afyon karahisarda patlama

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  afyon karahisarda patlama

kılıçdaroğlu fuzuli konuşmalarına bir yenisini eklemiş. mıy mıy mıy , al yönetim kurulunu defol git  

antonios

10 Eyl 2012 11:19

Mesaj Gönder

seftali

10 Eyl 2012 16:11

Mesaj Gönder

bu topikde lol yapamadım  

gece gibi

10 Eyl 2012 16:12

Mesaj Gönder

ilk rapor

Alıntı:
afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın ayrıntıları netleşiyor. bölgede incelemelerde bulunan bomba uzmanlarının hazırladığı ilk rapora göre, sabotaj bulgusuna rastlanmadı, facia ihmalden kaynaklandı. normalde bir arada bulunmaması gereken el bombaları ile top mermilerinin birlikte istiflendiği tespit edildi. el bombalarında fünyeler, top mermilerinde ise tapaların takılı olmaması gerektiği halde sevkiyat esnasında takılıydı. patlamaya 105 mm'ik top mermisinin sert zemine düşmesi sebep oldu. aparatları takılı diğer top mermileri ile el bombaları da patlamanın şiddetini artırdı.

zaman gazetesi'nden bayram kaya'nın haberine göre, mühimmat deposunda makina kimya endüstrisi kurumu (mke) yapımı mk-2, alman yapımı bm 26 ve bm 41 ile amerikan yapımı mot 44'ten oluşan yaklaşık 120 bin adet el bombası bulunuyordu. 100 bin civarında el bombası, ilk patlamanın şiddetiyle infilak etti. patlamamış 5 bin el bombası çevredeki aramalar sonucunda bulundu. 15 bin el bombasının ise toprak altında kaldığı tahmin ediliyor. patlamadan etkilenmeyen 67 top mermisi de topraktan çıkarıldı. rapordaki bir diğer tespit, olayda 500 kilogramlık bir mühimmatın infilak ettiği yönünde. ankara kumrular ve gaziantep'teki saldırılarda sadece 5 kilogramlık patlayıcıların kullanıldığına dikkat çekiliyor.

gece gibi

11 Eyl 2012 08:45

Mesaj Gönder

seftali demiş ki:
(picture)

ben hiç göbekli genel kurmay başkanı hatırlamıyorum  

jam

11 Eyl 2012 08:55

Mesaj Gönder

sultangazi de karakol yakininda patlama
canli bomba vs Confused

http://www.ntvmsnbc.com/id/25381016/  

seftali

11 Eyl 2012 10:23

Mesaj Gönder

ben askerliği bedelli hallettim . ben pek bilmem ama arkadaşlarımın anlattığına göre saat 7'den sonra orada kimse olmazmış . zaten 25 kişi de olmaz dedi . bi de fünyelerle el bombası zaten ayrı yerde durur patlamasına imkan yok dedi . başka birşeyler olduğunu anlatmıştı .
çok şaşırmadım . bundan sonra da bu tarz olayların artabileceğini düşünüyorum . cemaatin sızabildiği bir yere pkk da sızar illaki .  

Unicorn

11 Eyl 2012 10:38

Mesaj Gönder

yahu ben haberleri takip etmiyorum da bu askeriyede patlamaya müsahit tek mühimmat el bombası mı?  

jam

11 Eyl 2012 10:48

Mesaj Gönder

gece gibi

11 Eyl 2012 13:31

Mesaj Gönder

gece gibi demiş ki:
(picture)

trajikomik maalesef  
fotoğrafı yok

saralondee

11 Eyl 2012 15:09

Mesaj Gönder

abi hükümete atarken sorun yokta,askere atarken neden sorun anlamıyorum.artık arada fark kalmadı uyan uyan.çete kaynıyor ortalık.beyinsiz kılıçdaroğlu mesnetsiz yorumlarına ihtiyacımız var  

ecehosgor

11 Eyl 2012 20:52

Mesaj Gönder

10 senede adaletinden askerine imarından turizmine ekonomisinden bilimine hatta din kurumuna kadar kadar komple çamura batırdılar ülkeyi.  

kavallikoyunfarecisi

11 Eyl 2012 21:01

Mesaj Gönder

kılıçdaroğlu'ndan yeni bir açıklama var mı?
en son geri zekalı gibi yüzdeler veriyordu?  

r o m

12 Eyl 2012 11:01

Mesaj Gönder

r o m demiş ki:
emekli binbasilar tv de diyor ki, boyle bir tasnifleme durumunda bombalarin patlamasi imkansizdir, bombalari ucaktan asagi atin yine patlamaz.funyeleri ayri yerde tutulur diyor. ve bu gibi sayimlar ancak olaganustu durumlarda,savas hallerinde yapilirmis. bu gibi birliklere secilen askerlerinde oz gezmisleri cok dikkat edilirmis.

r o m demiş ki:
binbasi ve generallerin aciklamalarindan belli, boyle bir hadisenin yasanmasi mumkun degilmis. olayin sahitlerinin hepsi hayatini kaybetmis durumda, bu saatten sonra orman bakanina veya genelkurmaya inanmak cok zor.
anlasilan tayyip bir sure daha sam'da namaz kilma hayalini ertelesin.

sen televizyondaki komutanı dinleyip
saydırınca herşey net
kılıçdaroglu kendisi görüşüp de aktarınca
farklı ama...

valla enteresansınız ya...

FlyinG...[Eldar]

12 Eyl 2012 11:24

Mesaj Gönder

flying...[eldar] demiş ki:

sen televizyondaki komutanı dinleyip
saydırınca herşey net
kılıçdaroglu kendisi görüşüp de aktarınca
farklı ama...

valla enteresansınız ya...

enteresan olan aslında senin kılıçdaroğlu fanatikliğin,
kılıçdaroğlu ile emekli binbaşı ve generaller aynı değildir.
sen,ben veya başkası veyahut her hangi bir köşe yazarı çıkıp da oran verebilir
ama kılıçdaroğlu muhalefet partisi lideri ve hesap da ben bu ülkeyi hükümetten daha iyi
yönetirim diyen bir parti olmalı değil mi? oldu da yüzde 1'lik oran çıktı ve muhalefet yanıldı.
bir daha ağzıyla kuş tutsa kimseyi inandıramaz. sanıyorum ki kılıçdaroğlu'nun elinde bir belge dahi yoktur bu oranı söyleyecek. işi gücü laf çarpıtmak.  

r o m

12 Eyl 2012 11:42

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Sonraki