25 liranız var mı?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  25 liranız var mı?

hayırlı bi paylasım olmus, sagolasın.  

Sandro

21 Mar 2012 22:12

Mesaj Gönder

eğitim öğretim için devlete zaten vergi ödüyoruz

bırakın artık yardım toplamayı iyice fakirleştirdiniz ülkeyi ve zenginleştirdiniz devleti  

m e t o

21 Mar 2012 23:12

Mesaj Gönder

unicef's wipe questioning off & raise system slaves project herhalde ismi.

greenpeace gibi gereksiz bir girisim. onlarin derdi de george carlin'in dedigi gibi; volvolarini daha yesil bir alana parketmek.

hadi dunyanin sayili bazi okullarinda neyse de bizim gibi evrimin e'si, bilimin b'sinin olmadigi 3. dunya ulkesi okullari icin bu yardimi toplamak komedi olmus.  

lacivert

21 Mar 2012 23:36

Mesaj Gönder

leo chicharito demiş ki:
yobaz bi nesil yetissin diyemi , ben gidip 2-3 bira iciyim..

m e t o demiş ki:
eğitim öğretim için devlete zaten vergi ödüyoruz

bırakın artık yardım toplamayı iyice fakirleştirdiniz ülkeyi ve zenginleştirdiniz devleti

ülke ve eğitim vizyonu konusundaki parlak ve kaliteli fikirlerinizden dolayı tebrik etmek isterim ikinizi de.
yurdumuzun sizin gibi zihniyetlere cidden ihtiyacı var.  

Mephistopheles

22 Mar 2012 01:31

Mesaj Gönder

leo chicharito demiş ki:
25 tl sini benimkiyle girlestircek var mi ? bi buyuk raki alirdik biraz da meze..

daha fazlasını bunun için ayırmıştım  

Selpakadam

22 Mar 2012 04:09

Mesaj Gönder

sosyal projelerin teoride gerçekleştirmek istedikleri hedefler hakikaten önemli konu bilhassa kanayan yara eğitimse ama pratikte yapilan yardimlarin nasil değerlendirildiği, ne kadarinin insanlara ulaştirildiği ise tamamen bir muamma.. bu unicef bile olsa kafamda soru işareti yaratiyor.. yoksa 25 tl böyle bir projeye katkida bulunmak için düşünmeyi bile gerektirmeyecek bir meblağ..  

CONESTAGO

22 Mar 2012 09:59

Mesaj Gönder

neden unicef? neden çağdaş yaşamı destekleme derneği değil? hiç olmazsa buraya verdiğim para ile nasıl bir zihniyetin yetişeceği belli....
http://www.cydd.org.tr/  

Isoon

22 Mar 2012 10:11

Mesaj Gönder

isoon demiş ki:
neden unicef? neden çağdaş yaşamı destekleme derneği değil? hiç olmazsa buraya verdiğim para ile nasıl bir zihniyetin yetişeceği belli....
http://www.cydd.org.tr/

çağdaş yaşamı destekleme derneği de olur tabi ki
yaptığınız yardım ihtiyacı olan bir çocuğa ulaşınca çok da farketmiyor durum.

ancak "nasıl bir zihniyet yetişecek" kısmını da unicef ya da çağdaş yaşam belirlemiyor takdir ederseniz.
milli eğitim bakanlığı diye birşey var müfredatı oluşturan  

Mephistopheles

22 Mar 2012 10:55

Mesaj Gönder

erguner demiş ki:
olayın içinde unicef varsa uzak durmak lazım bence ...

egıtım ıcın yardım yapmak istiyorsanız , tesev veya çydd daha mantıklı gelıyor .

bir önceki postuma tesev'i katamayacağım ne yazık ki
tesev ayrı bir tartışma konusu olabilecek kadar muallak bir yapı  

Mephistopheles

22 Mar 2012 10:56

Mesaj Gönder

conestago demiş ki:
sosyal projelerin teoride gerçekleştirmek istedikleri hedefler hakikaten önemli konu bilhassa kanayan yara eğitimse ama pratikte yapilan yardimlarin nasil değerlendirildiği, ne kadarinin insanlara ulaştirildiği ise tamamen bir muamma.. bu unicef bile olsa kafamda soru işareti yaratiyor.. yoksa 25 tl böyle bir projeye katkida bulunmak için düşünmeyi bile gerektirmeyecek bir meblağ..

