gss prim zımbırtısı

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  gss prim zımbırtısı

gelir bildirimi yapıyorsun borçlanmamak için..çalışmayanlar için -güya- harikulade bir olay..neymiş efenim gelirini bildir, bazı limitler var onu aşma durumuna göre bir miktar aylık para ödüyorsun sigortalı görünüyorsun.ama sadece hastane işleri için..işsiz adamdan para almak gibi saçma sapan uygulama..  

sonradangurme

04 Mar 2014 22:46

Mesaj Gönder

benim de var bi 2500 tl lik
ibneler ya  

frolic

04 Mar 2014 23:05

Mesaj Gönder

alla alla niye giremıyorum sayfasına acaba. link verebilir misiniz? chrome hatası mı acaba bi giremedim sorgu sayfasına Hass  

Duff

05 Mar 2014 07:24

Mesaj Gönder

http://tinyurl.com/qyq8bdf  

Bobsleigh

05 Mar 2014 10:04

Mesaj Gönder

ben ödemicem bu parayı  

J09

05 Mar 2014 15:54

Mesaj Gönder

olay şudur. hiçbir sosyal güvencesi olmayan kişiler için gss'yi hazırladılar. 2010 senesinde duyurmaya başladılar. 2012 ocak ayı'na kadar süre verdiler. "o tarihten sonra sigortası olmayan herkes otomatikman gss'ye geçecek" dediler. bunu gazetelerde, tv'de, radyoda ve internette duyurdular. sonra o ocak 2012 olan süreyi de uzattılar kimse mağdur olmasın diye. ilk başlarda "yaptırmayana ceza var" dediklerinde sallamamıştım. sonrasında şeker hastalığı çıktı. hastanelerde tahliller vs. her ay 600-700 lira tutmaya başlayınca, gidip zoraki yaptırdım. şimdi ayda 45 lira ödüyorum ve her türlü tedavi imkanından yararlanıyorum.

özet: gss uygulaması 2 sene boyunca duyuruldu her yerde. ama kimse sallamadı sanırım. sizin biriken borçlar da otomatikman bu sisteme geçirilmiş olduğunuzu gösteriyor. az bekleyin. af çıkıyor prim borcu olanlara.  

mangaka

05 Mar 2014 20:42

Mesaj Gönder

iyi bi seymis o zaman bu diyecem de vatandasi borclandirmak ne a.k.. sanki islerden is begen diyorsun, imkan sunuyorsun da sonra zaten zor durumda olan sahsa, dusene bir de sen vur hesabi ceza kesiyorsun  

YedekteBekleyenMelek

05 Mar 2014 21:18

Mesaj Gönder

aslında vatandaşı borçlandırmıyor melek, işsiz gezen bireylere gidin çalışın, cebinize az da olsa para girsin; patron adlı kavramda ''sigorta priminizi ödesin'' diyor. asıl sıkıntı s.g.k. adlı kurumun ''gelir-gider'' dengesini koruyamaması. yoksa bu ülke süper emeklilik gördü, 38-40 yaş arası emekliler gördü. onların hâlen aldığı maaş 75-85 doğumlu t.c. vatandaşlarına gss, fb, bjk olarak biz zavallılara kitleniyor. 1995-2015 arası doğacak vatandaşlar 70'leri bekleyecek ''emeklilik'' için... 35 sene sigorta primi ödetip, 70 yaşından sonra en fazla 4 sene maaş almak için çırpınacak o grup=)  

Uchiha Sasuke

05 Mar 2014 21:51

Mesaj Gönder

haraççı devlet bana 1700 lira borç takmış..

bu hükümet kadar hortumcusunu görmedim arkadaş.  

gem

12 Nis 2015 13:30

Mesaj Gönder

bir süre işsiz kalmış kişiler kesin baksın. borcuna

https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/webtahsilat/index.jsf

sorgu türü : diğer ödemeler
sorgu tipi : gss prim  

gem

12 Nis 2015 13:35

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2