tsk sınır ihlali yapan bir grubu bombaladı / uludere

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  tsk sınır ihlali yapan bir grubu bombaladı / uludere

20'den fazla ölü var.

konu önce sosyal-ağlarda sonra da pkk'ya yakın yayın organlarında dillendi... grubun köylülerden oluştuğu söyleniyor.

konu tabii hemen propaganda aracına dönüştülüyor. yok çoğu çocuktu, köylülerdi falan filan....

aha milliyet haber yapmış.
http://gundem.milliyet.com.tr/irak-sinirinda-hava-operasyon-20-den-fazla-olu-var-/gundem/gundemdetay/29.12.2011/1481844/default.htm

ayrıca faşizan mesajlar atmamanız dileğiyle.

farkettim de topiği aramayla bulmak zor. başlığa uludere eklendi.  

En son jam tarafından 11 Tem 2013 21:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi

jam

29 Ara 2011 09:11

Mesaj Gönder

darısı kalan sağların başına  

WomanizeR

29 Ara 2011 09:13

Mesaj Gönder

faşistim atarım  

WomanizeR

29 Ara 2011 09:18

Mesaj Gönder

silahlı kuvvetlerimiz kaçakçılık yapanlarıda vurmaya başladıysa kürt sorunu yakında çözülür kürt nüfusunun yarısı yok olacağı için.

bölgeyi biliyosunuzdur eminim kaçakçılık temel geçim kaynağıdır.  

qamil

29 Ara 2011 09:39

Mesaj Gönder

iyiymiş
aynen devam  

HAVANA..

29 Ara 2011 09:42

Mesaj Gönder

haber doğru ise çok sayıda sivil ölmüş yazık allah rahmet eylesin
bu kaçakcılık yeni bişe değil bilenen bir şey teröristle karıştırılması ilginç
yazık olmuş  

gece gibi

29 Ara 2011 10:01

Mesaj Gönder

savaş her zaman önce hakikati sonra vicdanı öldürür derler. ama biz savaşmadan ikisinide medyanın manüpülasyonunda öldürmüşe benziyoruz.

bir çok insan bölgeyi bilmiyor. hatay ı savuru midyatı mardini urfayı antep i güneydoğu olarak tek bir isimde anlamak edwar said in avrupalıların afrikadan pakistana bütün müslüman dünyasını islam coğrafyası olarak tanımlamasını eleştirirken ürettiği oryantalizm tanımına giren indirgemeci bir bakış değil mi ?
35 in üstünde insan ölmüş bunların kaçakçılık yapan köylüler olduğu hakkında ciddi şüpheler var encü soyadını taşıyan bir aile nerdeyse tamamen yok olmuş durumda.
bu kadar kolay mı ? bize ne oldu nasıl yazabiliriz "iyi olmuş" diye "oh olsun" diye
aklım almıyor

çok korkuyorum çok üzülüyorum çok çaresiz hissediyorum

şu sitede niye bulunduğum belli makyaja gerek yok profil yapıyosun beğendiğin fotoğraflarını koyuyosun karşı cinsle iletişime geçmeye çalışıyosun vs hormonları fazla çalışan bir insanım

hayatımda ilk defe testesteron midemi bulandırıyor  

qamil

29 Ara 2011 10:07

Mesaj Gönder

knoxville demiş ki:
yılda 2,5 milyar dolarlık kaçakçılık var ve bundan en büyük payı terör örgütü alıyor. kaçakcılık yapanda buna hizmet ettigini biliyorayrıca sınır da güvenligin nasıl oldugunuda bilerek bunları kabul etmiş sayılr

bu kaçakçılığın en büyük kalemi uyuşturucu ticareti. ama oradan gelen para avrupa'ya akıyor. eğer avrupa'ya para gelmez ise ticaretide yaptırmazlar ztn. pkk'ya ufak bir meblağ düşüyordur paydan. yani türkiye, avrupa'ya dağılan uyuşturunun geçiş kapısı.  

r o m

29 Ara 2011 10:15

Mesaj Gönder

yollarını mı kaybetmişler
en tehlikeli bölgelerrden birinde dolaşırken
çoluk çocuk falan piknikten mi dönüyolarmış.yani çogu cocuktu falan haberlerine ilişkin.

