kansere yeni bir umut...

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  kansere yeni bir umut...

bir umut diyorum çünkü gün geliyor hastanede yapılan tedaviler sonucunda maalesef olumsuz sonuçlarla karşılaştığınızda çaresizlikten alternatif tıp diye bilinen bitkisel karışımları kullanabiliyoruz yeri geldiğinde..

bahsedeceğim umut; ısparta'da..
çoban doktor lakabıyla nam salmış mustafa akçay adında bir vatandaşımızın yaklaşık 40-50 bitkinin karışımından elde ettiği sıvıyla kanser hastalarına çare oluyor(muş)..
bu karışımdan elde ettiği sıvıya kendisi su diyor..

bugün bir tesadüf eseri bu isim geldi bana ve kendisini aramadan önce, daha önceleri kendisinden su alan hasta ve hasta yakınlarına ulaştım. hemen hepsi aynı şeyleri söylüyordu;

* hastanın ve hastalığın durumunu bilen bir hasta yakının kendisine ulaşması gerekiyor.
* hastane raporlarını görmeden suyu kimseye vermiyor.
* tahmin edilenden çok ama çok daha cuzi bir ücrete bu suyu satın alıyorsun.
* suyu verilen süre içerisinde tükettiğinde %90 başarı sağlanıyor.

hatta öyle ki; doktorlar tarafından 1 ay, 3 ay ömür biçilen kanser hastaları bu suyu içerek 2-3 hafta sonrasında hastalıktan arınmış. görüştüğüm hasta yakınlarından 2si, hastalarına 1 ay ve 3 ay ömür biçildiğini ancak çoban doktordan aldıkları su ile 2 hafta sonrasında 3 ay ömür biçilen hastanın kanseri tamamen yendiği yapılan tetkikler sonucu ortaya çıkmış.

hasta yakınlarından sonra mustafa akçay'ı aradım. kardeşimin hastalığından bahsedip şuan ki durumunu belirttim. ''ısparta'ya gelmeniz gerekiyor ve raporları görmem gerekiyor yoksa su veremem'' dedi.. ben de geleceğimi belirtip vereceği suyun ücretini sormak istedim, oralarda zor durumda kalmamak için.. ''kardeşimize 4 bidon su (40 lt su) yeterli olacaktır allah'ın izniyle ve 125 tl hepsi'' dedi..

unutmadan şuan uludağ üniversitesi hastanesi çocuk hematoloji servisinde yatan lösemili kardeşlerimize tedavinin yanı sıra mustafa akçay'ın hazırladığı sulardan veriliyor..

benim gibi kanser hastası yakını olan insanlar olduğunu düşünerekten açtım bu başlığı.. şayet mustafa akçay'a ulaşmak isteyen olursa pm'den bana ulaşabilir, mustafa akçay'ın tlf numarasını kendilerine verebilirim..
tabii ki hiçbirşeyin garantisi yok.. ama dedim ya adı ''umut'' bu suyun..

ve şuan otogardayım.. 15 dk sonra otobüse binip ısparta'ya gidiyorum..
adını umut koyduk, düştük yollara..  

iNTeRaCTiVe

10 Kas 2010 21:47

Mesaj Gönder

acil şifalar dilerim  

jass

10 Kas 2010 21:49

Mesaj Gönder

insallah faydalı olur  

jass

10 Kas 2010 21:50

Mesaj Gönder

En son G G Marquez tarafından 10 Kas 2010 22:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

G G Marquez

10 Kas 2010 21:54

Mesaj Gönder

thedoctor demiş ki:
inanmayın su tarz seylere..
topic sahibi için veya başkası için, başına gelmeyince bilmiyor insan. inanmayın demekle olmuyor bu işler. içi yanıyor, çare arıyor. bi umut diye gidiyor şimdi.

sen inanmaya devam et yunus inşallah işe yarar inşallah dualarımız şükrüyle.  

