katar'da diplomatik skandal erdogan-clinton kapısında kavga

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  katar'da diplomatik skandal erdogan-clinton kapısında kavga

kapı yumruklamak mı...  

FlyinG...[Eldar]

15 Şub 2010 12:08

Mesaj Gönder

çözüm yöntemlerimiz de bize yaraşır şekilde diplomatik maşallah  

dudaklarim kilitli

15 Şub 2010 12:08

Mesaj Gönder

bu yazının kaynagı ne sabah dinledigimde hiç böyle kapı yumruklama falan demiyodu...  

FlyinG...[Eldar]

15 Şub 2010 12:09

Mesaj Gönder

hoş gerçi kendi meclisimizde kapı yumruklayıp içeri dalma adeti varken elin katarlısına laf etmek biraz ayıp kaçıyor .  

dudaklarim kilitli

15 Şub 2010 12:09

Mesaj Gönder

acar anlamadım yargıya müdehaleye nerden geldi konu ..

yumruklamamış diyebiliosun sanki ordaymış görmüş gibi ..
bende yumruklamış olabilir diyorum ve onun üzerinden yorum yapıyorum aynı senin gibi.
ikimizde orda olmadığımıza göre basına yansıyan kadarıyla takip edebilmemiz normal değil mi ?

neyin cevabını vermişsin bu postlarda tamamlıyalım şimdi ;

kazık kadar adamlar mecliste yumruklaşıyorlar ve bunun sorumlusu otorumu yöneten bayan mı oluyor ? ne yapıcaktı o bayan peki aşağı inip birer birer aralarını mı bulucaktı ? koskoca adamlar kendine hakim olamıyolar 7 yaşında çocuklar gibi yumruklaşıp itişiyolarsa bunu da meclis çatısı altında yapıyorlarsa bunun sorumlusu o oturumu yöneten bayan değil " meclis çatısı altında nasıl davranılması gerektiğini bilmeyen hem mhpli hem akpli vekillerdir. "

bu durumda aynı oranda onları seçip oraya oturtan vatandaşlar olarak bizim bile sorumluluğumuz var . ama inan o oturumu yöneten kadının sorumluluğu hiç hiç yok . saçmalamayalım boşuna .

siyaset yargıya müdehale ediyor kısmı da o meclis oturumunda yaşananlar için değil alınan kararlara sürekli olarak kürsülerden getirilen eleştiriler için söylenen bir laf . yani meclis başkanının kapısını çalma nezaketi göstermeden üstelik o makamda bir bayan oturmasına rağmen bağarıp çağarıp saygısızca konuşulmasının yargı bağımsızlığı ile alakası yok
bilgin olsun diye söylüyorum meclis başkanlığı bir yargı kurumu değildir , içtihat yarattığı tarihte görülmemiştir , hüküm vermez , yargılama yapmaz , tutuklama kararı ya da infaz kararı vermez veremez olmamıştır böyle bişey . kafanda bir kavram karmaşası olduğu kesin :=)

2. olarak müdehaleyi yapan

katar 'ın abd büyükelçisi . zaten bir etkiye tepki vermek her zaman sonradan gelişir. yani kapı yumruklandıktan ya da saygısızca bir dille " bizim emir'imizin sizin başbakanınızdan daha önemlidir görüşmeyi kesin ! " diye ahkam kesmekten sonra tepki vermek olayın buraya gelmesine izin vermekte büyük saçmalıktır. sen bundan şikayet ediceğine böyle bir olayın yaşanmasını engelliceksin. diplomatik çözüm buna denir.
yani karşı taraf kapıyı yumrukladı çıkarın dışarı dedi diye sende adamın boğazına yapışamazsın bulunduğun makam amerikan futbolu takım kaptanlığı değil konsolosluk !  

dudaklarim kilitli

15 Şub 2010 12:35

Mesaj Gönder

Alıntı:
aynı yönetimi önceden yapmış tecrübeli birisi yanlış yapıldığını düündüğü bir yönetimi de gidip söylemiş ..ne var ki bunda

arınç ın kendisi bile haddimi aştım hadsizlik ettim özür dilerim diyo

düşün yani arınç ın kendisi diyo bunu...olayı gerçekleştiren birinci elden ne yaptıgını bilen kişi...

sen hala yanlış yapıldıgını söylemiş vs vs vs diyosun...

