sıra geldi gençliğe hitabeye ...!!!

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  sıra geldi gençliğe hitabeye ...!!!

bunların önermelerini, fikirlerini, artık neyse, gerçekten önyargısız okuyorum.
söylediklerinde gerçekten demokrasi adına içtenlikle ortaya konulmuş fayda sağlağıcı öğeler var mı diye.
yalan olmasın, bazıları faydalı olabilecek şeyler.
bahsi geçen mevzuda da var birkaç nokta.
ama sonra aklıma geliyor bu dalyrkların (çoğunun en azından) sistematik yürüttükleri sevimsiz plan.
aslında demokrasiden uzaklaştıran demokratik plan.
bi sgtr git çay koy diyorum sonra hem kendime, hem bunlara.  

myempireofdirt

30 Oca 2012 14:52

Mesaj Gönder

hem “türklük etnisite değildir; sadece vatandaşlık bağıdır” diyeceksiniz, hem de her okulunuzun duvarında biyolojik ırkçılık kokan “asil kan” vurguları olacak...

demiş . üstüne de :

ortak bir “milli metin” olarak istiklal marşı’mız vardır ve yeterlidir. ondan gerisi, evrensel ahlaki değerler, demokratik kültür ve özgür düşünce olmalıdır.

demiş . ama istiklal marşında geçen "ebediyen sana yok , ırkıma yok izmihlal" kısmından habersiz sanırım .  

Unicorn

30 Oca 2012 15:44

Mesaj Gönder

K?zg?n  

idealistkuzu

30 Oca 2012 15:46

Mesaj Gönder

boyle hainler sadece filmlerde olurdu eskiden  

RayJay

30 Oca 2012 15:51

Mesaj Gönder

balkan demiş ki:
yukarıdakileri diyen ibiş,sonra bunu diyor.

dolayısıyla, gençliğe hitabe, atatürk’ün kendi siyasi şartlarını yansıtan ama bugüne yol gösteremeyecek tarihsel bir metin olarak kabul edilmeli, okullardan ve ders kitaplarından kaldırılmalıdır.

aksine, bugünü ve mimarlarını açıkça tarif ettiği içindir bu ıkınmaları..  

deep refleXion

30 Oca 2012 17:41

Mesaj Gönder

unicorn demiş ki:
hem “türklük etnisite değildir; sadece vatandaşlık bağıdır” diyeceksiniz, hem de her okulunuzun duvarında biyolojik ırkçılık kokan “asil kan” vurguları olacak...

demiş . üstüne de :

ortak bir “milli metin” olarak istiklal marşı’mız vardır ve yeterlidir. ondan gerisi, evrensel ahlaki değerler, demokratik kültür ve özgür düşünce olmalıdır.

demiş . ama istiklal marşında geçen "ebediyen sana yok , ırkıma yok izmihlal" kısmından habersiz sanırım .

balkan demiş ki:
mehmet akif yazdığı için istiklal marşına şimdilik dokunmuyoruz.

balkan

30 Oca 2012 17:52

Mesaj Gönder

sırtıma mı yazdırım napim  

Irriducibili

30 Oca 2012 17:58

Mesaj Gönder

deep reflexion demiş ki:

aksine, bugünü ve mimarlarını açıkça tarif ettiği içindir bu ıkınmaları..

yunanistan bile destek vermemiş kendisine Surprised  

balkan

30 Oca 2012 18:03

Mesaj Gönder

jam demiş ki:
güzel günler geliyor inşallah

gece gibi

30 Oca 2012 18:45

Mesaj Gönder

balkan demiş ki:

kimse tüm öğrendiklerini meb müfredatından öğrenmiyor, isteyen araştırıp buluyor zaten.

madem ki kurtuluşu fransa ve italya'ya borçluyuz neden fransa'yı protesto ediyoruz diye soruyorum bende kekeç kardeşe.

snırdan sızan 10 kişilik pkk grubunun istihbaratını abd'ye borçlu olanlar kurtuluş savaşı içn ahkam kesiyor işte.

protestomuz hikaye
fransaya hesapta posta koyan rte kendine fransız malı airbus alıyor
çipli pasaport ihalesini bilin bakalım kime verdik, evvet fransa
doya doya fransız malı tüketin helaldir  

Southpaw

30 Oca 2012 20:44

Mesaj Gönder

bir adet e.posta döşedim kendisine...  

Uchiha Sasuke

30 Oca 2012 20:59

Mesaj Gönder

rezil bir ülkede yaşıyoruz  

SaRU

30 Oca 2012 21:15

Mesaj Gönder

eskiden hastane diye bi dizi vardı. orda liboş hakkı karakteri vardı sürekli nabza göre şerbet veren.

işte mustafa akyol onun gerçek hayat versiyonu.  
fotoğrafı yok

Oreo

30 Oca 2012 22:55

Mesaj Gönder

"yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize tahsilin hududu ne olursa olsun, en evvel, her şeyden evvel türkiye'nin istiklaline, kendi benliğine, milli geleneklerine düşman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir."

"sizler, yani yeni nesil türkiye'nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edecekseniz. dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."

"gençler, siz almakta oldugunuz terbiye ve irfan ile, insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız."

"yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize görecekleri öğrenimin sınırı ne olursa olsun ilk önce türkiye’nin bağımsızlığına, kendi benliğine milli geleneklerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek gerektiği ögretilmelidir."

"ey yüksek yeni nesil! istikbal sizsiniz. cumhuriyeti biz tesis ettik, onu ila ve idame edecek sizsiniz."

"herşeye rağmen muhakkak bir nura dogru yürümekteyiz. bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletim hakkındaki payansız muhabbetim değil; bugünün karanlıkları, ahlaksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ziya serpmeğe ve aramaya çalışan bir gençlik gördüğümdendir."

mustafa kemal atatürk  

r o m

31 Oca 2012 08:44

Mesaj Gönder

hababam tam takım olsaydı şimdi, meydanı bu çakallara bırakmazdı Smile  

r o m

31 Oca 2012 11:24

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5   Sonraki