sıra geldi gençliğe hitabeye ...!!!

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  sıra geldi gençliğe hitabeye ...!!!

'atatürk diyor ki

tehcir aslında onun fikriydi...
dersim'i de o planladı...
başka?
vahdettin'i aldattı.
inönü'yü ortada bıraktı.
karabekir'i kandırdı.
okyar'ı ateşe attı.

kurtuluş savaşinda hiç savaşmadi

başka başka?
çanakkale'de aslında o kadar da büyük bir başarısı yok...
kurtuluş savaşı'nda hiç savaşmadı...
bitti mi?
demokrasiyi sevmezdi zaten diktatördü...
çapkındı...
karanlıktan korkardı...
rakı içerdi...

gençliğe hitabe de kaldirilsin

"atatürkçülük hakarettir, bütün kemalistler darbecidir."
"29 ekim kutlanmasın, 19 mayıs'ı abartmayın, 10 kasım'da yas tutmayın..."
"andımız kaldırılsın. yetmez, gençliğe hitabe de..."
kızmayın onlara...
ölümünün ardından 74 yıl geçmesine rağmen
hala atatürk'e sallamaktan vazgeçmeyen arkadaşların 2 nedeni var:
birincisi 80 yıl öncesinden sobelenmenin acısı,
ikincisi ise cehalet...
'cehalet' demişken...
atatürk diyor ki:

okumuş olanlarda en büyük cahil çiktiği gibi..

"biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.
kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. yoksa okumuş olanlardan
en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de
hakikati gören gerçek alimler çıkabilir."

tolga ışık  

gece gibi

31 Oca 2012 14:40

Mesaj Gönder

agzi olan konusuyo Confused
istiklal marsi nada sira gelir yakinda Confused  

psiko

31 Oca 2012 17:59

Mesaj Gönder

gençliğe hitabe, orhun kitabelerinden esinlenerek yazılmıştır. çöl kafalılara ve avrupalılara batması normaldir.  

Uchiha Sasuke

31 Oca 2012 18:08

Mesaj Gönder

istiklale birşey olmaz ya
o da onlardan  

Hallertau

31 Oca 2012 18:13

Mesaj Gönder

milli eğitim bakanlığı’nın (meb), kanun hükmünde kararnameyle (khk) teşkilat yasası’ndan by-pass ettiği “atatürk ilke ve ilkelerine bağlı yurttaş yetiştirme amacı” özel okullara da yansıdı. meb özel eğitim kurumları genel müdürlüğü’nce hazırlanan yönetmelik taslağında pek çok tartışmalı düzenleme yer alıyor. bunlardan bazıları şöyle:

• özel okullarda atatürk’e tırpan: özel okulların amaçları arasında yer alan “öğrencileri atatürk inkılâp ve ilkelerine ve anayasada ifadesini bulan atatürk milliyetçiliğine bağlı; türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan türkiye cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmektir” ifadesi çıkarıldı.

• atatürk köşesine by-pass: özel okullardaki atatürk köşesinin ayrıntılı olararak düzenlenmesine ilişkin hükümlerin tamamı çıkarılırken, atatürk köşesinin kurumların girişinde temiz, düzenli ve kolayca görülebilecek en uygun yerde oluşturulması öngörüldü. mevcut yönetmelikte, özel ilköğretim okullarında atatürk köşelerinin okul binasının girişinde uygun bir yerde, temiz, düzenli, atatürk’ün hayatını, inkılâplarını yansıtacak ve anlamlı bir kompozisyon oluşturacak şekilde düzenlenmesi hükmü yer alıyor.

• gençliğe hitabe kalkıyor: özel ortaöğretim okullarındaki atatürk köşelerinden atatürk’ün gençliğe hitabe’sinin kaldırılmasını öngörüyor. mevcut yönetmelikte özel ortaöğretim okullarında atatürk köşesinin zeminden yüksekte olması, atatürk büstü veya maskının konulması, atatürk’ün fotoğrafı, türk bayrağı, istiklal marşı ve atatürk’ün gençliğe hitabe’sinin uygun biçimde asılması, madalyon, gravür, atatürk’ün eğitimle ilgili sözlerine yer verilmesine ilişkin hükümler bulunurken, taslakta bu hükümlerin tamamı çıkarılmış durumda.

