beyoğlu'nda masa müjdesi

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  beyoğlu'nda masa müjdesi
 
beyoğlu’nda özellikle asmalımescit’te eğlence hayatını sokağa taşıyan ve bir gecede toplanarak büyük tartışma yaratan ‘ünlü masalar’ yeniden gün ışığına çıkıyor. 3500 alkollü işletme ile yaklaşık 17 bin kişilik istihdam yaratan beyoğlu’nun eğlence esnafı mağduriyetin giderilmesi için belediyenin kapısına gide gele sonunda ‘masaya kavuşmayı’ başardı. esnafın anlattığına göre, beyoğlu belediyesi ‘kentsel dönüşüme’ destek adı altında binasını güzelleştiren, yenileyen, boyayan işletmeye masalarını yeniden dışarı çıkartma izni veriyor. ilk uygulama ise binalarını belediyenin istediği gibi boyayan mis sokak’ta başladı.

radikal gazetesi'nden nuriye doğu'nun haberine göre, beyoğlu’nda masa operasyonu öncesi kalitenin düşmeye başladığını belirten turizm, restaurant yatırımcıları ve işletmecileri derneği (turyid) başkanı olan kaya demirer, belediyenin yaz öncesi başlattığı ‘sınırlı masa izni’ ile bölgede kalitenin yeniden artacağını söylüyor. öncesinde birçok işletmenin sokaklara haksız yere yayıldığını ifade eden demirer, belediyenin yapılan görüşmeler sonucu yasağı yumuşatma kararı aldığını ve bunun planlamasını yaptığını söylüyor. eğlence sektörünün özellikle istanbul ’da patlama yaptığını belirten demirer, 3.5 milyar dolarlık bir eğlence dünyasına hükmeden istanbul’da 225 bin kişinin istihdam edildiğini belirtiyor.

binayı boyadı, izni kaptı

beyoğlu’nda birçok mekân işleten engin yaşar da, masaların geri döndüğünün sinyalini veriyor. yaşar, yaz yaklaşırken belediye ekiplerinin mekânları gezerek, ‘kentsel dönüşüme’ destek amaçlı binaların boyanması, iyileştirilmesi koşulu ile masalara izin vermeye başladığını söylüyor. mis sokak’ta birkaç işletmenin binasını boyadığı ve masa iznini kaptığı konuşuluyor.

bu süreçte masalara özgürlük için defalarca belediye ile görüşen, istekleri yapılmayınca tüm üyeleri ve beyoğluseverlerle meydanlara taşan beyoğlu eğlence yerleri derneği (beyder) ise masaların geri verilmesinde kime neye göre izin verildiği konusunda karışıklık yaratıldığını iddia ediyor. belediyenin binasını boyayana masa izni verdiğini, tam karşısındaki esnafa ise ‘sokak dar’ gerekçesi ile yasağı sürdürdüğünü iddia eden beyder, gelinen bu durumun beyoğlu’nda daha büyük kaosa yol açabileceği görüşünde. hatta beyder, bunun esnafı birbirine düşürdüğü ve haksız rekabete yol açtığı gerekçesi ile dava açmaya bile hazırlanıyor.

uygulama mis sokak’ta başladı

hemen hemen tüm mekânların kapısına tek sıra halinde masaları çıkarttığı mis sokak’ta eski ve yıpranmış binalar belediyenin dış cephede onarım ve boya koşulu ile masalarına kavuştu. belediyenin belirlediği şekilde binasının rengini ve dış cephesini düzenlemeyenler için ise yasak sürüyor. kendi binası yeni ve sorunsuz olduğu için belediyenin bir koşul sunmadığını belirten bir cafe sahibi, tam da yaz öncesi üç beş masa da olsa yasağın kalkmasının işleri yeniden açacağını söylüyor. mis sokak’ta 1.5 ay önce başlayan ‘masalara özgürlük’ esnafın yüzünü güldürmüş.  

sonradangurme

25 May 2012 08:43

Mesaj Gönder

birine öyle birine böyle olmamış ama .. Confused  

sonradangurme

25 May 2012 08:43

Mesaj Gönder

masamı alıp gidicem ben  

Irriducibili

25 May 2012 08:44

Mesaj Gönder

radikal gazetesi'nden nuriye doğu'nun haberine göre, beyoğlu’nda masa operasyonu öncesi kalitenin düşmeye başladığını belirten turizm, restaurant yatırımcıları ve işletmecileri derneği (turyid) başkanı olan kaya demirer, belediyenin yaz öncesi başlattığı ‘sınırlı masa izni’ ile bölgede kalitenin yeniden artacağını söylüyor.

burdan da esinlenmiş olabilirler  

sonradangurme

25 May 2012 08:46

Mesaj Gönder

nuriye diye gazeteci mi olur lan  

Irriducibili

25 May 2012 08:46

Mesaj Gönder

irriducibili demiş ki:
nuriye diye gazeteci mi olur lan

Kahkaha Kahkaha  

sonradangurme

25 May 2012 08:47

Mesaj Gönder

asmaliya yurunmuyor ki yagmurundan camurundan
yine geldi haftasonu havaya bak mnkym Confused  

seftali

25 May 2012 09:02

Mesaj Gönder

binalarını yenileyen boyayan yerlere izin vermeye başlamışlar.  

gece gibi

25 May 2012 09:05

Mesaj Gönder

beyoğlunda masaj müjdesi  

knoxville

25 May 2012 09:10

Mesaj Gönder

ben hep masada içiordum zaten Confused  

Happily EvEr AftEr

25 May 2012 09:12

Mesaj Gönder

yan yana oturma meselesi ne oldu  

DarkSideStory

25 May 2012 09:12

Mesaj Gönder

ha bi de 18 yaş altı evladım yaşındakilerle yanyana masalarda rakı içmek baydı artık Confused  

Happily EvEr AftEr

25 May 2012 09:13

Mesaj Gönder

happily ever after demiş ki:
ha bi de 18 yaş altı evladım yaşındakilerle yanyana masalarda rakı içmek baydı artık Confused


yok daha neler Confused  

badlikamiri

25 May 2012 09:16

Mesaj Gönder

badlikamiri demiş ki:


yok daha neler Confused
vallahi lan sanki lise çıkışı gibiydi cumartesi günü Confused  

Happily EvEr AftEr

25 May 2012 09:22

Mesaj Gönder

nei müjde yine yürüyemeyeceğiz yollarda  

Ilker Efendi

25 May 2012 09:24

Mesaj Gönder
Sayfa:  1 2 3 4 5 6 7 8   Sonraki