bakan çelik:gencliğe hitabe ayet mi?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  bakan çelik:gencliğe hitabe ayet mi?

ırk olarak, fin-alpin ve sarı ırk kırmasıyız, yani avrupalıların atasıyla, çinlilerin atası, azcık da amerika kıtasının atasıyla karışık bir kokteyliz. yakın zaman zarfında mongolidiz. türk kelimesi ise ilk olarak xia hanedanlığı zamanında ti'e'li olarak geçmiştir, hâlen de tieli adında bir yerleşim yeri vardır...ti'e'li kelimesinin kuzeyden gelen barbar anlamına geldiğini ruslar tespit etmiştir ama o anlamı taşıdığı ne kadar doğrudur tartışılır...  

Uchiha Sasuke

03 Şub 2012 23:21

Mesaj Gönder

uchiha sasuke demiş ki:
ırk olarak, fin-alpin ve sarı ırk kırmasıyız, yani avrupalıların atasıyla, çinlilerin atası, azcık da amerika kıtasının atasıyla karışık bir kokteyliz. yakın zaman zarfında mongolidiz. türk kelimesi ise ilk olarak xia hanedanlığı zamanında ti'e'li olarak geçmiştir, hâlen de tieli adında bir yerleşim yeri vardır...ti'e'li kelimesinin kuzeyden gelen barbar anlamına geldiğini ruslar tespit etmiştir ama o anlamı taşıdığı ne kadar doğrudur tartışılır...

şuan bunlara arap rum slav balkan filanda eklemek lazım..artık kokteylden farklı bişey olduk sanırım  

kavallikoyunfarecisi

03 Şub 2012 23:27

Mesaj Gönder

açlıktan çocuklar ölüyo. iyi geceler.  

Garcia

03 Şub 2012 23:27

Mesaj Gönder

şu an bize en yakın akraba olan milletler, moğollar ve kürtlerdir. ikinci olarak lazlar ve araplar, üçüncü olarak cermenlerdir. lazların ataları ise kimmeryalılarla akrabadır... Confused  

Uchiha Sasuke

03 Şub 2012 23:28

Mesaj Gönder

kavallikoyunfarecisi demiş ki:

şuan bunlara arap rum slav balkan filanda eklemek lazım..artık kokteylden farklı bişey olduk sanırım

zaten asya'dan gelene kadar başımza gelmedik kalmıyor, birleşmedik ulus bırakmıyoruz ve bu hâlen devam ediyor=)  

Uchiha Sasuke

03 Şub 2012 23:29

Mesaj Gönder

uchiha sasuke demiş ki:
şu an bize en yakın akraba olan milletler, moğollar ve kürtlerdir. ikinci olarak lazlar ve araplar, üçüncü olarak cermenlerdir. lazların ataları ise kimmeryalılarla akrabadır... Confused

crom'a tapıyodur o zaman onlar:) ya bu kızılderililerle türk ilişkisine ne diyosun sen cidden...hiç alaka yok gibi geliyor bana ama inatla sürekli sürüyolar piyasaya  

kavallikoyunfarecisi

03 Şub 2012 23:31

Mesaj Gönder

kafkarengi demiş ki:
kendileri okudukları her şeyi, aldıkları emirleri birer ayet olarak değerlendirdiklerinden bir sürece ve o süreci bizzat yaşamış birinin söylediği cümleleri ayet olarak algılaması gayet doğal.

günden güne artan bu dini polemikler özünde bizlerin nereye götürüldüğünün bir resmidir. bu resmin neresine bakıldığı daha önemli.

bakan konuşmasının bir yerinde peygamberimizin yasalarla korunduğundan bahsediyor. daha dün kendi seçtikleri adamlar atatürk'e söverken demokratiklikten bahsediliyordu. mevcut yasa kaldırılırsa neler olacağı ortada. kaldı ki yapılan kıyas da son derece yanlış bir kıyas!

yakında kaldırırlar zaten.adamların gitmek istedikleri son nokta belli.laiklik ve müslümanlık ters yönde diyen bir başbakan var.sonuç olarak önlerindeki karşıt tüm değer yargılarını tek tek sindirip yokedip sonuca ulaşma çabası içindeler.ve gayette güzel sistematik bir yapıda gidiyorlar.  

kavallikoyunfarecisi

03 Şub 2012 23:33

Mesaj Gönder

kavallikoyunfarecisi demiş ki:

crom'a tapıyodur o zaman onlar:) ya bu kızılderililerle türk ilişkisine ne diyosun sen cidden...hiç alaka yok gibi geliyor bana ama inatla sürekli sürüyolar piyasaya

tamamen ortak atadadanız=) ergenekon destanımıza kadar mitolojimiz aynı=) fakat bu ırk olarak ele alınmamalı...çok erken tarihlerde yollarımızın ayrıldığı bir millet k.derililer...gene eski mo'lar, türklerin yollarının kesiştiği bir millettir ama bu dediklerim ön-türk tarihinden bile önce, ırkların yeni yeni şekillendiği, masalların-mitolojilerin oluştuğu zamanları kapsıyor.  

Uchiha Sasuke

03 Şub 2012 23:34

Mesaj Gönder

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=68421

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=13924  

Uchiha Sasuke

03 Şub 2012 23:41

Mesaj Gönder

bunları bi incelemek lazım iyi oldu  

kavallikoyunfarecisi

03 Şub 2012 23:42

Mesaj Gönder

seg demiş ki:

sataşacak bi durum yok,senin konu bahanesi ile ettiğin hakarete tepki gösterdim o kadar.

hakaret m! atatürk gibi bir deha ile karşılaştırdığım için olsa olsa yüceltmiş olurum.  

deep refleXion

05 Şub 2012 21:00

Mesaj Gönder

senin yasaman caiz mi be adam.  

22150

05 Şub 2012 22:07

Mesaj Gönder

seg demiş ki:

bakanın açtığı yolda gösterdiği hedefte devam et öyleyse.
kıyaslanamayacak şeyleri kıyaslayarak maksatını aşmıştır zira kendisi.

bunun için atamdan gerekli özrü dilemiştim zaten, atladın sanırım..  

deep refleXion

06 Şub 2012 11:36

Mesaj Gönder

ayet dediğin şey yaratıcı'nın sözü olsa dediğinde haklısın ama... Rolling Eyes  

deep refleXion

06 Şub 2012 18:12

Mesaj Gönder

habertürk’ün konsensus’a yaptırdığı “türkiye gündemi araştırması- mart 2012

23 şubat- 3 mart tarihleri arasında 81 ilde 745’i erkek, 760’ı kadın toplam 1505 kişiye “atatürk’ün gençliğe hitabesi’nin siyasal tartışmaya açılmasını onaylıyor musunuz?” sorusunu sordu. ankete katılanların yüzde 61.8’i “onaylamıyorum” yanıtı verdi. “kesinlikle onaylamıyorum” diyenlerin oranı ise yüzde 18.5 oldu. “onaylıyorum” diyenlerin oranı da yüzde 11.3’te kaldı.

inş.bu sonuca göre gençliğe hitabeyle uğraşmaktan vazgeçerler.  

gece gibi

20 Mar 2012 11:30

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9   Sonraki