FlyinG...[Eldar]

15 Şub 2010 12:41

Mesaj Gönder

hayır zaten illa kapı yumruklanması tekmelenmesi de gerekmiyor ki..
velev ki olmadı böyle 1 şey sadece diplomatik olmayan bir şekilde bağıra çağıra konuşulması da hem makama hem de temsil ettiği millete saygısızlık .
bu bile yeterken kapı yumruklandı tekmelenip içeri dalındı kısmını savunmanın hiç hiç manası yok ..  

dudaklarim kilitli

15 Şub 2010 12:43

Mesaj Gönder

Alıntı:
görüşme uzayınca dışarıda bekleyen abd büyükelçisi joseph lebaron, türk heyetine, “emir’le randevumuz var. içeriye bildirin, görüşmeyi bitirin” uyarısında bulundu. türk diplomatlar ve protokol görevlileri, bu önemli görüşmeyi bölmek istemeyince, lebaron, korumaları da aşarak görüşmenin yapıldığı odanın kapısına geldi ve kapıyı yumruklamaya başladı. türk diplomatlar kendisine müdahale etmeye çalışınca lebaron, “bitirin artık bu görüşmeyi. siz önemli değilsiniz, emir sizden daha önemli” diye bağırmaya başladı. başbakan erdoğan’ın dış politika başdanışmanı büyükelçi fuat tanlay ile abd büyükelçisi birbirlerinin boğazına sarıldı. büyükelçi tanlay, abd elçisine, “sen benimülkeme hakaret edemezsin. kimin büyük ve önemli olduğuna burada kimse hükmedemez. seni konuşturmamben” diyerek tepki gösterdi. dışarıda yaşanan diplomatik skandal ve abd büyükelçisi’nin yaptıkları içeriden de duyuldu ancak başbakan erdoğan ile clinton görüşmelerini kesmedi.

şu kısım bana niyeyse inandırıcı gelmiyo...merak ediyorum bu bilgilendirmenin tam kaynagı nedir...  

FlyinG...[Eldar]

15 Şub 2010 12:47

Mesaj Gönder

tam bir kurgu,

yeni bir davos rüzgarı yarın başlıkları görmek lazım taraf - tar medyada,

- küstah abd liye haddini bildirdik,

- sen sus lan tarih konuşacak,

- filistin'den sonra katar'ı da fehtettik,

- osmanlı ruhu,

-onbinler havaalanında padişahı bekliyor.  

balkan

15 Şub 2010 12:58

Mesaj Gönder

bide katar a vize kalkıyor diye bi haber vardı sabah  

ankarada

15 Şub 2010 13:09

Mesaj Gönder

danışıklı dövüş  
fotoğrafı yok

JohnnyRook

15 Şub 2010 13:09

Mesaj Gönder

çuval geçirmemiz gerek.  

Uchiha Sasuke

15 Şub 2010 13:13

Mesaj Gönder

+ (kapı yumruklanır) açççıınnn laann kapıyıııı heeeyyytttt
- (kapı açılır) nooldu ne istiyosun
+ öpüjeemm abiijiimmm

kafası güzel işi hikayesi gibi resmen. geçen senede bi mevzu olmuştu korumalar kavgamı etmişti, arabayı kapıdamı durdurmamışlardı  

Piizci

15 Şub 2010 13:14

Mesaj Gönder

bu olayları gören bülent arınç göz yaşlarına hakim olamadı  

CommanderLogar

15 Şub 2010 13:28

Mesaj Gönder

arada ince bi detayı kaçırıosunuz ki bir diplomat siz önemli deilsiniz katar daha önemli diebiliosa bu abd nin görüşüdür...  

zero

15 Şub 2010 13:34

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4   Sonraki