benzin zammı kapıda!

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  benzin zammı kapıda!

g.tlerine k.yim zam yapanların  

tmy

25 Ara 2010 18:46

Mesaj Gönder

chirkhin demiş ki:

o zaman mesela vitamin hapi kullananlara da vergi indirimi yapilsin... veya vitamin hapi, bagisiklik sistemi guclendirici ilaclardan vergi alinmasin... ne de olsa o urunleri kullananlarin saglik masrafi daha az oluyor bu mantiga gore... Kahkaha Kahkaha Kahkaha

olabilir güzel fikir. sağlık sistemine faydası olur.  

tecrubeli

25 Ara 2010 18:48

Mesaj Gönder

msdos demiş ki:

olabilir güzel fikir. sağlık sistemine faydası olur.

en azindan uygulama "tutarli" olmus olur...
ama hepimiz biliyoruz ki (en azindan gormek isteyenler goruyor) icki ve sigaraya yapilan zamlarin ve alinan vergilerin "saglik sistemi" ile alakasi yok... tamamen hukumetin dunya gorusu ile alakali bi durum...

mesela en son cikacak olan "torba yasa" ile internetten icki satisinin yasaklanmasi gundemde... zaten ozel izin alinmasi gereken bir sistemdi bu, simdi tumden kaldiracaklarmis... sebep??? gencleri ickinin kotu etkilerinden uzak tutmak... yerseniz... ayni hukumet internette silah reklamini serbest birakmasa, ruhsat yasini 18e indirmese, herkese 5 silah hakki vermeye kalkmasa, belki iyi niyetine inanirdim...  

chirkhin

25 Ara 2010 18:51

Mesaj Gönder

chirkhin demiş ki:

en azindan uygulama "tutarli" olmus olur...
ama hepimiz biliyoruz ki (en azindan gormek isteyenler goruyor) icki ve sigaraya yapilan zamlarin ve alinan vergilerin "saglik sistemi" ile alakasi yok... tamamen hukumetin dunya gorusu ile alakali bi durum...

mesela en son cikacak olan "torba yasa" ile internetten icki satisinin yasaklanmasi gundemde... zaten ozel izin alinmasi gereken bir sistemdi bu, simdi tumden kaldiracaklarmis... sebep??? gencleri ickinin kotu etkilerinden uzak tutmak... yerseniz... ayni hukumet internette silah reklamini serbest birakmasa, ruhsat yasini 18e indirmese, herkese 5 silah hakki vermeye kalkmasa, belki iyi niyetine inanirdim...

Smile ne yapsalar nafile. her zaman bir zihin okuma söz konusu. silah konusunda sana katılıyorum. böyle dangalaklık olamaz. örneğin sigara yasağına çok ama çok sevinmiştim. bir süre güzel uygulandı ama şimdi gevşemiş durumda. sigaranın verdiği zararları bilerek bunu tüketen insanın hastalandığında bunun tedavisi için harcayacağı parayı devlete ödetmesi içmeyen beni rahatsız ediyor. sigara fiyatına bunun için vergi eklenmesi en azından adaletli olur gibime geliyor. aynı şey içki içinde geçerli. bunu her ne kadar dünya görüşleriyle ilişkilendirsende sonucu bana uyar.  

tecrubeli

25 Ara 2010 19:08

Mesaj Gönder

msdos demiş ki:

Smile ne yapsalar nafile. her zaman bir zihin okuma söz konusu. silah konusunda sana katılıyorum. böyle dangalaklık olamaz. örneğin sigara yasağına çok ama çok sevinmiştim. bir süre güzel uygulandı ama şimdi gevşemiş durumda. sigaranın verdiği zararları bilerek bunu tüketen insanın hastalandığında bunun tedavisi için harcayacağı parayı devlete ödetmesi içmeyen beni rahatsız ediyor. sigara fiyatına bunun için vergi eklenmesi en azından adaletli olur gibime geliyor. aynı şey içki içinde geçerli. bunu her ne kadar dünya görüşleriyle ilişkilendirsende sonucu bana uyar.

valla sigara ve ickinin yarattigi saglik sorunlari nedeniyle boyle bir uygulama yapilmasi, ipin ucunun kacmasina sebep olur... soyle ki, boyle bi durumda siniri kim belirleyecek... mesela sagligi bozan herseyden bu tur vergi alinmasi gerekir bu durumda...
o zaman fast food lokantalarindan da ekstra vergi alinmasi lazim... dengesiz beslenenler tespit edilip, onlarin da saglik masraflarini devletin odememesi lazim... hatta ve hatta bizim adana'da masallah kirmizi et olmayan yemege yemek demezler... kolestrol tabi had safada... kebap zaten yagli mi yagli... o zaman adanalilarin saglik giderlerini de karsilamasin devlet...
yani isin ozu "saglik sistemine ekstra yuk" bahanesi cok havada kalan bir ifade oluyor...  

chirkhin

25 Ara 2010 19:27

Mesaj Gönder

ee bu topicte yok mu el-tayyip hazretlerinin savunucuları
hayret aq  

iNTeRaCTiVe

25 Ara 2010 19:55

Mesaj Gönder

konunun anlam kazanması için bakanıma bir şarkı armağan etmek istiyorum izninizle..

ankaralı turgut - afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazım

http://www.facebook.com/video/video.php?v=443608262209&oid=107806395948827&comments&ref=mf  

iNTeRaCTiVe

25 Ara 2010 19:57

Mesaj Gönder

böyle iş mi olur. bu nasil bir orantidir. parasi olmayan ölsün bu memlekette.  

petrushkamatrushka

25 Ara 2010 20:05

Mesaj Gönder

Bravo Bravo bravo... Bravo Bravo  

SaMuuRaY

25 Ara 2010 20:32

Mesaj Gönder

hepsi sırayla kapıda bekliyor .... kapının önü bekleme salonu gibi oldu Kahkaha Kahkaha  

Untitled Man

25 Ara 2010 20:33

Mesaj Gönder

ben hep 100 liralık alıyorum etkilemiyor beni  

ladykiller

25 Ara 2010 20:50

Mesaj Gönder

vaaaaaaaaay cok sekil hareket.  

AYI

25 Ara 2010 20:58

Mesaj Gönder

tulay pilates demiş ki: