geleneksel hüseyin üzmez gazetecilik ödülleri / 2010

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  geleneksel hüseyin üzmez gazetecilik ödülleri / 2010
 
vakit gazetesi tarafından dağıtılan "geleneksel hüseyin üzmez gazetecilik ödülleri", dün gece düzenlenen sade bir törenle 4. kez sahiplerini buldu. "en yaratıcı başlık ödülü", "i. selçuk öldü" başlığı ile orhan çetin tecer'in olurken, "din elden gidiyor dalında en iyi haber" ödülü ise, aynı başarıyı geçtiğimiz yıl da yakalayan fehmi kuter'in oldu. daha önce, idil biret'in topkapı sarayı'ndaki konserini alperenler'in basmasını sağlayan haberi ile ödüle uzanan kuter, bu sene de sonisphere festivalinde yaşanacak ahlaksızlıkları gözler önüne seren "durdurun bu rezaleti!" adlı eseri ile ödüle layık görüldü.

"sorumluluğumuzun bilincindeyiz"

vakit gazetesi'nde düzenlenen törende açılış konuşmasını yapan vakit gazetesi genel yayın yönetmeni saik darlık, kazanan isimleri seçerken oldukça zorlandıklarını, özellikle "din elden gidiyor dalında en iyi haber" kategorisinde 1000'den fazla haberi değerlendirmek zorunda kaldıklarını söyledi. vakit gazetesi olarak türk basınındaki sorumluluklarının farkında olduklarını belirten darlık, "ülkedeki herkesin tam olarak bizim inandığımız biçimde yaşamasını istiyorsak elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. zaten biz olmasak kimsenin ağzını açıp, bir şey diyeceği yok maşallah. ne var yani ülke olarak cennete gitsek? kötü bir şey mi istiyoruz? niye işi yokuşa sürüyorsunuz?" diyerek önemli mesajlar verdiği konuşmasının ardından, ödül törenine geçildi.

gazeteciler ödüllerine kavuştu

"en yaratıcı başlık" kategorisinde "i. selçuk öldü" başlığı ile ödül almaya hak kazanan o.ç. tecer, ödülünü alırken yaptığı konuşmasında ortada bir başarı varsa bunun tüm vakit ailesine ait olduğunu vurguladı. yaratıcı başlık konusunda vakit gazetesi içerisinde tatlı bir rekabet olduğunu dile getiren tecer "doğal olarak da bu rekabet, başarıyı getirdi." diyerek, ödülünü aldı.

gecenin ödül almaya hak kazanan bir diğer ismi olan fehmi kuter ise, "din elden gidiyor dalında en iyi haber" kategorisinde bu mutlululuğu üst üste ikinci kez yaşamanın haklı gururunu taşıyordu. geçen sene, idil biret'in topkapı sarayı'ndaki konserinde şarap içilmesi ile ilgili yaptığı haberde, topkapı sarayı'na iki kamyon adam yığılmasını sağlayan ve bu başarısı ile ödüle layık görülen kuter; bu sene de akbank sponsorluğunda düzenlenen sonisphere konseri hakkındaki haberi ile aynı başarıyı tekrarladı. ödül töreninde, son iki yıl içerisinde bu tip haberleri yapmak için üniversite şenliğinden, konserlere hatta gece kulüplerine kadar giderek, pek çok zorluğa katlandığını açıklayan usta kalem, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"daha fazla kepazeliğe dayanacak gücüm kalmadı"

mesleği gereği ahlaksızlık ve küfür çamuruna batmamıza neden olacak her türlü organizasyonu yakından takip etmek ve bunları bir şekilde yahudi sermayesi ya da orduyla, hatta mümkünse aynı anda ikisiyle de ilişkilendirmek zorunda kaldığını söyleyen kuter, sözlerine şöyle devam etti: "sırf şehitlerimizin ve ecdadımızın kemiklerini sızlatacak bir şeyler bulabilmek için girip çıkmadığın ortam, izlemediğim porno çeşidi kalmadı. insan bir yerden sonra ister istemez 'acaba ben de yoldan çıkar mıyım?' diye kendine sormaya başlıyor. özellikle son olayı araştırırken, rammstein adındaki grubun bir iki şarkısına ayakla ritm tuttuğumu farkedince, yaptığım işteki tehlikenin iyice farkına vardım."

konuşmasının sonunda, aldığı bu ödülün çok anlamlı olduğunu dile getiren fehmi kuter "ancak elbette asıl ödül, en az geçen sene topkapı sarayı'na topladığmız kadar kalabalık bir kitleyi bu sene de festivalin yapılacağı inönü stadının önüne toplamak olacak." diyerek, okurlarını selamladı.


Shocked Surprised Rolling Eyes

http://tinyurl.com/399k7ws  

1907

25 Haz 2010 21:42

Mesaj Gönder

zaytung haberimi bu
hüseyin üzmez gazetecilik ödülü ne ya
tacizci herife onur ödülü verilsin bari tören sonunda  
fotoğrafı yok

saralondee

25 Haz 2010 21:44

Mesaj Gönder

enteresan bi durum tabi : )
gülümseyin  

NetwaRe

25 Haz 2010 21:50

Mesaj Gönder

Confused  

En son gece gibi tarafından 25 Haz 2010 21:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

gece gibi

25 Haz 2010 21:51

Mesaj Gönder

zaytung olduğu belirtilse keşke  

Furai

25 Haz 2010 21:52

Mesaj Gönder

furai demiş ki:
zaytung olduğu belirtilse keşke
linke tıklansa keşke  

1907

25 Haz 2010 21:53

Mesaj Gönder

bi de benim gibi "zaytung"un ne olduğunu bile bilmeyen cahiller var...  

chirkhin

25 Haz 2010 22:01

Mesaj Gönder

arkadas zatytung maytung yedirtiyodunuz cezayı az kaldı...:/

bastan desenize :/
 

FlyinG...[Eldar]

25 Haz 2010 22:08

Mesaj Gönder

das ist eine zeitung  

Nikola Tesla

25 Haz 2010 22:10

Mesaj Gönder

nun demiş ki:
yüregime iniyodu :l

+1 Kahkaha noluyo dedim bir an ya Kahkaha  

Ignorance is Bliss

25 Haz 2010 22:47

Mesaj Gönder

zaten şiştim şuan bu melih gökçekin kanalında can ataklı var zevzeğin biriyle kapışıyo .delirtti adam beni ya digiturk 36.kanal  

Ignorance is Bliss

25 Haz 2010 22:49

Mesaj Gönder

Confused  
fotoğrafı yok

indians

25 Haz 2010 22:50

Mesaj Gönder

her gün vakit gazetesi okuyorum.  

Uchiha Sasuke

25 Haz 2010 22:51

Mesaj Gönder
Sayfa:  1 2   Sonraki