cübbeli ahmet hoca

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  cübbeli ahmet hoca

ilim nerde olsa gidin alın diyen bu adamın peygamberi değil miydi neydi anlamadım...ne pis bir zeka örneğidir bu adam anlamk mümkün değil...

son eklediğin vidyonun 2.dakika 38.saniyesinde mıçıyor kendisi ya hoca ne derse doğrudur...tek isteğimiz şu kaskafalarını ve pis dillerini bilim insanlarının çalışmalarına uzatmamaları ama zor gibi...  

Uchiha Sasuke

19 Kas 2011 11:53

Mesaj Gönder

ikisi de aynı konular değil.
senin verdiğin videoda bazı kaynaklar veriyor hoca ve bunlara göre ortalama olarak bu kadar olduğu söylenir tarzında bi açıklama yabior ve hadis yoktur diyor. o videonun sonunda hadis vardır dediği mevzu ise dünyanın yaşı değil ömrü. zaten dinlediğinde anlaman lazım, "bazı sahtekarlar bu hadisten hareketle şu kadar şu kadar sene oldu demekki şu kadar yıl sonra kıyamet kopcak dior, böyle bir hüküm çıkarılamaz" dior cübbeli hoca.

neyse çıkmalıyım eyvallah.  

Emreciksin

19 Kas 2011 11:55

Mesaj Gönder

hakikaten pes...adem ve dünyaın yaratılışı aynı zaman zarfında ele alnır islam içinde...ayrı konular değildir ki dünya adem için yaratılmıştır...

geçelim dünyanın yaşını...kaldı ki aynı konulardır ama geçelim...

cübbeli hoca, ilk insanın yani adem'in yaşının 7000 sene olduğunu söylüyor...bunuda mı yanlış anlıyorum?=) bütün bu insanlık, yani 6,5 milyar insan 7000 sene içinde mi oluştu ve bu kadar ulusa ayrıldı?

ayrıca son eklediğim vidyoya bakarsan dünyanın yaratılışı zamanı ve ademin yaşını aynı konuymuş gibi elealmıştır hoca...

yani dediğim gibi işine geldiği gibi kıvırmıştır canlı yaında ve başka muhtelif yerlerde...mezdekeci misali...  

Uchiha Sasuke

19 Kas 2011 12:00

Mesaj Gönder

vahiy gelen amca :/

http://www.youtube.com/watch?v=d1v7v_cvifq  

oh my GOLD

19 Kas 2011 12:30

Mesaj Gönder

uchiha sasuke demiş ki:
hakikaten pes...adem ve dünyaın yaratılışı aynı zaman zarfında ele alnır islam içinde...ayrı konular değildir ki dünya adem için yaratılmıştır...

geçelim dünyanın yaşını...kaldı ki aynı konulardır ama geçelim...

cübbeli hoca, ilk insanın yani adem'in yaşının 7000 sene olduğunu söylüyor...bunuda mı yanlış anlıyorum?=) bütün bu insanlık, yani 6,5 milyar insan 7000 sene içinde mi oluştu ve bu kadar ulusa ayrıldı?

ayrıca son eklediğim vidyoya bakarsan dünyanın yaratılışı zamanı ve ademin yaşını aynı konuymuş gibi elealmıştır hoca...

yani dediğim gibi işine geldiği gibi kıvırmıştır canlı yaında ve başka muhtelif yerlerde...mezdekeci misali...

cübbeli hoca, ilk insanın yani adem'in yaşının 7000 sene olduğunu söylüyor kısmı şöyle,

cübbeli hoca kendi söylemiyor onu, kaynak gösteriyor, şu kitaplarda ortalaması baz alınmış fln diyor, ama ayet yok garanti veremeyiz diyor, hadis de yok diyor.

benim ayrı konular dediğim ise şu, senin verdiğin videonun başlığı şu şekilde "cübbeli, 7000 yıl ile ilgili bir hadis yok diyor sonra var diyor." ve hocanın görüntüsünü verdikleri programda hadis yoktur sözünle birlikte, baska bi programda sölediği hadis vardır lafını kesmişler ardı ardına koyuyolar.

oysaki hocanın hadis yoktur dediği konu hz.adem (a.s.) ın dünyaya geleli kaç sene olduğu sorusuna ithafen.

hadis vardır dediği konu ise, dünyanın ömrü 7000 yıl mıdır ? sorusuna ithafen. (7000 yaşında mıdır değil, 7000 senede mi yok olcaktır manasında)
şu hadisi örnek veriyor orda da, "dünyanın ömrü ahiret günlerinden 7 gündür". ve bknz: (hacc suresi 47.ayet)

ve o hadis içinde diyor ki hoca, bu hadisten hüküm çıkarılamaz. yani şu kadar sene geçti die bi hesap yapıp demek ki şu kadar süre kaldı falan denilemez diyor.

benim ayrı konular dediğim bu. yani o ilk verdiğin videoda yapılan hadis vardır-yoktur kıyası ile ilgili.

daha da anlaşamadıysak kalsın neyse artık önemli değil.  

