hanefi avcı tutuklandı.

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  hanefi avcı tutuklandı.

http://haber.sol.org.tr/medya/pennsylvaniadan-hanefi-avci-yorumu-haberi-34210  

Uchiha Sasuke

07 Ekm 2010 11:56

Mesaj Gönder

yukardaki linkten...

gülen'den masallar
gülerce yazısında şu ifadelere yer verdi:

"hanefi avcı olayını açmak istemedim. muhterem fethullah gülen'in şahıslarla işinin olmadığını biliyorum. üstü örtülü, 'yine bir jurnalleme dönemi başlatmak istiyorlar.' diye sitem etti. 'ben kimseye zarar vermem, veremem ki.' dedi. hüzünlü bir sesle odasına giren arıyı anlattı.

'uçamıyordu, felç geçirmiş gibi bir hali vardı. belki açlıktandır deyip bir kaşık balın içine bıraktım olmadı. yanına su koydum iyileşmedi. ne yapsam düzelmiyordu. aldım, bahçeye bıraktım. sonra oturdum yarım saat ağladım. ben kimseye tokat vuramam...'

Uchiha Sasuke

07 Ekm 2010 11:57

Mesaj Gönder

arka sayfadaki linkten sanırım Confused

adamın odasına hüzünlü bir sesle arı girmiş arkadaş...uçamayan arı...felçi arı...  

Uchiha Sasuke

07 Ekm 2010 11:58

Mesaj Gönder

soğuktandır o  
fotoğrafı yok

kLe

07 Ekm 2010 12:00

Mesaj Gönder

ahmet hakanın da bugünki yazısı bi kenara not edileilir bu konu dahilinde.  

FlyinG...[Eldar]

07 Ekm 2010 12:03

Mesaj Gönder

o yazıyla bir tek şakirtleri etkileyebilir Confused  
fotoğrafı yok

kLe

07 Ekm 2010 12:48

Mesaj Gönder

Crying or Very sad  

Uchiha Sasuke

07 Ekm 2010 15:52

Mesaj Gönder

odaya destursuz girmiş arı...

FlyinG...[Eldar]

07 Ekm 2010 16:19

Mesaj Gönder

okudukça duygularım kabarıyor...  

Uchiha Sasuke

07 Ekm 2010 18:52

Mesaj Gönder

kamuoyu-medya ikiye bölündü:
hanefi avcı’nın boşalttığı makam odasında bulunan dinleme kasetlerinin sahibi kim?
kimi “hanefi avcı” diye yanıtlıyor bu soruyu; kimi ise hanefi avcı’nın kitabında işaret ettiği cemaat kontrolündeki “emniyet istihbarat birimi.”
bu sorunun odatv.com için yanıtı çok basit.
nasıl mı?
ne yazık ki hafızası güçlü olmayan bir toplumda yaşıyoruz.
hatırlatalım:
1990′lı yıllarda cemaatin üzerine hukuksal anlamda en çok giden savcı kimdi; nuh mete yüksel.
3 haziran 2002 tarihinde laik-çağdaş eğitimi savunan, yoksul çocukları okutan çağdaş eğitim vakfı’na baskın yapan polisler burada ne buldular biliyor musunuz:
nuh mete yüksel’e ait seks kaseti!
8 yıl önceden bahsediyoruz; yıllar içindeki soruşturmalar, davalar sonucunda kasetin vakfa nasıl konduğu anlaşılamadı!
ilginç.
“kafes eylem planı” nerede bulundu anımsıyor musunuz?
özel harpçi emekli binbaşı levent bektaş’ın bilgisayarında. plan data stash isimli programla gizli olarak bir cd’ye yerleştirilmişti. avukatı bugün davada, böyle bir programı bırakın müvekkilinin bilmesini, türkiye’de kimse tarafından bilinmediğini belirtti.
ilginç.

hakim ve savcıların özel hayat görüntülerinin olduğu 51 nolu cd nerede bulundu?

