41 öğrenci gözaltına alındı.

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  41 öğrenci gözaltına alındı.

kocaeli üniversitesi'ni ziyaret eden cumhurbaşkanı'nı protesto etmek isteyen 41 öğrenci gözaltına alındı.

cumhurbaşkanı abdullah gül'ün kocaeli üniversitesi (koü) rektörü prof. dr. sezer şener komsuoğlunu makamında ziyareti sırasında bir grup öğrenci protesto gösterisi yapmak istedi. polisin izin vermemesi üzerine çıkan arbedede 41 öğrenci gözaltına alındı.

gül'ü protesto eden 41 öğrenci gözaltına alındı

gül, koü rektörü komsuoğlu'nu umuttepe yerleşkesi'ndeki makamında ziyaret etti. bu sırada sosyal tesisler önünde toplanan bir grup öğrenci, rektörlük binasına yürümek istedi. önlem alan güvenlik güçleri öğrencilere izin vermedi ve dağılmalarını istedi.

uyarıyı dikkat almayan grup ile polis arasında arbede çıktı. bunun üzerine tazyikli su ve biber gazı kullanarak grubu dağıtan polis, 41 öğrenciyi gözaltına aldı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25337565/#storycontinued

ileri demokrasi ya daha ne kadar ileri gidebilir?  

gece gibi

06 Nis 2012 21:47

Mesaj Gönder

Alıntı:
arınç'a da protesto

başbakan yardımcısı bülent arınç da alanya ticaret odası'nı ziyareti sırasında 3 üniversite öğrencisi tarafından protesto edildi. 'katil abd işbirlikçi akp' diye slogan atan 3 kişi, polis ve arınç'ın korumaları tarafından yaka paça gözaltına alındı

gece gibi

06 Nis 2012 21:48

Mesaj Gönder

Alıntı:
dha'nın haberine göre, "akp'nin gülünü istemiyoruz", "üniversiteler bizimdir", "4+4+4 yasasını kabul etmiyoruz", "abd'nin gülü üniversitemizden defol", "suriye'ye emperyalist müdehaleye hayır" şeklinde pankart taşıyan ve aynı sloganları atan öğrencilerin yürüyüşüne burada tedbir alan polis engel oldu. 50 öğrenciye daha sonra yaklaşık 30 öğrenci daha katıldı.

öğrencilerin direnmesi ve yürümekte ısrar etmesi üzerine polis önce cop ve biber gazıyla, daha sonra orada hazır bekletilen panzerlerden tazzikli suyla müdehalede bulundu. öğrencilerin bir kısmı kampüs işinde koşarken polislerle aralarında kovalamaca yaşandı.

gece gibi

06 Nis 2012 21:49

Mesaj Gönder

polisimizin elleri dert görmesin... ya o "atılan" sloganlar cumhurbaşkanı'nın bi tarafına gelip yaralasaydı???  

chirkhin

06 Nis 2012 21:54

Mesaj Gönder

hıc bır zaman degısmeyecek sabit fikrim.

ögrencılerın protesto eylem ve gosterılere karısmasına kesınlıkle karsıyım
okulunu oku okulunu bıtır dıplomanı al sonra kımı protesto edersen et
ama ögrencıyken asla..  

JACKERS

06 Nis 2012 21:54

Mesaj Gönder

Alıntı:
sivas kongresi’ndeki manda karşıtı konuşması

hikmet bey, tıp öğrencilerinin temsilcisi olarak katıldığı sivas kongresi’ndeki konuşması ile tanınır. 7 eylül 1919’da yapılan ikinci celsede verilen önergede hikmet beyin de imzasi vardır kongrenin 9 eylül 1919 gecesi, mandacılık tartışmasında bu konuyla ilgili olarak atatürk’e hitaben yaptığı konuşmada

« paşam, murahhası bulunduğum tıbbiyeliler beni buraya istiklâl davamızı başarma yolundaki mesaiye katılmak üzere gönderdiler, mandayı kabul edemem. eğer kabul edecek olanlar varsa, bunlar her kim olurlarsa olsunlar şiddetle red ve takbih ederiz. farz-ı mahal (örnek olarak), manda fikrini siz kabul ederseniz, sizi de reddeder, mustafa kemal’i vatan kurtarıcısı değil vatan batırıcısı olarak adlandırır ve tel’in ederiz (lanetleriz). »

demiştir. duyduğu coşku ve heyecanla söylenmiş bu sözler, kongre salonunda büyük etki yaratmıştır.

bu konuşmayı mustafa kemal şu sözleriyle değerlendirmiştir:

