaj Gönder

6.mit tarafından doğan grubu ile ilgili tozu dumana katacak dosya hazırlandı. 28 şubat bahanesiyle dosyanın içine biat etmeyen herkes kondu.

7. dosya açılmadan önce karaalioğlu ve ocaktan'ın yanısıra karaalioğlu'nun adamı olan kiras'da tasfiye listesinde yer alıyordu.

8. tiran, mit'in hazırladığı tasfiye dosyasını onayladı. doğan grubu'nun ve gül'e yakın isimlerin tamamen medyadan silinmesini istiyor.

9. doğan medya grubu'nu alacak isimler bile belirlendi. yeni bir iş adamı havuzu oluşturuldu. havuzun başındaki lokomatif tek kişi görünecek

10. tiran, doğan medya grubu'nun alınmasında lokomatif olma görevini şahenk'e verirken zahit akman'ı da komiser olarak atadı.
'karaalioğlu'nun aldığı parayla gazete kurulur' diyen yiğit'le, 'buna verdiğimiz para çöpe gidiyor' diyen murat sancak, muradına erdi

'içerde kavga var' görüntüsü vermemek için 'kapıya bırakılanları vekil yapacağız' diye yeni bir algı oyunu oynayacaklar ama nafile.

e.sancak, tiran'a duyuralım diye şaka yollu 'hem 100 bin lira maaş alıyor hem de para aşırıyor ş...f.z' derdi.
bunlar birbirini çiğ çiğ yer.

http://www.gercekgundem.com/medya/86355/fuat-avniden-medyayla-ilgili-bomba-iddialar  

gece gibi

25 Kas 2014 08:56

Mesaj Gönder

neeyiir demiş ki:
kalsınlar.
devir sonsuza dek sürecek sanıp kendilerini sattılar. olacağı buydu.
hepsinin başına aynısı gelsin daha da beter olsunlar istiyorum ben

bunların nasıl satılık oldukları belli de bişi yapamıyoruz birbirlerini yediklerinde mutlu oluyoruz :/  

gece gibi

25 Kas 2014 08:57

Mesaj Gönder

b gece demiş ki:

bunların nasıl satılık oldukları belli de bişi yapamıyoruz birbirlerini yediklerinde mutlu oluyoruz :/

bazılarının yüzünü son dönemde öğrendik zaten.
en azından kim nedir ayrılmış oldu öğrendik biz de.  

neeyiir

25 Kas 2014 09:04

Mesaj Gönder

bunlar iyi günleri

yavş..lar  
fotoğrafı yok

anqel

25 Kas 2014 09:09

Mesaj Gönder

neeyiir demiş ki:

bazılarının yüzünü son dönemde öğrendik zaten.
en azından kim nedir ayrılmış oldu öğrendik biz de.

bir kavga var para davası dönüyor diyorlar ama güle yakınlaştıkları için asıl sebep

bu eğer gül siyasete dönüyor ise daha büyük bir kavgayı izleriz net

zaten akp nin gidişatını anca güçlü başka bir sağ durdurabilir.  

gece gibi

25 Kas 2014 09:13

Mesaj Gönder

b gece demiş ki:

bir kavga var para davası dönüyor diyorlar ama güle yakınlaştıkları için asıl sebep

bu eğer gül siyasete dönüyor ise daha büyük bir kavgayı izleriz net

zaten akp nin gidişatını anca güçlü başka bir sağ durdurabilir.

hep söylediğim şey.
ama gül de bunun için doğru adam mı onu bilemedim.
kendi aralarında çatışma var o bariz ortada ama şimdilik sümen altı edilio bi anda patlıycak gibi gelio bana  

neeyiir

25 Kas 2014 09:15

Mesaj Gönder

gül siyasete dönsün ben çok rica ediyorum ya :/  

gece gibi

25 Kas 2014 09:15

Mesaj Gönder

gül tam o doğru adam
akp liler onu bekliyordu davutoğlu akp nin tabanı için aslında hayal kırıklığı
erdoğan dan sonra en güvendikleri isim güldür net  

gece gibi

25 Kas 2014 09:18