• yabancı okul adlarına vize: özel öğretim kurumlarına verilecek adların “türkçe olması” şartı kaldırıldı.
--------------

1950 de başlayan karşı devrim son sürat devam ediyor.
kimi muhalefet partililerin gençlik kolları da uyumaya devam etsin.  

r o m

01 Şub 2012 20:15

Mesaj Gönder

gençliğe hitabe ayet mi?

çelik, "gençliğe hitabenin kaldırılması teklifi bir gün gelse siz buna nasıl bakarsınız?" sorusuna şu cevabı verdi:

"bunu da kamuoyunun oturup tartışması lazım. şimdi, reşit galip andımızı getirmiş değil mi? ayet mi bunlar? reşit galip böyle bir şey yapmamış olsaydı olmayacaktı. 12 eylülcüler hatırlar mısınız andımız'a ilavelerde bulundular. sonra tekrar değiştirdiler. böyle bir şey olmaz. türkiye'de yaşayan yabancılar vardır. mesela bodrum'da yaşayan ingilizler var. alanya'da oturan almanlar var. yabancılar bana mektuplar yazdılar, bakanlığımın ilk aylarında. biz türk değiliz, biz türkiye'de yaşıyoruz ve çocuklarımız türk okullarına gidiyor. her sabah çocuklarınızı sıraya geçiriyorsunuz ve onlara and içiriyorsunuz" dediler. insani mi bu peki, doğru bir şey mi?"

peygamberi koruma kanunu yok

çelik, atatürk'ü koruma kanunu'na bakışını anlatırken peygamberi korumaya dönük böyle bir yasa olmadığını da hatırlattı:

"hz. peygamberi ele alalım. atatürk'ü bir kenara bırakalım. hz. peygamberle alakalı bir ton hakaretamiz şey yazılıp çizilmemiş mi bugüne kadar. hz. peygamberi korumakla ilgili herhangi bir şey var mı? netice şu: avrupa insan hakları sözleşmesi'nin 10. maddesine bakarsanız, bir görüş sarsıcı, altüst edici, rahatsız edici olabilir. şiddete yönelmediği sürece siz ona saygı duymak orundasınız. birisi çıkıp der ki atatürk dünyanın en demokrat insanıdır. birisi de der ki atatürk diktatördü."  

balkan

02 Şub 2012 16:54

Mesaj Gönder

balkan

02 Şub 2012 16:58

Mesaj Gönder

ey müslüman türk, kürt, çerkez, laz, zaza gençliği
birinci vazifen dinini, diyanetini, etnik kimliğini mahşere kadar muhafaza ve müdafa etmektir.

mevcudiyetimin ve istikbalinin yegane temeli budur.
bu temel banka hesapların kadar kıymetli hazinemdir.
istikbalde dahi, beni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici münafıklar olacaktır.

bir gün beni ve iktidarını müdafa mecburiyetine düşersen, senin anayasa mahkemen var.
yargıtay'ın, danıştay'ın, hsyk'n, özel yetkili mahkemelerin, koskoca koruma ordun var.
dolayısıyla bana ne gerek var demeyeceksin, nankörlük etmeyecek, zamanında sana yaptığım kıyakları düşünerek vazifeye atılacaksın.

bana kastedecek düşmanlar, dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mübessili olabilirler.

bütün bu şeraitten daha ilim ve daha vahim olmak üzere, memeleketin haricinde bizi koltuktan indirmek için planlar hazırlayabilirler.

stratejik ortağın bile, gaflet, delalet ve hıyanet içinde bulunabilir.
hatta bazı eski dava arkadaşlarımız, sırf koltuklarını korumak uğruna, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler.
ben naçar, harap ve bitap düşmüş olabilirim.

ey müslüman türk, kürt, çerkez, laz, abaza, zaza gençliği...
işte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, ne yapıp edip beni kurtarmaktır.
muhtaç olduğun kudret, sana zamanında dağıttığım ihalelerde avantalarda mevcuttur.

