80630 köpek severleri

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  80630 köpek severleri

bu başlığı tüm sokak köpeklerine ve dk'nin çirkin köpeği little'a ithaf ediyorum.

son çalışmalara göstermiştir ki, köpek türünün ve modern kurt türünün kökeni avrupada yaşamış olan vahşi gri kurtlara dayanmaktadır.

insan türünün evrimleşmesi aşamalarında köpeklerin de etkisi olduğu düşünülmektedir, bazı araştırmacılar köpek evcilleşmesini direk bu durumla ilişkilendirirlerken bazıları doğada köpeğin insan harici başka bir türe de aynı tepkileri göstereceğini düşünmektedir.

bildiğimiz adıyla canis lupus familiaris ya da dingil, şapşal, çirkin.

aşağıdaki video, benim çocuklardan biri olan boris'in eğlenceli eğitim videosudur. kendisinin boricassa isminde facebook fan sayfası da mevcuttur.

http://tinyurl.com/kkkjqhx

söylemek isterim ki, benim için hayvanlarla iletişim kurmak çoğu insanla konuşmaya çalışmaktan daha verimli, eğlenceli ve saygılıdır.  

Joje

03 Kas 2014 14:01

Mesaj Gönder

mahalle ormana bırakılan ve açlıktan şehire inen köpeklerin göç yolu üstünde... sanırım her an yanan mangaldan yayılan koku bunda etken... kapasitemiz 5-6 sokak köpeğiyken sayıları şu an 15 civarı... bir tanesi ulumaya başlar başlamaz sabaha kadar susmuyorlar... sanırım insan türü olarak kaliteli uyku için kanlı bir yola başvuracağız... yeter Neutral  

Uchiha Sasuke

03 Kas 2014 14:04

Mesaj Gönder

çok seviyorum köpekleri
fakat dokunamıyorum
Confused  

billie jean

03 Kas 2014 14:06

Mesaj Gönder

Confused

açıkçası ülkede doğru çalışan herhengi bir mekanizma yok ki, sokak hayvanlarıyla ilgili olanlar doğru çalışsın.
hayvan refahından söz edebilmek için önce canlı, insan refahını çözebilmek gerekiyor.
saldım çayıra yaşanıyor işte, insanı da kedisi de köpeği de...  

En son Joje tarafından 03 Kas 2014 14:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Joje

03 Kas 2014 14:06

Mesaj Gönder

almanya bu isi cozdu Confused

hepsini topladi 1 seferde itilaf etti
sehirlerde sokak hayvanlarina yasam alani olabilecek
btun cop mop barinak ne varsa toparladi Confused  

seftali

03 Kas 2014 14:08

Mesaj Gönder

istanbul sosyetesi rahatsız oluyor köpeklerden, sorsan hepsi hayvansever Confused alıyorlar başıboş itleri belgrad'a bırakıyorlar... bahçeköy-maslak yolu üstünden akıyorlar semte... 2 kış önce çocuklar sabah okula gidemiyordu it sürüleri yüzünden... baktık olacak gibi değil vampir gibi avladık itleri Neutral sonra 3 gün genel yas ilan ettik semtte Neutral hayat şimdi eskisi gibi...  

Uchiha Sasuke

03 Kas 2014 14:08

Mesaj Gönder

itilaf diye brisey yokmus Confused

neydi onun adi toplu katlediyor Confused  

seftali

03 Kas 2014 14:09

Mesaj Gönder

imha Confused  

Uchiha Sasuke

03 Kas 2014 14:10

Mesaj Gönder

basinda fln kullanilmis hep itilaf edildi
sokak hayvanlari diye ama sozlukte cikmiyor Confused

degisik bi kelime  

seftali

03 Kas 2014 14:10

Mesaj Gönder

alternatif yoksa toplum kendi çözümünü üretiyor, her konuda böyle zaten.

diğer bir açıdan da amerikada bazı eyaletlerde barınakların limitli süresi var, sahiplenilmeyenler uyutuluyor. bunu yapmayanlar kısmen daha zengin eyaletler, bakım evi mantığıyla ömrünün sonuna kadar bakıyor.  

Joje

03 Kas 2014 14:11

Mesaj Gönder

bir ara ormanda mangal yapanlara saldırıyordu köpekler=) nasıl bir kafaysa ormana bırakmak...  

Uchiha Sasuke

03 Kas 2014 14:12

Mesaj Gönder

insanın doğadaki temel görevi açgözlü olmamaktır.  

Joje

03 Kas 2014 14:13

Mesaj Gönder

itlaf sanırım.  

Joje

03 Kas 2014 14:14

Mesaj Gönder

imha daha şık durdu Neutral  

Uchiha Sasuke

03 Kas 2014 14:16

Mesaj Gönder

benimki hala gol atamadı