ülkemiz şartlarında hele bu kadar yardım kuruluşunda skandal patlamışken şüphe duymak gayet normal.
örneğin deniz feneri'ne yardım edenler de dolandıralım dememişlerdi, kaldı ki 100 metre ilerimdeki denez feneri şubesinin neler yaptığını, nelere yetiştiğini çok iyi bilirim. bilgisayarlarını da ben verdim şubenin.
ama yeşile kaçan rengi yüzünden, kurumun başındakilerin de rengi yüzünden, hele bi de almanya deniz feneri skandalından sonra güvenilmemesini de mantıklı bulurum.

ancak hangisine nereye kadar güven duymayacağız?
birşeyler yapmak istiyorsanız ve tek başınıza yapamayacaksınız bir aracı kurumu seçmeniz gerekiyor kendi insiyatifleriniz de.
artı, nerelere harcamıyorsunuz ki 5 liraları, 25 liraları.
doğru olan şeyin kendi üzerinize düşen parçasını halletmek de yeterlidir, ilerisinden de kendi adınıza eminseniz.  

Mephistopheles

22 Mar 2012 11:03

Mesaj Gönder

25 lirayla pazardan 5 tane tshirt almazsam asarım kendimi  

Piizci

22 Mar 2012 11:08

Mesaj Gönder

erguner demiş ki:
tartısma konusu acmak yada tartısmak derdinde degılım .. sadece fıkrımı soyledım , burada oturup sayfalarca nedenını acıklamakta ıstemıyorum . unıcef , greenpeace , ımf , bm vs .. bunların kuresel sebeke oldugu cok acıktır .

daha fazlada topıc ısgalı yapmıyayım ..

estağfurullah
küresel organizasyon olmaları yardım etmeyeceklerini göstermiyor.
kaldı ki unicef yardımları devlet izin ve kontrolünde yapılmaktadır bir çok diğer organizasyon gibi.
prosedür olarak çağdaş yaşamdan farklı değildir kontrolleri
imf ve bm başka şeyler tabi

sizin de katılmama ve güvenmeme hakkınız var tabi.
ben mesela tesev'e andımızın kaldırılması, anayasanın sabit maddeler barındırmaması vs. gibi bir çok başlıkta sürekli rapor çıkartıp garip tavsiyeler vermesinden dolayı güvenmem.
kurucularına ya da provokatör başkanı can paker'e olan güvensizliğim kısmına değinmiyorum bile.
siz de fikrinizi belirtince topic işgali yapmış olmazsınız.  

Mephistopheles

22 Mar 2012 11:14

Mesaj Gönder

tegv'ye katılıyorum ben de (:
o zaman dediğim gibi, birşeyler yapmayı istemek ve kendi görüşünde güvendiği bir kurum seçmek konusunda mutabıkız. (:  

Mephistopheles

22 Mar 2012 11:29

Mesaj Gönder

mephistopheles demiş ki:

çağdaş yaşamı destekleme derneği de olur tabi ki
yaptığınız yardım ihtiyacı olan bir çocuğa ulaşınca çok da farketmiyor durum.

ancak "nasıl bir zihniyet yetişecek" kısmını da unicef ya da çağdaş yaşam belirlemiyor takdir ederseniz.
milli eğitim bakanlığı diye birşey var müfredatı oluşturan

unicef'e nedense güvenemiyorum... milli eğitim'e güvenemediğim gibi Wink  

Isoon

22 Mar 2012 11:31

Mesaj Gönder

konu değmişken türkan saylan'ı da anmak istedim.

"öldüğüne değil, yapacak işlerinin kaldığına yanıyorum hocam"  

Mephistopheles

22 Mar 2012 11:33

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3   Sonraki