muharrem ince.  

balkan

08 Şub 2012 11:45

Mesaj Gönder

http://www.facebook.com/photo.php?v=321004134617877

tebrikler ordu, tebrikler orduspor  

r o m

12 Şub 2012 21:39

Mesaj Gönder

vatan millet sakarya uyan ey ulus yeter artık  

melaina

12 Şub 2012 21:48

Mesaj Gönder

e bizde böle düşünürsek nil bence kalmalıyız  

melaina

12 Şub 2012 21:59

Mesaj Gönder

bugun ordu taraftari mac basinda atam izin genclige hitabesini okuyarak harika bir goruntu olusturdu . cok guzel bir cevap oldu kimilerine . ama o hitabe okunurken , ona kufur muamelesi yapip sesi kisan ligtv denen yalakalar toplulugu golgeledi her seyi . onlari da allah a havale ediyorum .  

lonely shepherd

13 Şub 2012 00:42

Mesaj Gönder

Alıntı:
gençliğe hitabe artık zorunlu değil
milli eğitim bakanlığı (meb) özel öğretim kurumları ile ilgili 9 yönetmeliği içeren mevzutı sadeleştirerek tek bir yönetmelik hazırladı. yeni yönetmelikle, “atatürk ilkeleri doğrultusunda öğrenci yetiştirmek amacı”nın çıkarılmasının yanında oluşturulacak atatürk köşeleri’ne “türk bayrağı, istiklal marşı ve atatürk’ün gençliğe hitabesi’ni” koyma zorunluluğu da kaldırıldı.

cumhuriyet

ankara büro- ilk kez cumhuriyet’in duyurduğu milli eğitim bakanlığı (meb) özel öğretim kurumları yönetmeliği resmi gazete’de yayımlandı.

bakanlık yeni yönetmelikle tam 9 tane yönetmeliği yürürlükten kaldırarak mevzuatta sadeleştirme yaptı. yürürlükten kaldırılanlar arasında yer alan 2011 tarihli özel okullar çerçeve yönetmeliği’nde “okulun amacı” başlığı altında, “millî eğitim temel yasası’nda belirtilen türk millî eğitiminin amaç ve ilkeleri doğrultusunda öğrencileri, atatürk inkılâp ve ilkelerine ve anayasada ifadesini bulan atatürk milliyetçiliğine bağlı; türk milletinin millî, ahlâkî, insanî, manevî ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan türkiye cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış hâline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek ve ilgi, yetenek ve başarılarına göre hayata, iş alanlarına, üst öğretime ve mesleğe hazırlamaktır” ifadeleri sadeleştirme adı altında yeni yönetmelikten çıkarıldı.

türk bayrağı, istiklal marşı kaldırıldı

eski yönetmeliğe göre özel okullarda oluşturulacak atatürk köşesi’ne “atatürk’ün büstü veya maskı, fotoğrafı, türk bayrağı, istiklâl marşı ve atatürk’ün gençliğe hitabesi, madalyon, gravür, fotoğraf, atatürk’ün eğitimle ilgili sözleri ile kitap, tablo ve levhalar”ın yerleştirilmesi zorunluluğu bulunuyordu. yeni yönetmeliğe göre özel öğretim kurumlarının böyle bir atatürk köşesi oluşturma zorunluluğu ortadan kalktı. eski yönetmelikteki ayrıntılı düzenlemenin yerine sadece “kurumların girişinde temiz, düzenli ve kolayca görülebilecek en uygun yerde atatürk köşesi oluşturulur” hükmü konuldu.

yabancı ada vize

yeni yönetmelikle özel okullarının adlarının türkçe olması zorunluluğu da kaldırıldı. eski yönetmelikte okulların adları ile ilgili olarak “özel öğretim kurumlarına verilecek adların, türk millî eğitiminin genel ve özel amaçları ile temel ilkelerine aykırı düşmemesi ve türkçe olması şartıyla kurumun amacına ve düzeyine uygun ve belli bir anlam taşıması gerekir” hükmünden türkçe olması şartı çıkarıldı.

yasama dair

21 Mar 2012 09:06

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5