ilginç. albay levent göktaş’ın ofisinde avukat arkadaşının masasında. albay levent göktaş’ın ofisinde mahkemenin verdiği arama kararı inanılmaz bir şekilde savcılara değil, polise gönderildi. avukat olan göktaş’ın ofisi ancak savcı nezaretinde aranabilirken, polisler yalnız başlarına ofise girdi ve hiçkimse olmadan ofiste 3 buçuk saat geçirdi. bilgisayar verilerini yedeklemeyen polisler, 51 nolu cd’yi ofiste bu ihlallerin ardından bir masanın üstünde “kolayca” buldular. cd daha sonra mahkeme yolunda kırıldı.
“irticayla eylem planı” nerede bulundu biliyor musunuz?
emekli asker, avukat serdar öztürk’ün bürosunda! avukat öztürk bu iddiayı reddediyor, sözde belgenin kasıtlı olarak bürosuna konulduğunu söylüyor.
ilginç.
bir dönem polisler yaptıkları ev baskınlarında ardı ardına suikast krokileri buluyorlardı. neredeyse her evde bir suikast krokisi vardı. bunlardan biri başbakan erdoğan’a yapılacak suikast krokisiydi. yarbay mustafa dönmez’in evinde bulundu. yarbay dönmez krokiden haberdar olmadığını söyledi. çizimlerin kendi elinden çıkmadığının ispatladı.
ilginç.
en çok suikast krokisi, planı ise akıl hastası mahkeme tarafından tespit edilen emekli emniyet müdürü ibrahim şahin’in evinden çıktı.
ilginç.
bugünlerde yandaş medya eşref bitlis’in ölüp öldürülmediğini araştırıyor. bitlis’in öldürüldüğünü iddia eden ve avukatlığını yapan nusret senem ergenekon davası nedeniyle silivri cezaevinde yatıyor. onun bilgisayırında ise danıştay krokisi bulundu! bu iddiaları reddeden ve bunu haberleştirenleri mahkemeye veren senem tazminat davalarını kazandı.
ilginç.
bülent arınç’a suikast planı ise yoldan geçen iki subayın cebinde bulundu. subaylar yargılanmadı bile.
ilginç.
ve en ilginci “balyoz darbe planı”ydı. belgeler bir bavul dolusu olduğu için doğrudan taraf gazetesine gönderildi!
ilginç.
sahi siz hala soruyor musunuz; bu son dinleme kasetleri hanefi avcı’ya mı ait?
belgelerin asıl sahiplerinin kimler olduğu belli.
belli ama bu sözde belgelerle kamuoyu hep oyalanıyor.
hanefi avcı’nın kitabı tartışılıp konuşulacağına medya ve kamuoyu dinleme kasetleriyle uyutuluyor.
mesele bu kadar açık.

odatv.com  

Emreciksin

25 Ekm 2010 04:51

Mesaj Gönder

avcı'nın 20 yıl hapsi isteniliyormuş.

hangi suçlardan?

-örgüte yardım yataklık
-vahim nitelikli silah bulundurmak
-soruşturmanın gizliliğini ihlal ve terörle mücadele edenleri hedef göstermek

emniyet müdürüyken herkes memnundu fakat bir kitap nelere mal oldu.  

r o m

29 Oca 2011 14:46

Mesaj Gönder

mahkeme karışmış.

hanefi avcı'nın şüphelileri arasında yer aldığı dava, "devrimci karargah ana davası"yla birleştirilmesinin ardından beşiktaş'taki istanbul adliyesi önünde olay çıktı. adliye çevresinde bekleyen gruplar ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı. adliye çevresinde gerginlik devam ediyor.

mahkeme başkanı davanın, istanbul 9. ağır ceza mahkemesi’ndeki dava ile birleştirildiğini okumaya başladı. mahkeme başkanı’nın "cmk’nın 8. maddesinde bağlantı kavramı, 9. maddesinde davaların birleştirilerek açılması, 10 ve 11. maddesinde görülmekte olan davaların birleştirilmesi hususu düzenlenmiştir" sözleri üzerine avukat bahattin özdemir, "siz birleştirme kararı okuyorsunuz, ben sizin kararınızı dinlemiyorum" diyerek cübbesini attı. mahkeme başkanı, durumun tutanağa geçirilmesi için özdemir’in cübbesini attığını belirtti. bunun üzerine bütün avukatlar "bizi de yazın" diyerek cübbelerini yere attılar.

