hanefi avcı tutuklandı.

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  hanefi avcı tutuklandı.

şike savcısı gelir akıllara  

ABest

13 Ağu 2011 14:36

Mesaj Gönder

istanbul 9. ağır ceza mahkemesi devrimci karargah davasını karara bağladı. davanın sanıklarından eskişehir eski emniyet müdürü hanefi avcı, 15 yıl 4 ay 5 gün hapis cezası ve 10 bin tl para cezasına çarptırıldı.

mahkeme ayrıca hanefi avcı hakkında resmi belgede sahtecilik yaptığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmasına hükmetti.

davada aralarında gazeteci aylin duruoğlu'nun da bulunduğu 24 kişi beraat ederken, 15 kişi örgüt üyeliğinden ceza aldı.

ulaş bayraktaoğlu'na örgüt üyeliğinden 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

baha okar'a 6 yıl 3 ay ceza verildi.  

balkan

19 Tem 2013 16:14

Mesaj Gönder

senelerce devlet adına devrimci kovala, yakaladıklarına işkence yap sonra devrimci karargah örgütü kurdun diye kitlesinler sana.ne çektin be hanefi.  

balkan

19 Tem 2013 16:15

Mesaj Gönder

ehh bu işler böyle artık iso 9001 var,son kullanma tarihi var.  

balkan

19 Tem 2013 17:09

Mesaj Gönder

vay mk 15 az
35 üstü bekliyodum
iyi hal sanırım Confused  

Sandro

19 Tem 2013 18:04

Mesaj Gönder

Alıntı:
muhalefetin tavrina içerdekiler kiziyor

sizce operasyonu yapanlar istedikleri algıyı toplum nezdinde yaratabildiler mi?

- tam tersi oldu. dışarının nabzını bilemiyorum. ama bizim mahallede (gülerek cezaevi ortamını kastediyor) algı oldukça farklı. balyoz ve ergenekon davalarından yargılananlar şu anda hükümetin yanında tavır alınması gerektiğine inanıyor, muhalefetin tavrına kızıyorlar.

Very Happy  

Sandro

27 Oca 2014 10:56

Mesaj Gönder

Alıntı:
anayasa mahkemesi, devrimci karargah örgütü ve oda tv davaları sanığı eski emniyet müdürü hanefi avcı'nın haklarının ihlal edildiğine karar verdi.

Sandro

18 Haz 2014 18:40

Mesaj Gönder

yok edilmemistir bir daha baksinlar bence  

antonios

18 Haz 2014 20:57

Mesaj Gönder

hahol demiş ki:
ellerinde kesin delil var olmasa görevdeki polis müdürünü tutuklamaya götürmezler sanırım işi.

gece gibi

17 May 2017 20:19

Mesaj Gönder

devrimci karargah örgütü davasında karar açıklandı. eski emniyet müdürü hanefi avcı beraat etti.  

gece gibi

17 May 2017 20:23

Mesaj Gönder

istanbul 1’nci ağır ceza mahkemesi, 27 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasına kararını verdi.

avcı, ‘silahlı terör örgütüne yardım etme’ ve ‘6136 sayılı ateşli silahlar kanunu’na aykırılık’tan beraat etti. ‘yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs’ ve ‘gizliliğin ihlali’ suçlarındansa ‘kovuşturmanın ertelenmesi’ kararı çıktı.

ne olmuştu?

devrimci karargah davası, istanbul 9’ncu ağır ceza mahkemesi’nde 19 temmuz 2013’te sonuçlanmıştı. davada 24 kişi beraat etmiş, 15 kişi örgüt üyeliğinden ceza almıştı.

mahkeme, avcı’ya, ‘yasa dışı silahlı devrimci karargah terör örgütü ve mensuplarına yardım etmek’, ‘ruhsatsız vahim nitelikte tam otomatik ve yarı otomatik silah bulundurmak ve taşımak’ ve ‘yargı görevi yapanları etkileme ve gizliliğin ihlali’ gerekçesiyle toplam 15 yıl 4 ay 5 gün hapis cezası vermişti.

dava yargıtay’da temyiz edilmişti. yargıtay 9’ncu ceza dairesi, avcı’ya ‘örgüte yardım ve yataklık etmek’ten verilen beş yıl yedi ay 15 günlük hapis cezasını onamıştı.

avcı yargılama devam ederken anayasa mahkemesi’ne (aym) başvurmuş, mahkeme de avcı’nın haklarının ihlal edildiği kararını vermişti.

kararın ardından avcı’nın avukatları yargıtay’a başvuru yapmış, avcı tahliye edilmişti.

yargıtay 9’ncu ceza dairesi 75 sanıklı davanın 69 sanığı için temyiz incelemesi yapmış, avcı için verilen bazı kararları 24 aralık 2014’te bozmuştu.

özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasıyla, kararın ardından dosya yeniden istanbul 1’nci, ağır ceza mahkemesi’nde görülmeye başlanmıştı.

geçen martta görülen duruşmada savcı bilgin uysal, avcı’nın beraatini talep etmişti.  

gece gibi

18 May 2017 14:08

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17