buyrun canlı bomba nın tipi

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  buyrun canlı bomba nın tipi

o yürüyüş yıllardır yapılıyor aslında yanılmıyorsam 9 veya 10 uncusu düzenlendi ve o yürüyüşün ardından bir kadın işçi ziyaret edildi paşabahçe'de.

ama sorun ümraniye veya sarıgazi'ye gitmemek imiş oysa o semtlerde yapılacak yürüyüşün katılımını tahmin etmeye gerek yok şimdi bunu sinsi kemal abi dese vay efendim ayrımcısın ordaki insanlara cumhuriyet düşmanı dedin söylemine döner olay zaten bu işleri çok iyi beceriyor önce kamplara bölüyor seni diğer kampa hapsediyor ama ne hikmetse ayrımcı sen oluyorsun.  

balkan

02 Kas 2010 19:14

Mesaj Gönder

maraz tribu demiş ki:

öyle kesin hatlarla yazmışsın ki bilemedim.
ben de özür.

ironi var ironi=)  

Uchiha Sasuke

02 Kas 2010 19:22

Mesaj Gönder

demek ki gruplarına hakim olamayan bir yapı söz konusu,

şimdi muhattap kim bu aşamada,

bdp mi

imralı mı,

pkk mı,

alt gruplar mı,

mecliste bir parti var bir ölçüde söz konusu kesimi (kürtler) temsil etiğini söylüyor ve bende milli iradeyim diyor, ama milli irade diyen adamlar imralı ile görüşüp onun şartlarını öne sürüyorve bir bakıyorsun milli irade apo oluyor, yetmiyor karayılan ile görüşüp onun da postalığını yapıyor.
karayılan biz yapmadık diyor ama adamın kamplarda fotosu ne var ne diyeceğiz yani pkk terör örgütü değil aslında bilgisayar ve torna kursu veren bir eğitim kurumudur veya itle -köpekle pazarlık etmenin sonucu günü geldiğinde onu kendisinden daha fazla savunmayı gerektirir, hangisi abi.  

balkan

02 Kas 2010 19:26

Mesaj Gönder

yani diyorum ki doctore, hükümetsin ve her ne kadar inkar etsende kendine göre doğru bulduğun bir karar almışsın ben bunlarla pazarlık etcem demişsin.

çok mu zor - kardeşim git kendi içini hallet muhattabını belirle karşıma öyle çık - demek, (kimbilir böylece birbirlerini yemelerini sağlarsın) yoksa bu karmaşık muhattabın hergün değiştiği yapıdan nemalanmak çok tatlı ve işlerine mi geliyor baksana yiğidim ılısu baraj inşaatı işini bile bu eyleme bağladı.  

balkan

02 Kas 2010 19:33

Mesaj Gönder

böyle bir genelleme yapamazsın - biz öldürdük demek için öldürür- genellemesi bu ortamda çok geçerli değil,

bence karayılan denilen adam çok kurnaz bir eylemle 2,3 tarafı birbirine tokuşturabiliyor ateşkes tarihi belirliyor biter bitmez bomba gümlüyor, ayrınsı imralıda görüşme var ve mesajı herkes alıyor.

şimdi 30 yıldır terörle beslenen bir adamın kampında eğittiği bir militandan habersiz olması veya diğer guplardan bir haber olması çok gerçekçi gelmiyor.

ortada bir hükümet varsa ve karşı taraf ile 30 yıllık çok ciddi bir sorunu konuşuyor ise bu bahaneleri yememeli,devletsin bir halt yemişsin ve illegal yapı ile pazarlığa oturmuşsun ve bu illegal yapının tutarsızlıklarını anlatmakta sana kalıyor eh nerde pazarlık payı.  

balkan

02 Kas 2010 19:47

Mesaj Gönder

şimdi taraf olmayı bir tarafa bırakalım herkes ve hepimiz şunu çok iyi biliyoruz bu açılım konusunda ne hükümet devleti temsil ediyor ne de bdp , pkk veya apo veya karayılan kürtleri tamsil ediyor.

son ecevit affı (doğrusu rahşan hanım affı) bile hala toplum vicdanında sorgulanıyorken o kadar şehide ve ekonomik kayıba yol açan 30 yıldır çizgisini belirleyememiş(2 ay önce bağımsızlık istiyorlardı, şimdi sadece özerklik) her ülke ve yapının taşeron olarak kullnadığı uyuşrucu ve kanla beslenen bir örgütü insanların karşısına taraf olarak çıkaramazsın,

ama yiğidim ateşle oynamayı marifet sayıyor 30 yıldır pkk terörü nemalananlar var derken şimdi kendi nemalanıyor, referandum öncesi ateşkes ilan ediliyor ve boykot kararı, şimdi de genel seçimlere kadar ateşkes ilan edildi bunlar raslantımı.

yarın iktidardan düştün başka bir parti geçti ve pkk yine kanlı eylemlere başladı o zaman bu raslantının hesabını kime nasıl verecek, demezler mi öyle ise o yaptırıyor bu işi.

- ahh ben derim, hiç affetmem.  

balkan

02 Kas 2010 20:01

Mesaj Gönder

eylül 2009 - ağustos 2010 - eylül 2010  

free market

02 Kas 2010 20:40

Mesaj Gönder

Alıntı:
taksim'i kana bulayan canlı bombanın kimliği ve üye olduğu örgüt belli oldu. teröristin kimliğini saptayan polis operasyonlara başladı. patlamayla ilgili olarak şu ana kadar aralarında saldırganın abisinin de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.
terörist, van'ın gürpınar ilçesi'ne kayıtlı 24 yaşındaki vedat acar... bağlı olduğu örgüt ise bomba patladığı andan itibaren eylemle bir ilgisi olmadığını açıklamasına karşılık yine pkk çıktı... teröristin pkk'ya 2004 yılında katıldığı anlaşıldı.

http://www.milliyet.com.tr/canli-bombanin-kimligi-belli-oldu/turkiye/sondakika/02.11.2010/1309298/default.htm  

fcb

02 Kas 2010 20:40

Mesaj Gönder

şimdi karayılan emri ben vermedim derse kabul etmek zorundayız, çünkü kendisi açılımın 116 ıncı tarafı.

köpek meraklısı bir abi vardı ota b.ka - tut oğlum- komutu verirdi hayvana, birgün 5 yaşında bir kız çocuğunu ısırdı köpecik.

- tut dedim , ısır demedim

diye savundu, zopaladılar tabii.  

balkan

02 Kas 2010 20:55

Mesaj Gönder

bunu şahin k ya vereceksin :\  

archiz

02 Kas 2010 21:29

Mesaj Gönder

düşündün ve ne sonuca vardın peki?  
fotoğrafı yok

Andromedotoxine

02 Kas 2010 21:36

Mesaj Gönder

olur mu canım ergenekondur o ergenekon  

turbucan

02 Kas 2010 21:40

Mesaj Gönder

sen öyle dene bi şansını bakalım nolcak hem merakını giderirsin ben de merak ettim şuan.  
fotoğrafı yok

Andromedotoxine

02 Kas 2010 21:43

Mesaj Gönder

valla ben bilmem ama bir keresinde bin ladin video yayınlamıştı yanlış hatırlamıosam üstlenirken.  
fotoğrafı yok

Andromedotoxine

02 Kas 2010 21:52

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7   Sonraki