cmk 102 ile salınanlar ve içerde kalacak olanlar

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  cmk 102 ile salınanlar ve içerde kalacak olanlar
 
gitsinler oy verenleri kandırsınlar, arıyorlarmış.hikaye.
mit istifa etsin öyleyse.  

r o m

14 Oca 2011 13:07

Mesaj Gönder

hepimiz kaçacaklarını anladık onlar mı anlamadı
göz göre göre gittiler
yok imzaymış adamlar kaçsın diye beklediler imza atmadımı o gün alcan içeri  

gece gibi

14 Oca 2011 13:12

Mesaj Gönder

kırmızı bülten çıkarırlar mı bunlara da....  

yasama dair

14 Oca 2011 13:15

Mesaj Gönder

kaç yıldır isa altsoy u almanyadan alacaklar
hizbullahın kurucularından örgütün kasası adam
2007 den beri alamadılar bir türlü bunları mı bulacaklar  

gece gibi

14 Oca 2011 13:18

Mesaj Gönder

örnekler çok.. mesela deniz feneri....bunlara da kefilim diyecek olan olur mu acaba....  

yasama dair

14 Oca 2011 13:20

Mesaj Gönder

domuz çiftliklerine baksınlar...  

FlyinG...[Eldar]

14 Oca 2011 14:02

Mesaj Gönder

188 kişinin ölümünden sorumlu 14 hizbullahcı

en son vanda görülmüşler sonra kaybolmuşlar

iranda oldukları biliniyormuş.istesinler bakalım irandan  

gece gibi

14 Oca 2011 18:57

Mesaj Gönderbir yıllık takibin ardından terör örgütü hizbullah'a operasyon düzenlendi. adana, gaziantep, izmir, mersin'de eş zamanlı şafak operasyonu yapıldı.

adana'da 26, gaziantep 11, izmir'de 2, mersin'in tarsus ilçesi'nde 1 hizbullahçı yakalanarak gözaltına alınırken, kayıplara karışan hizbullahçılara ise rastlanmadı.

gözaltına alınanlar arasında, kanuni ilköğretim okulu 8. sınıf öğrencisi kızı t.y.'yi türbanlı olarak okula göndermek istemesiyle gündeme gelen mustazaf-der adana şube başkanı hüseyin yosunkaya da bulunuyor.

adana valisi ilhan atış, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, adana emniyet müdürlüğü terörle mücadele şube müdürlüğü ekiplerinin, adana ve mersin'in tarsus ilçesinde örgüte yakın dernek ve yayın kuruluşlarına düzenledikleri operasyonun bir yıl önce başlayan bir operasyon olduğunu ifade etti.

uzun takip ve delillendirme sonucunda adli makamlarında denetiminde bir operasyon yapıldığını belirten atış, ''bu operasyon sonucu 16'sı adana, biri izmir biri de tarsus'ta olmak üzere 18 şüpheli yakalandı. yakalanan zanlılar adli makamlara intikal ettirilecekler. umuyorum ki bu operasyon sonucu huzur ve güveni adana'da daha fazla sağlamış olabilelim'' dedi.atış, basın mensuplarının ''şüpheliler silahlı eyleme hazırlanırlarken mi yakalandılar?'' sorusuna ise ''hayır öyle bir bilgi yok. cumhuriyet savcılarımızın incelemelerinden sonra oraya çıkacak bir bilgi'' yanıtını verdi.  

gece gibi

15 Oca 2011 14:37

Mesaj Gönder

lider kadrosunu dışarı sal sonra böyle ara dur
onların yerinede topladığını götür gözaltına  

gece gibi

15 Oca 2011 14:39

Mesaj Gönder

ebe kim burda.. saklambaç oynuyorlar sanırım....  

yasama dair

15 Oca 2011 15:04

Mesaj Gönder

sonunda hizbullahla ilgili dişe dokunur, kayda değer bir yazı yayımlandı..
saf bilgi ve yorumlarımıza katkısı olur umarım..
yazıyı yorum olarak değilde haber olarak okumak daha doğru olur.
can dündar;
http://www.milliyet.com.tr/hizbullah-a-ortulu-af-/can-dundar/guncel/yazardetay/15.01.2011/1339459/default.htm  

eksimizac

15 Oca 2011 15:19

Mesaj Gönder

hizbullah liderleri devlet kurumlarının sistemine sızarak özel bilgileri ele geçirmiş, sesli görüşmeler yapmış

milliyet gazetesinde önder yılmaz imzasıyla yayımlanan haber şöyle: diyarbakır d tipi cezaevi yönetimi, 4 hizbullah militanının, internet olanağını eğitime değil, “örgütle temas kurduğuna işaret eden” faaliyetler için kullandığını resmi tutanakla belirledi. cezaevi yönetiminin 01.07.2010’da hazırladığı tutanakta, iskender tutar ve diğer 3 hizbullah militanın bilgisayarlarından msn ve skype’yi kullanarak sesli ve görüntülü görüşmeler yaptıkları, devlet kurumlarının ve cezaevinin bilgisayar sistemine sızarak özel bilgilerin ele geçirilip arşivlendiği, kripto cihazı bilgileri ve işaretli krokiler bulunduğu kayda geçirildi.