saniklar slogan atti

salonda bağırışların başladığı sırada tutuklu sanıklar "yaşasın devrim ve sosyalizm", "hücreler bizi yıldıramaz", "insanlık onuru işkenceyi yenecek", "içerde dışarıda hücreleri parçala" sloganları atmaya başladı. izleyicilerin de alkışlarla destek vermesi üzerine mahkeme başkanı salonun boşaltılmasını istedi. izleyicilerden birinin "böyle mahkeme olmaz" tepkileri arasında salondan çıkarılan sanıkların direnmesi üzerine sanıklarla jandarma görevlileri arasında arbede yaşandı. sanıkların döverek salondan çıkarıldığını belirten bazı avukatlar jandarma görevlilerine müdahale etmeye çalıştı. avukatlar, müvekkillerine işkence yapıldığını belirterek mahkeme heyetine tepki gösterdi. bir avukat "şu anda gözünüzün önünde insanları dövüyorlar" diye bağırırken avukat ercan kanar "bundan siz sorumlusunuz" diyerek heyete tepki gösterdi. mahkeme başkanı, avukatları salonda olan her şeyin kameralarca kaydedildiğini hatırlatması üzerine bir avukat "dayakların hesabını siz de vereceksiniz" diye bağırdı.

bide diğer sanıklar hanefi avcı ile aynı davada yargılanmak istemiyoruz demişler

hayatı boyunca solcuları içeri tıkıp işkence yapan adamla ne alaka aynı davada
yargılanmaları tabi...  

En son gece gibi tarafından 13 Nis 2011 17:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

gece gibi

13 Nis 2011 14:27

Mesaj Gönder

mahkeme önünde gösteriler yapılıyor.  

gece gibi

13 Nis 2011 14:45

Mesaj Gönder

göstericilerin üzerine gaz bombası atılmış baya karışmış orası..  

gece gibi

13 Nis 2011 17:03

Mesaj Gönder

eski emniyet müdürü hanefi avcı, devletin içindeki örgütlerin hukuk dışı infazlar yaptığını ileri sürdü!

eski emniyet müdürü hanefi avcı, devlet içerisindeki hukuk dışı yapılanmalarla ilgili bir döneme ışık tutacak, çok önemli açıklamalarda bulundu. pkk ile mücadelede "devletin zaman zaman hukuk dışı infazlar yaptığını" iddia eden avcı, kedisiyle ilgili dava dosyalarındaki delilleri de emniyetteki 1-2 yıllık çaylak polislerin topladığını söyledi. zaman zaman duygusallaşan ve gözleri dolan avcı, özel hayatıyla ilgili iddialara ise komplo diyerek karşı çıktı!

örgüt üyesi iddiaları, bir dönem ismi gündemden hiç düşmeyen hanefi avcı'yı mahkemede ağlattı. istanbul 9. ağır ceza mahkemesindeki görülen "devrimci karargah örgütü" davasında savunması alınan avcı, iddianamedeki suçlamalar ve sanıklarla bir alakası olmadığını iddia etti. dosyadaki delillerin, emniyetteki 1-2 yıllık polisler tarafından toplandığını söyleyen avcı, bu polislerin tutanaklarla yanlış yaptığını ileri sürdü. avcı, şöyle devam etti:

''dosyadaki suçlamalar ve deliller maddi gerçeklere aykırıdır. necdet kılıç'a ait telefonun dinlendiğini açıklayarak soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiğim öne sürülüyor. kitabımda yer alan telefon numarasıyla ilgili dinleme kararının süresi, kitabım yayınlandığında bitmişti. o tarihte, o telefonlar hakkında bir dinleme kararı yoktu. ikametim için alınan arama kararıyla eski makamımda da arama yapılıyor. arama tutanaklarının altında imzası olan polisler 1-2 yıllık polistir. tutanaklarda hata yapmalarını normal karşılamak gerekir. bu kadar derin konularda yaptıkları açıklamaların doğru olamayacağının takdirini mahkemeye bırakıyorum. davaya ilişkin 40 klasör evrak var. ilgisi olmayan evraklar konulmuş, anlaşılmaz ve okunamaz hale getirmek için her şey yapılmış. bu soruşturmayı yürüten kişilerle aramızda hukuk ve ceza davaları var. bu davalar devam ediyor. haklarında şikayetçi olduğum için disiplin tahkikatları açıldı. aramızdaki husumet nedeniyle hakkımdaki tahkikatı belli şekilde yürütmüşlerdir.''

"devlet içindeki örgütlenmeler infazlar yapti''

mahkemedeki savunmasında terörle mücadelede, özellikle 1990'lı yılları işaret ederek, devletin o dönemde kirli ilişkiler içerisinde bir takım çevrelere hukuk dışı infazlar yaptırdığını anlatan avcı, bu tür faaliyetlere şiddetle karşı çıktığını söyledi. görev yaptığı hiçbir dönemde bu tür infaz yapmadığını söyleyen avcı, devlet içindeki örgütlenmelerle ilgili ilk açıklamayı da kendisinin yaptığını anlattı. işte avcı'nın bir döneme ışık tutan o sözleri;

''bunu anlamak için geçmişe gitmek lazım. terörle ilgili yıllarca görev yaptım. herkes beni tanımaz ama mit, asker, polis beni iyi tanır. bir dönem pkk olaylarından dolayı devlette zor dönemler yaşandı. 'onların anlayacağı dilden konuşalım' anlayışı benimsendi. bazı insanlar, 'hukuk dışı mücadele gerekir' diyorlardı. buna şiddetle karşı çıkanlardan biri bendim. bazı yerlerde infazlar yapılıyordu ve bu geleneksel hale geliyordu. ben hiçbir zaman infaz yapmadım ve infazda bulunmadım. vicdanım rahat, görevimi yaptım. susurluk olayından sonra, ilk kez 'devlet içinde örgütlenmeler var' diyen benim. bu açıklama nedeniyle büyük tepki aldım, dışlandım, görev yerim değiştirildi. bana, 'örgüt mensubu gibi davranıyorsun' dediler. örgütü durdurabilirsiniz, ama çetecilik devlete sızarsa bunu durdurmak zor olur. 28 şubat oldu. 2 belge hazırlayarak, tsk'nın hukuk dışına taştığını üstlerime bildirdim. bu nedenle uzun süre zahmet çekeceğimi biliyordum. raporu yazmam gerekiyordu, yazdım. bu benim görevim. bugün de olsa yazarım. 28 şubat dolayısıyla mağdur edildim.''

''bunun bedeli böyle mi olmali?''

hiçbir fikre karşı olmadığını, insanların istedikleri düşünceye göre örgütlenebileceğine inandığını belirten avcı, devletin yasa dışı örgütlenmesine karşı olduğunu anlattı. ergenekon'a karşı yeni bir derin yapının kurulmasına karşı olduğunu anlatan ve zaman zaman duygusal anlar yaşayarak gözleri dolan avcı, geçmişti kendisine "cemaatçi" denilerek baskı uygulandığını iddia etti. hukuk dışılığın geleneksel hale dönüştüğünü dile getirmek için kitap yazdığını söyleyen avcı, cemaatin arka planda yönlendirmeci olmasının, gelecekte felaket olacağına inandığını söyleyerek, "28 şubat'a, susurluk'a niye karşıysam, buna da öyle karşıyım" dedi.

kaynak : http://www.internethaber.com/derin-devletin-kirlileri-ortaliga-sacildi-365469h.htm#ixzz1uqyljfsl  

gece gibi

12 Ağu 2011 23:49

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Sonraki