Emreciksin

19 Kas 2011 13:11

Mesaj Gönder

sasuke cımbızı aldı eline Smile  
fotoğrafı yok

KuSHcU

19 Kas 2011 13:31

Mesaj Gönder

hakkaten üzerinde düşünülesi bir nokta... Smile  

chirkhin

19 Kas 2011 14:29

Mesaj Gönder

burda ademin yaşı 7000 senedir diyor mu, demiyor mu?  

Uchiha Sasuke

19 Kas 2011 14:35

Mesaj Gönder

miriel demiş ki:
beni haremine alsın ya çok tatlı Hick
: )))  

Relax mode

19 Kas 2011 14:37

Mesaj Gönder

ayrıca emreciksin; senin açıkladığının konunun temeli öyle değil=) ben, sen takip ediyorum diyince anlarsın sanmıştım ama pek takip etmiyormuşsun hocayı...

adnan hoca ve cübbeli, kendi müridlerine, kendilerinin mehdi olduğunu anlatmaya başladı bundan 9-10 sene önce ve bu aşamada ikiside peygamberin mehdiyle ilgili hadislerini ve mehdi için saydığı özellikleri kendilerine yontmaya çalıştı...ikiside bunda başarılı oldu ama şeyh nazım el kıbrısi bu oyunu bozdu...ikisininde mehdi olmadığını anlatan bir sohbetler zinciri gerçekleştirdi ve mehdiliğini ilan etti...bu aşamada adnan hoca şeyh nazım'ı destekledi ama cübbeli desteklemedi...işte o mehdilik hadislerinde, bu ikiside dünyanın yaşının 7000 sene olduğunu ve ahir zamanın peygamberler zincirine göre gedliğini...yani ademden bu yana 7000 sene geçtiğini ve geleck mehdinin kendilerini olduğu yalanını bol bol anlattı sohbetlerinde...fakat ikiside mertebe farkından sebep, yani şeyh nazım'ın silsilede daha üstte yeralmasından sebep seslereini kestiler...adnan hocaysa, şeyh nazım'a yakınlaşarak kendini sağlama aldı, işte bu dakikadan sonra cübbeli ve adnan hoca arasında ayrılık ve düellolar oldu...cübbeli de o dakikadan sonra bu 7000 sene olayında kıvırmaya başladı...adnan hoca ise kıvırmadı...  

Uchiha Sasuke

19 Kas 2011 14:42

Mesaj Gönder

alttaki bilgilerden sebep, yani ahir zamanın geldiğini sanan bu iki kaskafa kendilerini mehdi ilan etmiştir zamanında...yani peygamberin hadisinden sebep müslümanların ömrünün şu sıralar son bulması gerekli ya sağlamdalar gördüğümüz kadarıyla...yani gene yanlış bir bilgi var ya neyse...işte bu sorgulamaktan uzak zekalar ilime bilime lâf edip, mehdi gibi deccal gibi saçma sapan kavramlara 4 elle sarılıp, tutturamadıklarında kıvırmaya başlarlar...cübbeli ve adnan hoca bunun en güzel temsilcileridir...

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/12224/ademoglunun-insanligin-dnya-zerindeki-mr-ka-yildir.html

peygamberimiz (asv) “ben insanlığın ikindi vaktinde geldim.” buyuruyor. diğer bir hadisinde ise “benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek.” buyurmuş. günün dörtte ya da beşte biri olan ikindiden akşama kadar ki vakti 1500 yıl kabul ettiğimizde, insanlığın ömrünün 6000 - 7500 yıl arasında olduğu ortaya çıkar. diğer bir meşhur hadis rivayetinde ise bu açıkça ortaya konmuştur: “adem'den kıyamete kadar insanlığın ömrü yedi bin senedir.” görüldüğü gibi bu üç hadis birbirini teyit etmekte ve tamamlamaktadır. muhbir-i sadık olan peygamberimizin (s.a.v.) ahir zamanla ilgili verdiği haberler bir bir çıkmaktadır. (bkz. kenzu’l-ummal, h.no: 16459; tezkiretu’l-mevduat, i/223.; sahavî, el-makasıdu’l-hasene (deylemi’den naklen), i/693, h.no: 1243; munavî feyzu’l-kadir, iii/547; h.no: 4278 (deylemi’den naklen)  

Uchiha Sasuke

19 Kas 2011 14:53

Mesaj Gönder

burda da 7000 seneyi anlatan hadisler...  

Uchiha Sasuke

19 Kas 2011 14:55

Mesaj Gönder

azimle ilgisi yok=) adamlar kalkmış araştırma yapıyor, cübbeli pis hitabıyla salak onlar, siz kur'an okuyun daha akıllı olun diyor=) adalet mi yani bu=)  

Uchiha Sasuke

19 Kas 2011 15:05

Mesaj Gönder

sakalini sktigim Very Happy

ama su dayi kapisir cubbeliyle Confused

http://www.facebook.com/video/video.php?v=410555597275&oid=109739123217&comments  

seftali

19 Kas 2011 15:08

Mesaj Gönder

ama arada cımbızlıyorum floyd=)  

Uchiha Sasuke

19 Kas 2011 15:19

Mesaj Gönder