katar'da diplomatik skandal erdogan-clinton kapısında kavga

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  katar'da diplomatik skandal erdogan-clinton kapısında kavga
 
katar'da diplomatik skandalabd’nin katar büyükelçisi, görüşmeyi bir an önce bitirmek için “siz önemli değilsiniz, emir daha önemli” diye bağırınca başbakan’ın başdanışmanı büyükelçi tanlay: “ülkeme hakaret edemezsiniz. kimin büyük ve önemli olduğuna kimse hükmedemez” karşılığını verdi. gırtlak gırtlağa birbirine giren iki büyükelçiyi araya girenler yatıştırdı
başbakan tayyip erdoğan’ın abd dışişleri bakanı hillary clinton ile yaptığı görüşmede büyük bir diplomatik skandal yaşandı. 20 dakika planlanan görüşme uzayınca, clinton’un katar emiri ile görüşmeye geciktiğini belirten abd’nin katar büyükelçisi joseph lebaron, görüşmenin yapıldığı odanın kapısını yumrukladı. çıkan tartışmada başbakan’ın dışişleri başdanışmanı büyükelçi fuat tanlay ile lebaron birbirlerinin boğazını sıktı. başbakan erdoğan, konakladığı four seasons oteli’nde abd dışişleri bakanı hillary clinton ile bir araya geldi. görüşmeye dışişleri bakanı ahmet davutoğlu da katıldı. oldukça önemli konuların gündeme geldiği görüşme, 20 dakika olarak planlanmıştı ancak konuların ağırlığı nedeniyle 1 saati aşkın sürdü.
büyükelçi kapiya dayandi


görüşme uzayınca dışarıda bekleyen abd büyükelçisi joseph lebaron, türk heyetine, “emir’le randevumuz var. içeriye bildirin, görüşmeyi bitirin” uyarısında bulundu. türk diplomatlar ve protokol görevlileri, bu önemli görüşmeyi bölmek istemeyince, lebaron, korumaları da aşarak görüşmenin yapıldığı odanın kapısına geldi ve kapıyı yumruklamaya başladı. türk diplomatlar kendisine müdahale etmeye çalışınca lebaron, “bitirin artık bu görüşmeyi. siz önemli değilsiniz, emir sizden daha önemli” diye bağırmaya başladı. başbakan erdoğan’ın dış politika başdanışmanı büyükelçi fuat tanlay ile abd büyükelçisi birbirlerinin boğazına sarıldı. büyükelçi tanlay, abd elçisine, “sen benimülkeme hakaret edemezsin. kimin büyük ve önemli olduğuna burada kimse hükmedemez. seni konuşturmamben” diyerek tepki gösterdi. dışarıda yaşanan diplomatik skandal ve abd büyükelçisi’nin yaptıkları içeriden de duyuldu ancak başbakan erdoğan ile clinton görüşmelerini kesmedi.
iran’a özel mesaj


başbakan erdoğan ile clinton arasındaki görüşmede, dışişleri bakanı ahmet davutoğlu’nun bugün başlayacak iran ziyaretinin ayrıntıları konuşuldu. bakan davutoğlu, iran ile yaşanan nükleer krizin çözümü konusunda abd yönetiminin mesajını iran cumhurbaşkanı ahmedinecad’a iletecek. bu sorunun diplomatik zeminde çözümü için atılması gereken adımlar konusunda iyimser beklentilerle tahran’a gidecek davutoğlu’nun mesajlarının içeriği ise açıklanmadı. erdoğan-clinton görüşmesinde iran konusunun yanı sıra ermenistan, kıbrıs, irak, gazze, terörle mücadele ve ekonomi konular da ele alındı. başbakan erdoğan, geçirdiği kalp rahatsızlığı sonrası kalp damarlarına stent takılan abd eski başkanı ve hillary clinton’un eşi bill clinton’un sağlık durumunu sorarak geçmiş olsun dileklerini iletti. clinton, eşinin sağlık durumunun iyi olduğunu, endişe edecek bir durum olmadığını söyledi.
 

AHLAKSIZ TEKLIF

15 Şub 2010 10:25

Mesaj Gönder

van minüt  

M e L

15 Şub 2010 10:30

Mesaj Gönder

iyi demiş ama ya

bence  

AHLAKSIZ TEKLIF

15 Şub 2010 10:31

Mesaj Gönder

bizimkiler yanlarında bıçak taşıyoya,
allahtan kabasına saplamamış büyükelçiinin  

CommanderLogar

15 Şub 2010 10:33

Mesaj Gönder

ne kadar gergin ve korkak bi millet olduklarının göstergesidir.beter olsunlar Very Happy  
fotoğrafı yok

pillisebek

15 Şub 2010 10:38

Mesaj Gönder

sen benimülkeme hakaret edemezsin. kimin büyük ve önemli olduğuna burada kimse hükmedemez. seni konuşturmam ben

Cool  

AHLAKSIZ TEKLIF

15 Şub 2010 10:41

Mesaj Gönder

yok artık lebaron  

Nikola Tesla

15 Şub 2010 10:56

Mesaj Gönder

tayyip ile hilary odaya kapanmışlar çıkmamışlar.hmmm.  

Unicorn

15 Şub 2010 11:05

Mesaj Gönder

- yani Confused  
fotoğrafı yok

charmant

15 Şub 2010 11:08

Mesaj Gönder

çok saçma geldi ama enteresan ?  

savASlan

15 Şub 2010 11:28

Mesaj Gönder

büyüklük önemli değil,önemli olan işlev...  

Ayrton Senna

15 Şub 2010 11:32

Mesaj Gönder

milli savunma bakanlığı: "füzeye torpil bağlayıp havada patlatınca acayip ses çıkıyor"  
fotoğrafı yok

abitavukgeldi

15 Şub 2010 11:48

Mesaj Gönder

sabah fatih portakalın best fmdeki programında bunla ilgili güzel bi geyik geçti...

acaba büyükelçi , erdoganın hava alanındaki "şirazem kayıyo"(yoksa şirazeden çıkıyorum mu demişti unuttum) sözünü hatırladıgı için mi 20dk yı aşınca panik yaptı içeri girip kontrol etmek istedi"
 

FlyinG...[Eldar]

15 Şub 2010 12:00

Mesaj Gönder

abi nası 1 odanın kapısı yumruklanıcak kadar korumalar aşılıyo yo bende bunu algılayamıyorum 1 türlü ..

yapamazsın diceğine yaptırma o saygısızlığı o zaman.  

dudaklarim kilitli

15 Şub 2010 12:07

Mesaj Gönder
Sayfa:  1 2 3 4   Sonraki