diyarbakır d tipi cezaevi yönetiminin 4 hizbullah militanının kendilerine sağlanan internet olanağını başka amaçlar için kullandığına dair 01.07.2010’da tuttuğu tutanağa ulaşıldı. tutanağın giriş paragrafında, “cezaevinde tutuklu bulunan iskender tutar, şahin yapıcı ve naşit tutar’ın bilgisayarlarının 07/06/2010 tarihinde yetkili makamlar tarafından incelendiği” belirtilirken, eklere atıflarda bulunuldu.
elde edilen bilgi ve bulguların 13 ayrı pragrafta anlatıldığı tutanakta “ekteki belgelerin bir ve üç nolu sayfalarında görüldüğü üzere üniversitede eğitim amacıyla girmeleri gereken sitelerin haricinde eğitimin amacı daşında birçok değişik sitelere girildiği,” ifadelerine yer verildi. tutanakta şöyle denildi:

bilgi aktarmışlar
- kurumda bulunan bilgisayara (ambar memurluğu, personel, saymanlık) girilerek kurumun bazı evraklarının ele geçirildiği, bu belgelerin bilgisayarın hard diskinde bulunduğu,
- yine bilgisayarda bulunan bir belgede kripto cihazlarının özelliklerinin belirtildiği bir belgenin bulunduğu,
- değişik resmi kurumlara ait evrakların internet aracılığı ile kendi bilgisayarlarına arşivlendiği, belgelerin bilgisayarın hard diskinde bulunduğu,
- kurum bilgisayarlarına ulaşıp kuruma ait belgeleri kendi bilgisayarlarına aktarılmıştır.
- bilgisayarlarındaki bazı belgeler incelendiğinde bir takım üzeri işaretli krokilerin olduğu görülmüştür.
tutanakta, hizbullah militanlarının bilgisayar modemini devre dışı bırakarak elde ettikleri programlarla internet üzerinde sesli ve görüntülü görüşmeler yaptıkları vurgulandı. konuya ilişkin tutanakta şu ifadeler geçti:
- iskender tutar ve şahin yapıcı’ya ait bilgisayarların hard diskinde modeme ait kullanıcı isim ve şifrelerinin bulunduğu, bunun aracılığı ile modemin devre dışı bırakıldığı,
- bazı değişik internet sayfalarına ait kullanıcıların kişisel bilgilerinin olduğu tespit edilmiştir.
- iskender tutar ve şahin yapıcı’nın bilgisayarlarında msn ve skype gibi programlar kullanılarak internet üzerinden görüntülü ve sesli görüşmelerin yapıldığına dair bulgular elde edilmiştir.
- kurum çalışanlarına ait isim ve telefon listesi belge halinde iskender tutar’ın bilgisayarında elde edilmiştir.
resmi tutanakta, belgenin 01.07.2010 tarihinde iki nüsha halinde düzenlendiği ve birlikte imza altına alındığı da kaydedildi.
bu tespitlerin yapılmasının ardından, hizbullah militanlarının kullandığı bilgisayarlara teknik müdahalede bulunularak başka internet sitelerine girilmesini önleyici tedbirler alındı.

msn
microsoft network kelimelerinin kısaltılmış hali. internet üzerinde kişilerin toplu veya bireysel olarak yazılı, görüntülü veya sesli olarak iletişime geçmesini sağlıyor.

skype
internet üzerinden sesli veya görüntülü konuşmaya yarayan program. program, bilgisayara ilave olarak sabit ve cep hatlarını da arayıp konuşmanıza imkân veriyor.  

yasama dair

16 Oca 2011 13:15

Mesaj Gönder

cevaba bak hizaya gel..........


cezaevinde üniversiteye uzaktan eğitim ile devam eden tutuklu ve hükümlüler için internet odasının bulunduğunu anlatan yetkililer, konuyla ilgili olarak şunları söylediler:

"cezaevinde internet odasının bulunduğu doğrudur. ancak bu odadan sadece üniversiteye uzaktan eğitimle devam edenler yararlanıyor. bilgisayarda filtreleme yöntemi uygulandığından kişi sadece eğitim gördüğü üniversitenin ilgili bölümüne girebiliyor. onun dışındaki hiçbir siteye girilemiyor. bunun yanı sıra teknik elemanlar da sürekli bu bilgisayarları kontrol etmektedir."  

yasama dair

16 Oca 2011 13:18

Mesaj Gönder

hizbullahçıların hepsi üniversiteyi uzaktan bitirmiş desenize.....  

yasama dair

16 Oca 2011 13:19

Mesaj Gönder

hee evett.. hapisten bilgisayarla uzaktan üniversite bitirdiler sonrada yurt dışına master yapmaya gittiler. Neutral  

gece gibi

17 Oca 2011 13:46

Mesaj Gönder
Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Sonraki