diyanetten dinden donen oldurulebilir yazisi

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  diyanetten dinden donen oldurulebilir yazisi

insanların gerçekten bazı şeyleri kabullenmeleri çok zor dogmatik olarak.surdaki en ılımlı islami postu bile islamın oxfordunu barındıran mısırda yazmış olsan içerdeydin.arabistandada irandada afganistandada nijeryadada.bi tek türkiyede yazabiliyorsun.ama zamanla o şansında kalmayacak.ilahi sistem hata kabul etmez.peygamberin davranışları ilahi sayılır.hiç bir şekilde hata yanlış diyemezsin.sorun burda.o yüzdende diyanet çıkıp mürted öldürülür yada evlatlığınla evlenilir gibi şeyler söyleyebiliyor.hata diyanettemi? hayır.çünkü islamın %70 ini oluşturan hadislere fıkıhlara ve sünnetlere dayanarak söylüyor.ı.burda diyanete saydırıyoruz ama aslında diyanetinde referans aldıgı yer var.buyur inandığın dinin peygamberinin sözleri diyerek karşına 2 kutubi sitte belgesi 2 de ayet çıkardımı ne diyebilceksin mesela.2 şansın var.ya peygamber yanlış yapmış diyeceksin yada islam değişmiş bunlar böyle değil..birinci şıkta direkt munafıksın koşulsuz.2. şıkta ise değişmiş olup olmadıgını bilmemekle birlikte sadece bakış açındır.değişmemişte olabilir.bilemezsin. islam değişmiş diyerek gene münafıksın islam otoritelerine göre.yanmaktan kurtuluş yok Smile  

kavallikoyunfarecisi

31 Tem 2012 13:35

Mesaj Gönder

şimdi richard dawkins'in videosunda bu tanım irtidad diye geçmekte ve cezası ölüm olarak veriliyor.
bizler mi mürted diye tanımlıyoruz acaba?
(sonuç olarak iki tanımda da ölümle sonuçlanma var)  

r o m

31 Tem 2012 13:43

Mesaj Gönder

r o m demiş ki:
şimdi richard dawkins'in videosunda bu tanım irtidad diye geçmekte ve cezası ölüm olarak veriliyor.
bizler mi mürted diye tanımlıyoruz acaba?
(sonuç olarak iki tanımda da ölümle sonuçlanma var)

irtidad eylem mürted eylemi gerçekleştiren sanırım rom  

kavallikoyunfarecisi

31 Tem 2012 13:45

Mesaj Gönder

a: "bu hadislerde, öldürülmeyi hak etmenin, savaşmak sebebiyle olduğu açıklanıyor. şu halde (kafir) kadınlar öldürülmezler. çünkü savaşmazlar. bu konuda aslen kafir olmakla sonradan kafir olmak (irtidat etmiş olmak) arasında fark yoktur."137

b- "buna göre, rivayet edilen hadis ("kim dinini değiştirirse onu öldürün" hadisi) zahiri üzere, yani genel anlamıyla uygulanmaz. çünkü din değiştirme olayı müslüman olan kafirde de gerçekleşmektedir. (eğer, her dini değiştiren öldürülecek olsaydı, dinini değiştirip müslüman olan kimsenin de öldürülmesi gerekirdi.) buradan anlıyoruz ki hadis, hükmü sonradan özel hale gelmiş genel anlamlı bir hadistir. bu sebeple biz de zikrettiğimiz hadislere dayanarak, hadisin hükmünü tahsis ederek, onu ( irtidat eden) erkeklere hamlederiz."138

burada da sonradan kafir olmak olarak tanımlanmış, aynı kapıya açılan şeyler.  

r o m

31 Tem 2012 13:49

Mesaj Gönder

r o m demiş ki:

daha yazacaktım ama okunması kolay olsun diye şimdilik bu kadar tuttum.
bunları yerine getiriyorsanız müslümansınızdır.eğer bunları yerine getirmiyorsanız müslümanım, bana saygı duyun diye karşımıza çıkmayın.

yani hakiki müslümanın şeriat istemesinden daha doğal bir durum yok ki bunları uygulasın değil mi?  
fotoğrafı yok

KuSHcU

31 Tem 2012 14:24

Mesaj Gönder

doctore demiş ki:

yani hakiki müslümanın şeriat istemesinden daha doğal bir durum yok ki bunları uygulasın değil mi?

sen şimdi diğer arkadaşlarına hakiki olmayan veya sahte müslümansınız siz mi demek istedin?  

r o m

31 Tem 2012 14:26

Mesaj Gönder

r o m demiş ki:

sen şimdi diğer arkadaşlarına hakiki olmayan veya sahte müslümansınız siz mi demek istedin?

ben senden çıkarım yaptım
şeriat gelmeden uygulamak zor bunları
tabii sizin dediğiniz gibi baltayı eline alıp kesilmeyecek
adil yargılanacak şeriat mahkemelerinde  
fotoğrafı yok

KuSHcU

31 Tem 2012 14:28

Mesaj Gönder

doctore demiş ki:

ben senden çıkarım yaptım
şeriat gelmeden uygulamak zor bunları
tabii sizin dediğiniz gibi baltayı eline alıp kesilmeyecek
adil yargılanacak şeriat mahkemelerinde

sorun nasıl uygulandığı değil (ama nasıl uygulandığına dair resimler mevcut)
asıl sorun allah dediğiniz varlığın ölüm ve cezadan başka bir şey istemediğidir.

ve benden çıkarım yapma, hakiki müslümanlık diye tabiri kullanan sensin  

r o m

31 Tem 2012 14:37

Mesaj Gönder

bunları yerine getirmiyorsanız ben müslümanım demeyin diyen de uşaktı zaten

neyse mürtedlerin katli vaciptir...

hadi eywallah  
fotoğrafı yok

KuSHcU

31 Tem 2012 14:39

Mesaj Gönder

kutsal kitaptan başka bir kaynağınız olmadığı için ve kutsal yaratıcınız aslında hiç olmadığı için en iyi cevap kaçıp gitmektir.  

r o m

31 Tem 2012 14:43

Mesaj Gönder

doctore demiş ki:
bunları yerine getirmiyorsanız ben müslümanım demeyin diyen de uşaktı zaten

neyse mürtedlerin katli vaciptir...

hadi eywallah

seninle cenk meydanındaki buluşmamız çok kanlı geçecek.
allahın izniyle kazanan ben olacağım.  

jam

31 Tem 2012 20:38

Mesaj Gönder

being mürted is cool  

jam

03 Ağu 2012 11:08

Mesaj Gönder

burada bunu savunanlar kanlı osmanlı tarihi topiğinde kundaktaki kardeşin katline fetva verilmesini de savundu mu?  

Mephistopheles

03 Ağu 2012 11:14

Mesaj Gönder

adam belki tövbe edip af diliicek ve yazıldıı gibi allah affeden die affedip günahlarını bağışlayacak?
bu kafaya güvenip zinaydı, alkoldü, haram paraydı o biçi götüren adamlar var yani, hani ukrayna'ya gidip kendince dini nikah kıyıp zina sonrası boşol boşol boşol diip günah işlemediini sanan tipler varya...

madem ööle sen kimsin de adama ceza vereceksin bre deyyus?
karmaşık fikirlerinize, çalışmayan beyinlerinize serpiştiriim  

Piizci

03 Ağu 2012 13:32

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10