FlyinG...[Eldar]

29 Ara 2011 10:17

Mesaj Gönder

dunyanin her yerinde askerin izinsiz siniri geceni kevgire cevirme yetkisi vardir neden bu kadar ajite edilmis anlamadim  

RayJay

29 Ara 2011 10:18

Mesaj Gönder

ölenler köylü mü?

bombardımanın ardından, ölenlerin pkk'lı değil ortasu ve gülyazı köylerinden irak'a kaçak mazot getiren 18- 20 yaşlarındaki kişiler olduğu ileri sürüldü. bombardıman bölgesinden 4 ceset şırnak devlet hastanesi'ne getirilirken, bir çok yanmış ceset de köylüler tarafından traktör ve katır sırtlarında ortasu köyü'ne getirildi.

bombardıman sırasında katırlardaki yakıt bidonlarının alev aldığı, cesetlerin çoğunun bu nedenle yandığı, bazılarının da sığındıkları kayanın bombadan yıkılınca altında kalıp öldüğü ileri sürüldü.yetkililer olayın irak topraklarında meydana geldiğini ve soruşturmanın sürdüğünü belirterek daha sonra resmi açıklama yapılacağını söyledi.

gece gibi

29 Ara 2011 10:21

Mesaj Gönder

öldürülenler

köylü degil

kaçakçıymış.

FlyinG...[Eldar]

29 Ara 2011 10:24

Mesaj Gönder

sehirli olsa ne farkeder koylu olsa ne farkeder ya, her zamanki gibi gundem doldurma haberi. zaten gazetelerin fiks menuleri var her gun bi turban iki uc teror bi iki tane ekonomik kriz haberi vermezlerse olmuyor  

RayJay

29 Ara 2011 10:25

Mesaj Gönder

pisherif2 demiş ki:
savaş her zaman önce hakikati sonra vicdanı öldürür derler. ama biz savaşmadan ikisinide medyanın manüpülasyonunda öldürmüşe benziyoruz.

bir çok insan bölgeyi bilmiyor. hatay ı savuru midyatı mardini urfayı antep i güneydoğu olarak tek bir isimde anlamak edwar said in avrupalıların afrikadan pakistana bütün müslüman dünyasını islam coğrafyası olarak tanımlamasını eleştirirken ürettiği oryantalizm tanımına giren indirgemeci bir bakış değil mi ?
35 in üstünde insan ölmüş bunların kaçakçılık yapan köylüler olduğu hakkında ciddi şüpheler var encü soyadını taşıyan bir aile nerdeyse tamamen yok olmuş durumda.
bu kadar kolay mı ? bize ne oldu nasıl yazabiliriz "iyi olmuş" diye "oh olsun" diye
aklım almıyor

çok korkuyorum çok üzülüyorum çok çaresiz hissediyorum

şu sitede niye bulunduğum belli makyaja gerek yok profil yapıyosun beğendiğin fotoğraflarını koyuyosun karşı cinsle iletişime geçmeye çalışıyosun vs hormonları fazla çalışan bir insanım

hayatımda ilk defe testesteron midemi bulandırıyor

değil mi?
pkk ve yandaşlarının bu olayı terör propagandası olarak kullanması çok mide bulandırıcı...  

jam

29 Ara 2011 10:27

Mesaj Gönder

sınırdaki köylülerin çoğu belkide hepsi bunu yapıyor
köylü değil kaçakcı diye hepsini öldürelim o zaman ilginç  

gece gibi

29 Ara 2011 10:28

Mesaj Gönder