izmir'de eğitim uçağı düştü

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  izmir'de eğitim uçağı düştü

2nci ana jet üs komutanlığına ait t-37c uçak, saat 11.41'de eğitim uçuşu esnasında izmir'in urla ilçesi yakınlarında düştü. uçakta, öğretmen yüzbaşı ve öğrenci teğmenin bulunduğu belirtildi. görgü tanıklarının anlattıkları ise pilotların büyük bir fedakarlıkta bulunduğunu gözler önüne serdi.

türk hava kuvvetlerinin internet sayfasında yer alan basın açıklamasında, 2'nci ana jet üs komutanlığına ait t-37c uçağının saat 11.41'de eğitim uçuşu esnasında izmir'in urla ilçesi yakınlarında düştüğü ifade edildi.

dalgiçlar arama çalişmalarina başladi

izmir'in güzelbahçe ilçesi açıklarında denize düşen askeri eğitim uçağına ulaşılmasına yönelik çalışmalara başlandı.
güzelbahçe'nin altınoluk mevkisi açıklarına düşen uçağa ulaşılması için sahil güvenlik ege bölge komutanlığı ile izmir emniyet müdürlüğü deniz şube müdürlüğü dalgıçları bölgeye gitti.

sahil güvenlik dalgıçları ile dalgıç polisler, denizde arama çalışmalarına başladı. görgü tanıkları, uçaktan atlayan olmadığını söyledi.

vali kiraç: enkaz parçalari görülüyor ama ana parçaya ulaşilamadi

izmir valisi cahit kıraç, çiğli 2. ana jet üs uçuş eğitim merkez komutanlığı'ndan havalandıktan sonra güzelbahçe ilçesi açıklarında denize düşen eğitim uçağının enkazına ait parçalarını görülebildiğini, ancak henüz ana parçaya ulaşılamadığını bildirdi.
vali kıraç, düşen eğitim uçağının arama çalışmalarının yapıldığı güzelbahçe'ye gelerek, incelemelerde bulundu. çalışmaları hakkında tümgeneral hasan küçükakyüz'den bilgi alan kıraç, gazetecilere yaptığı açıklamada, büyük üzüntü içerisinde olduklarını ifade etti.
çiğli 2. ana jet üs uçuş eğitim merkez komutanlığı'ndan havalanan bir eğitim uçağının güzelbahçe açıklarında denize düşerek kaybolduğunu ifade eden kıraç, bölgede sahil güvenlik, deniz polisi ile afet ve acil durum müdürlüğü dalgıç ekiplerinin katılımıyla başlatılan aramaların sürdüğünü bildirdi.

kıraç, uçakta öğretmen yüzbaşı ve öğrenci teğmenin bulunduğunu belirterek, ''aramalarda enkaz parçaları görülüyor ama ana parçaya ulaşılamadı. üzüntümüz büyük, kayıp olursa daha da artacak. uçakta bir yüzbaşı bir de teğmen vardı. enkaza en kısa sürede ulaşacağımızı düşünüyoruz'' dedi.

bazı görgü tanıkları da alçalan uçağın bir anda evlerin üzerine düşeceğini sandıklarını belirterek, ''uçak oldukça alçalmıştı. bir kere kendi etrafında döndü, dengesini kaybetmişti. pilot herhalde son çabayla uçağın yönünü denize çevirdi. uçak adeta denize çakıldı'' dedi.

http://webtv.sabah.com.tr/webtv/videoizle/izmirde-egitim-ucagi-dustu

:/

güncelleme: anadolu ajansına haberine göre
düşen uçaktaki yüzbaşı hasan öztürk ve teğmen erol er'in enkaz içerisindeki cesetlerine ulaşıldı.
mekanları cennet, kalanlarına sabır :/  

En son Mephistopheles tarafından 14 Tem 2011 14:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mephistopheles

14 Tem 2011 14:04

Mesaj Gönder

allah rahmet eylesin,ailelerine sabır.  

En son balkan tarafından 14 Tem 2011 14:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

balkan

14 Tem 2011 14:05

Mesaj Gönder

geçmiş olsun  

asertis

14 Tem 2011 14:06

Mesaj Gönder

inş kurtarırlar Confused  

dn

14 Tem 2011 14:07

Mesaj Gönder

kurtulamadılar heralde öyle bir umutsuz konuştu vali  

gece gibi

14 Tem 2011 14:09

Mesaj Gönder

inş kurtarırlar .... ama zor başımız sağolsun !  

Fabien T

14 Tem 2011 14:11

Mesaj Gönder

saat 3 11.45 te düşmüş kurtarılsalar haberimiz olurdu sanki  

Fabien T

14 Tem 2011 14:12

Mesaj Gönder

yok bir iki haber sitesinde canlarını hiçe saydılar falan yazdığına göre Sad  

Fabien T

14 Tem 2011 14:14

Mesaj Gönder

abi bir pilot arkadaşımdan haber aldım ne kadar doğru bilemem ama kurtulan yok Sad

ayrıca fethiyede de bir paraşüt kazası olmuş, kendisini tanımazdım ama iyi bir pilottu diyorlar.
http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/07/14/fethiyede.yamac.parasutu.kazasi.2.olu/622917.0/index.html
nasıl böyle basit bir hata yapmış anlamadım her uçuştan önce bir ritüel vardır bitmek bilmez kontroller yapılır.  

En son N E C O tarafından 14 Tem 2011 14:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

N E C O

14 Tem 2011 14:21

Mesaj Gönder

atlayamamışlar Sad umarım kurtulurlar..  

bananegerek

14 Tem 2011 14:21

Mesaj Gönder

n e c o demiş ki:
abi bir pilot arkadaşımdan haber aldım ne kadar doğru bilemem ama kurtulan yok Sad

olm denize çakılmış zaten ....allah topraklarını bol etsin şanslılarmış şehit oldular Sad  

Fabien T

14 Tem 2011 14:24

Mesaj Gönder

yine mi paraşüt kazası Confused
çok net hatırlayamamakla birlikte geçenlerde böyle bir haber duydum sanki

dn

14 Tem 2011 14:29

Mesaj Gönder

toprakları bol mekanları cennet olsun.
ailelerine bol sabır..

bu arada fethiye de yamaç paraşütü yaparken ölenlere de bi mukabele.  

oh yes

14 Tem 2011 14:32

Mesaj Gönder

fabien t demiş ki:

olm denize çakılmış zaten ....allah topraklarını bol etsin şanslılarmış şehit oldular Sad

çok acı be allah sabir versin yakınlarına..

dn demiş ki:
yine mi paraşüt kazası Confused
çok net hatırlayamamakla birlikte geçenlerde böyle bir haber duydum sanki
[url=http://www.gelisiguzel.com/smiley/gelisiguzel-92.gif](picture)[/url]

fethiye çok uçuş yapılan bir bölge kazaların çok olması da normal, ama böylesine deneyimli bir pilotun kontrolleri atlaması çok kötü.  

N E C O

14 Tem 2011 14:35

Mesaj Gönder

n e c o demiş ki:

fethiye çok uçuş yapılan bir bölge kazaların çok olması da normal, ama böylesine deneyimli bir pilotun kontrolleri atlaması çok kötü.

1 ay önce ordaydım az çok biliyorum ama ben aynı haber mi diye düşündüm  

dn

14 Tem 2011 14:50

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2   Sonraki