« arkadaşlar, gençliğe bakın; türk millî bünyesindeki asil kanın ifadesine dikkat edin! gençler, vatanın butun ümit ve istikbali size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır,’" diyerek hikmet bey’e donmüş ve "evlat; müsterih ol. gençlikle iftihar ediyorum ve gençliğe güveniyorum. biz, azınlıkta kalsak dahi mandayı kabul etmeyeceğiz. parolamiz tektir ve değişmez: ya istiklal, ya ölüm! »

gece gibi

06 Nis 2012 21:55

Mesaj Gönder

her yaptıkları zarar. aldıkları nefes attıkları adım Confused  

neeyiir

06 Nis 2012 21:58

Mesaj Gönder

41 kocaeli Confused  

Irriducibili

06 Nis 2012 21:59

Mesaj Gönder

jackers demiş ki:

ama ögrencıyken asla..

hocam bu dediğin görüş anca üniversiteyi "lise" sanan, yani orayı da sadece "okul" olarak gören zihniyetin görüşü olabilir...

üniversite hayatım boyunca da hazzetmedim özellikle solcu ve milliyetçi öğrencilerin protesto şekillerinden ve tavırlarından... hala da hazzetmem... ama bu demek diildir ki "üniversite öğrencisi bi tek okuluna gitsin, dersine girsin, sınavlarını versin, diplomasını alıp çekip gitsin" görüşündeyim...

üniversite okumak, öğretim'in yanında ayrıca eğitim'dir... hayata hazırlıktır... kişiliğini bulmak ve geliştirmektir... benim gözümde dersler ve diploma üniversitenin verdikleri arasında en son sıradadır...  

chirkhin

06 Nis 2012 21:59

Mesaj Gönder

jackers demiş ki:

ama ögrencıyken asla..

o zamanlarda gördüğü haksızlıkları , yanlışlıkları protesto edemeyenler
sonra diplomasını aldıktan sonra anca iş arar.  

gece gibi

06 Nis 2012 22:01

Mesaj Gönder

jackers demiş ki:

ama ögrencıyken asla..

insan bir şeyden memnun değilse her yaşta her meslekte bunu eleştirme hakkına sahip değil mi?
öğrenci olunca protesto hakları yok mu olmuş oluo?
onlar düşünüp tepki gösteremiyorlar mı?
bense senin tam aksine, en çok eleştirmesi tepki vermesi gereken grubun öğrenciler olduğunu düşünüyorum. hani hep diyorlar ya geleeğimiz diye.
kendi geleceklerine sahip çıkmaları için!  

neeyiir

06 Nis 2012 22:01

Mesaj Gönder

cop yemeyen öğrenci olamaz  

Irriducibili

06 Nis 2012 22:03

Mesaj Gönder

yetmez ama evet.  

turbucan

06 Nis 2012 22:03

Mesaj Gönder

chirkhin demiş ki:

hocam bu dediğin görüş anca üniversiteyi "lise" sanan, yani orayı da sadece "okul" olarak gören zihniyetin görüşü olabilir...

üniversite hayatım boyunca da hazzetmedim özellikle solcu ve milliyetçi öğrencilerin protesto şekillerinden ve tavırlarından... hala da hazzetmem... ama bu demek diildir ki "üniversite öğrencisi bi tek okuluna gitsin, dersine girsin, sınavlarını versin, diplomasını alıp çekip gitsin" görüşündeyim...

üniversite okumak, öğretim'in yanında ayrıca eğitim'dir... hayata hazırlıktır... kişiliğini bulmak ve geliştirmektir... benim gözümde dersler ve diploma üniversitenin verdikleri arasında en son sıradadır...
kesınlıkle dedıgın dogru ama soylede bı gercek varkı buda soyledıklerının ıcınde bulunan bısey ''solcu ve milliyetçi öğrencilerin protesto şekillerinden ve tavırlarından''
emın ol unılerde yasanan protesto olayları kısılerın kendı dusunduklerı degıl mensubu oldugu grupların dayatması veyahut beynıne gırılmesıyle süregelen mevzular
ıste o yuzden bu konuda sabit fikirliyim ve bu fikrim degısmez dıyorum
bireysel eylem olsa hy hay ama burda tpplu bır eylem soz konusu toplu eylem ıster ıstemez planlı eylem seklınde algılanıyo nıtekım bendede ılk olusan ızlenım bu yönde
sakın ola boylesı bı protesto eylemı cumhurbaskana yapıldıgı ıcın karsı cıkıyorum o yuzden savunmuyorum seklınde algılanmasın
bu durum hangı partıye veyahut hangı şahsa yapılırsa yapılsın tepkım yıne aynı olurdu..  

JACKERS

06 Nis 2012 22:04

Mesaj Gönder

41 kişi
rekor kimde merak ettim
yani hangisini protesto ederken en çok gözaltı oldu acaba : /  

gece gibi

06 Nis 2012 22:05

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4 5   Sonraki