Kovenant

10 Kas 2010 21:57

Mesaj Gönder

En son G G Marquez tarafından 10 Kas 2010 22:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

G G Marquez

10 Kas 2010 21:58

Mesaj Gönder

dejavu oldum. bu yazının çok benzerini bir yerlerde okumuştum. Neutral
pek inandırıcı gelmemişti.

acil şifalar dilerim.  

En son F.T.W. tarafından 10 Kas 2010 22:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

F.T.W.

10 Kas 2010 21:58

Mesaj Gönder

şimdi şubat ayında teşhis konuldu.mide kanseri diye.mart ayının ortasına kdr hastanede yattık.artık geç mi kalmıştık yoksa o bekleme süresi mi bilinmez ameliyttan önceki gün doktor kusura bakmayın opersyn yapamam heryere sıcramış dedi.
yıkıldık tabi.napıcaz ne edicez pılımızıpırtımızı topladık eve döndük.
kemoterapi basladı.bu arada biz alternatif tıbba yöneldik.
boluda bi köyde birinin yaptıgı bir ilac mı diyim bitkisel karısım mı diyim bilemiyorum.onu duyduk.ben istanbuldan kalktım gittim.adam hasta gelmeden asla ilaç vermem dedi.e dedim hasta ama yani yol yapamıyor şöle böyle nuh dedi peygamber demedi.
mecburen dedemi de aldım gittik.
katranlı bir karısım verdi.leş gibi kokan.ama bunu içerken asla kemoterapi görmiycek dedi.
biz basladık bunu kullanmaya.ama kemoterapiyi bırakamadık dogal olrk.
6 seans kemoterapi sonucunda testlerde kanserli hücrelerin gerilediği görüldü.
inanamadık.ve suan sapasağlam olmasada gerileme oldugu için mutluyuz umutluyuz.

bilemiyorum yani umarım kardeşin için de böyle bir mucize gerçekleşir.
umudunuzu yitirmeyin asla.  

y 0 k

10 Kas 2010 21:59

Mesaj Gönder

En son G G Marquez tarafından 10 Kas 2010 22:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

G G Marquez

10 Kas 2010 22:03

Mesaj Gönder

bende duydum bu amcayı.arkadaşım astım babası için getirtti.iyi geldi valla nediim.bitkinin şifa vermediğini kim söyleyebilirki.sonuç itibari ile ilaçlarda bitkilerle kimyasalları karıştırarak yapılıyor.adam üfürükçüye gitmeyecek.bitkilerden ilaçlar yapan birine gidecek.

allah acil şifalar versin kardeşim.  

do le vakitasyon

10 Kas 2010 22:07

Mesaj Gönder

thedoctor demiş ki:

ben babamı beyın kanserınden kaybettım.
benden ıyı sen bılemezsın sanırım.
bilemem belki ama insanın içine umut düşünce inanmak zoruna kalıyor. yunus da o yüzden gitti. herşey umut işte.

başın sağolsun bu arada.  

Kovenant

10 Kas 2010 22:07

Mesaj Gönder

thedoctor demiş ki:
hastalar gelıyo
''hocam surda su varmıs kullansam,bırılerıde kullanmıs ıyı gelmıs''
uzuluyorum yalan savsata dıyemıyorum..
ve bazılarının yakınları ''hocam kaybettık hakknızı helal edın'' dıyınce bısey kopuyo ınsanın ıcınden.
bazı seylere dur dıyemıyoruz malesef.

dogru soze ne hacet hocam  

camerlengo

10 Kas 2010 22:09

Mesaj Gönder

öncelikle acil şifalar..
bize sonradan durum hakkında bilgi verirseniz sevinirim eğer böyle bir durum varsa "suyu" araştırmaya almak isterim.  

Granade

10 Kas 2010 22:12

Mesaj Gönder

umut suyu şifa olur inş.  

B gece

10 Kas 2010 22:21

Mesaj Gönder

yunus
yolun açık olsun kardeşim
o umut şükrü'yü de yaşatıcak inşallah
inanmaya devam
hepsi geçicek.