yazılmayan ve okutulmayan tarihimiz

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  yazılmayan ve okutulmayan tarihimiz

piizci demiş ki:

olanları boşa mı yazdık o kadar daha neyi düşünmüosun anlayamadım Confused

boşa yazmışsın demek her önüne gelen tarihçiye inanacaksak yandık varmı kesinliği bilgilerin?
kimi tarihçide islamiyeti merak eden türk boylarının önderleri arabistana gidip orda dini öğrendikten sonra geip islamı yaydı diyo.o yüzden fazla kurcalamamak lazım heleki aradan 1500 sene geçmişse hiç yorma kendini  

WomanizeR

20 Mar 2012 14:15

Mesaj Gönder

olm okusanıza!!!  

aşmış

20 Mar 2012 14:17

Mesaj Gönder

piizci demiş ki:

geçen gün milyoner yarışmasında bi bilgi öğrendim bende
türklerin şaman inancı zamanlarında tanrıya kurban adama şekli, hayvana kırmızı kurdele bağlayıp doğaya salmaları şeklindeymiş...

evet abi insana yakışan da o.
zaten hayvanları yeterince insana kurban ediyoruz etinden sütünden kemiğinden faydalandığımız yetmiyor gibi cani yöntemlerde sokaklarda kurban ediyoruz  

oh yes

20 Mar 2012 14:18

Mesaj Gönder

womanizer demiş ki:
boşa yazmışsın demek her önüne gelen tarihçiye inanacaksak yandık varmı kesinliği bilgilerin?
kimi tarihçide islamiyeti merak eden türk boylarının önderleri arabistana gidip orda dini öğrendikten sonra geip islamı yaydı diyo.o yüzden fazla kurcalamamak lazım heleki aradan 1500 sene geçmişse hiç yorma kendini

keşke okuduktan sonra yorum yapsaydın ya
çok sevinirdim
hadi zekeriya kitapçıya inanmıonda taberi demi yalancı be arkadaş...  

Piizci

20 Mar 2012 14:18

Mesaj Gönder

at gözlüğü örneklerini bolca göreceğiz. sinirlerimizi bozmaya değmez  

oh yes

20 Mar 2012 14:19

Mesaj Gönder

türk adını kullanmak bile bizi milleyitci etiketini yapıştırırken tek bağlanma noktamız ümmetcilikmis gibi gösterilmesi bir toplumun dejenere edilmesinden baska birsey değildir
değerlerine sahip cıkamayan, bir baskasını örnek alan her toplum tarih sayfalarında yok olmuslardır  

oh yes

20 Mar 2012 14:28

Mesaj Gönder

çok uzundu hepsini okuyamadım ama yazılmadıysa ek olarak daha az vergi vermek için musluman olundugunuda hatırlatayım..örnek müslüman 5 altın diğerleri 10 altın vericek..ozaman biz muslumanız Smile  

taylan t

20 Mar 2012 14:44

Mesaj Gönder

womanizer demiş ki:
iyiki 'zorlada' olsa islamı kabul etmişler
ki zorla olduğunu asla düşünmüyorum türkler varoluşlarından beri herzaman tek tanrı ya inanmışlardır ve islam dimi kendi inanışlarına çok paralel oduğu için benimsemeleri çok zor olmamıştır diye düşünüyorum...

hiçbir müslüman acaba "aaa bu türklerin dini bizimkine çok paralel hadi buna geçeyim" demiş midir acaba ? Kahkaha Kahkaha  

Unicorn

20 Mar 2012 14:44

Mesaj Gönder

ben yardım ederim öyle bisey yaparsan Neutral  

oh yes

20 Mar 2012 14:47

Mesaj Gönder

taylan t demiş ki:
çok uzundu hepsini okuyamadım ama yazılmadıysa ek olarak daha az vergi vermek için musluman olundugunuda hatırlatayım..örnek müslüman 5 altın diğerleri 10 altın vericek..ozaman biz muslumanız Smile

o çok sonraları olan durum
önceleri cuma namazına gidenlere para vererek başlıolar  

Piizci

20 Mar 2012 14:47

Mesaj Gönder

oh yes demiş ki:
ben yardım ederim öyle bisey yaparsan Neutral

alıntı yapiim de kayıtlara geçsin =)  

Piizci

20 Mar 2012 14:48

Mesaj Gönder

: ) yok valla ciddiyim  

oh yes

20 Mar 2012 14:53

Mesaj Gönder

uğur civelek üstadın dediği gibi

"türk'lerin müslüman olması 200 sene sürmüş fakat kabul etmeleri 2000 yılı bulmuş."  

r o m

20 Mar 2012 15:03

Mesaj Gönder

zaten arapların boşuna katlettiği türkler necip fazıl'a göre düşünmeyi bilmeyen andavallardı, boşverin gitsin. necip fazıl'dan daha mı iyi bileceksiniz...  

Uchiha Sasuke

20 Mar 2012 15:12

Mesaj Gönder

oh yes demiş ki:
doğru diyorsun zaten hristiyanlık ve musevilik 3 tanrılı dinler. o yüzden müslümanlıkla inanıslarımız paralel
Kahkaha Kahkaha  
fotoğrafı yok

thur

20 Mar 2012 15:29

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3   Sonraki