kayseri polisi, içki içenlerin fotoğrafını neden çekiyor?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  kayseri polisi, içki içenlerin fotoğrafını neden çekiyor?
 
yakında sevgilisiyle öpüşeni gördüklerinde de vesika verirler eminim ..  

fisnereceli

15 Ara 2010 18:24

Mesaj Gönder

bu memlekette artık durulmaz Confused ne uyusturucu ıcırıolar ne de alkol napsın lan ınsanlar ılla sızler gıbı basını kapatıp 5 vakıt namaz kılıp sagdan soldan carsaf altından calsın mı ? yok olmaz ama bız muslumanız calmayız. nahh calmazssınız allahsızın onde kosanısınız.. kımse ustune alınmasın basımızdakı serefsızlere yagdım sadece Neutral  

saint art

17 Ara 2010 12:53

Mesaj Gönder

hücreevine yapılan baskında, 4 biberon 7 emzik ele geçirildi; çıngıraklı teröristler emekleye emekleye kaçmayı başardı...


londra'da yaşandı.


tipin biri, insanların yürüyüş yaptığı, çimlere yayıldığı bireysel özgürlük alanı hyde park'ta, kızcağızın birini akşam vakti tek başına kıstırdı, taciz etti, yakalandı, mahkemeye çıkarıldı. hâkim 3 saniye bile düşünmeden, haşırt diye 3 sene hapis cezasını geçirdi... savcı bile şaşırdı. çünkü, bu tür durumlarda en fazla 6 ay veriliyordu, niye 3 sene? hâkim dedi ki: “6 ayı tacizden ötürü veriyorum, gerisini, kızlarımızın oralarda rahat rahat gezebilmeleri için!”

*

ankara'da yaşanan?

*

başkentin en medeni restoranlarından biri, sanki pavyonmuş gibi, polis tarafından basıldı, “içki servisi yapılıyor, çocukların ne işi var!” diye babalarının kimliklerini topladı. tesadüfen orada ailesiyle birlikte yemek yiyen ve müdahale eden dişli avukatı gözaltına almaya kalktılar, ankara barosu başkanı olduğu ortaya çıkınca, maça sıkmadı, bırakıp gittiler.

*

allah'tan baro başkanı oradaydı... yoksa, anneleri de “konsomatris” diye götürebilirlerdi!

*

5 gün geçti üstünden.
yazmadım.
5 gün takip ettim...
netice?

*

o restorana çocuklarıyla kimse gelmiyor artık... 5 gündür tek tük aile ya geldi, ya gelmedi. bıraktık aileleri, insanlar çocuksuz bile gelmeye korkuyor. üstelik, sadece o restoran da değil... ümitköy civarındaki restoranların hepsi adeta sinek avlıyor. çünkü, baro başkanı tesadüfen orada olduğu için haberimiz oldu, öbür restoranların aynı şekilde basıldığından kimsenin haberi olmadı. meğer hepsi basılmış. e haliyle, kulaktan kulağa yayılmış.

*

işte o nedenle, ankara barosu başkanı metin feyzioğlu, söz konusu polisler hakkında suç duyurusunda bulunurken, bu uygulamanın “vatandaşı terbiye uygulaması” olduğunu söyledi.

*

ab hukuku, bireysel özgürlüğü korumak için suçlunun cezasını arttırıyor... bizim polis, bireysel özgürlüğü kısıtlamak için, hukukun dışına çıkarak, suçsuz insanların üstüne yürüyor.

*

bizim hâkimler ne karar verecek, bekleyip göreceğiz. ankara ahalisine gelince...

*

beklemeyin kardeşim!

*

bu hadise izmir'de yaşansaydı, emin olun, o restoranda bebek arabalarından oturacak yer bulamazdınız bu 5 gün zarfında, inadına...
çocuğu olmayan komşunun çocuğunu alır gelirdi... iddiaya girerim, çocuk bulamayan emzikle otururdu!

*

bakın, istanbul'da yapıyorlar benzerini... caddebostan iskele caddesi'ndeki restoranları taciz etmek için taaa ramazanın başında kazdılar sokağı, hâlâ çamur deryası halinde tutuyorlar, ki, insanlar gelmesin diye... gençlere durup dururken kimlik soruyorlar. inadına, iğne atsanız yere düşmez orada, sanırsın miting var... istersen volkanik krater aç, geliyor istanbullular.

*

beklemeyin kardeşim...
gidin.
yaşam biçiminize sahip çıkın. teslim olmayın.


yılmaz özdil  

moiraine

17 Ara 2010 16:06

Mesaj Gönder
Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6