cübbeli ahmet hoca

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  cübbeli ahmet hoca

sakalını kes cıbır delikanlı.  
fotoğrafı yok

y 0 k

07 Kas 2010 13:34

Mesaj Gönder

ya bır de hak verılen mesajlar var ona guluyorum,hak verenlerde gayet çağdaş gıyınımlı arkadaşlar,ee sız neden onun gıbı gıyınmıyor musunuz?

bu ulkede yaşar nurı gıbi bu konuda dekanlık yapmış,prof,ılahiyat dısında hem felsefe hem de hukuk mezunu da filozofi bıri olan bilir kişiyi kala alınmadıktan sonra ben daha ne dıyım,
sevıyoruz bağnazlıkları,osmanlının son zamanlarında kalan bir miıras bu,
hadı hepsını es geçtim,bu zata hak veren kısıler,kalkın bır kuranı turkce okuyun,cok fazla bır sey ıstemıyorum sızden,yaradan rabbinizn adıyla "oku"yun  

albert camus

08 Kas 2010 10:53

Mesaj Gönder

yasar nuri demek Smile  

hahol

08 Kas 2010 10:59

Mesaj Gönder

supertramp demiş ki:
ezbere bildiği hadis sayısı inanılmaz seviye de olan, hadisleri yorum ve salihlik açısından yorum yapabilcek kadar konusunda bilgiye sahip,
ama bulunduğu konum gereği toplum tarafından sessiz kalması gerektiği düşünülüp tebessumle izlenilen,
alim dir.

(bildiği hadislerin günümüze hangi insanlar kanalıyla ulaştığını, silsile yoluyla sayabilcek bilgiye sahiptir. hangi hadisinin yüz de kaç orjınal olup olmadığını rahatlıkla cevap verebilir. hadis deki kelime vurgularının eklemelerin ve o hadisi gunumuze ulaşmasındaki kavimlerin, alimlerin bilgi birikiminden yola cıkarak, nasıl evrime uğramış olabılceni de yorumluyabılır. yani sadece hadis değil alimler ve buyuk cemaatlerle ilgili bilgisi de cok fazladır.)

sonuç; kahveyı sigarayı alıp, laptopu açıp, ayak ayak ustune atıp, ınsanları kıyafetıyle yada anlatım uslubuyle elestırebılme hakkını kendınde görmek, neyse ben daha bi sey demiyorum.

1 milyon hadis biliyorum yahu=) hepsi mi doğru bu 1 milyon tane hadisin?

aşağıdaki hadislerin doğruluğunu kabul edebilir misiniz mesela?

http://www.fetva.net/yazili-fetvalar/cunupken-giyilen-elbise-gusul-abdesti-aldiktan-sonra-tekrar-giyilir-mi.html

hz. aişe radıyallahu anha anlatıyor:

“ben resûlullah aleyhissalâtu vesselâm’ın elbisesine bulaşan meniyi yıkıyordum. o, elbisesinde ıslak kısım (kurumamış) olduğu halde namaza giderdi.” (buhari, vudü 64, 65; müslim, taharet 108, (289); ebu davud, taharet 136; tirmizi, taharet 85, 86; nesai, taharet 187, 188).

bir diğer rivâyette şöyle gelmiştir:

“iyi biliyorum kurumuş meni bulaşığını resûlullah aleyhissalâtu vesselâm’ın çamaşırından tırnağımla kazıyarak çıkarıyordum.” müslim, tahâret 105, 109, (288, 290).

görüldüğü üzere hadislerden yola çıkarak ''fetva'' verilmiştir...şimdi bunu ben normal bir sohbette anlatsam bana denmedik bırakılmaz ya islami sitelerde vardır bu kaynaklar...

toparlamak gerekirse peygamber muhammed ''yaşarken'' benden kim kur'an'dan başka söz duyarsa ve yazarsa yakılsın demiştir...  

Uchiha Sasuke

08 Kas 2010 15:39

Mesaj Gönder

tedex demiş ki:
yasar nuri demek Smile

bu girdiğiniz çok bilmişlik havası çok komik, sanki 7 göbekten arapçanız varmış gibi yaşar nuri'nin adını duyduğunuzda gülümsemeler falan=) yahu adam marmara ilahiyat fakültesinde dekanlık yapmış,hocalık yapmış, time dergisine göre islam'ı en iyi ifade eden ve yaşayan ''20'' kişiden biri...müslümanların adama sahip çıkacağına bu garip durumlara girmesi oldukça düşündürücü...

tavasin adlı eseri türkçeye çeviren bir zekadır kendisi...haberiniz olsun...  

Uchiha Sasuke

08 Kas 2010 15:46

Mesaj Gönder

giderler amerikanın hamallığını yapan fettullahın adını duyduklarında ceketlerinin önlerini iliklerler, bağımsızca kendi topraklarında islamı anlatanlara gülerler...garip valla...  

Uchiha Sasuke

08 Kas 2010 15:53

Mesaj Gönder

uchiha sasuke demiş ki:

bu girdiğiniz çok bilmişlik havası çok komik, sanki 7 göbekten arapçanız varmış gibi yaşar nuri'nin adını duyduğunuzda gülümsemeler falan=) yahu adam marmara ilahiyat fakültesinde dekanlık yapmış,hocalık yapmış, time dergisine göre islam'ı en iyi ifade eden ve yaşayan ''20'' kişiden biri...müslümanların adama sahip çıkacağına bu garip durumlara girmesi oldukça düşündürücü...

tavasin adlı eseri türkçeye çeviren bir zekadır kendisi...haberiniz olsun...

islami en iyi şekilde yaşayan demek.

bu adam geçen sene asistanıyla yatakta yakalandı.

ha diyeceksin ki sanane.

evet bananede kalkıp islami en iyi şekilde yaşayan demeyin.  

hahol

08 Kas 2010 23:35

Mesaj Gönder

güldürüyo beni saolsun  

CommanderLogar

09 Kas 2010 11:06

Mesaj Gönder

onu bunu bilmem de bu kadar ince espri anlayışı insanda takdir uyandırıyor. pratik zekayı da ekleyince diyecek bişey bulamıyorum  

MeDDaH

09 Kas 2010 11:09

Mesaj Gönder

meddah demiş ki:
onu bunu bilmem de bu kadar ince espri anlayışı insanda takdir uyandırıyor. pratik zekayı da ekleyince diyecek bişey bulamıyorum

denecek sey belli aslinda... din-tarikat konularina girmeseymis zamaninda, suanda turkiyede cem yilmaz'i isinden edebilecek tek adam olurmus... Kahkaha
muthis bir pratik zeka var adamda... ve soylediklerinde samimi... ayrica kivirmiyor da... sorulan sorulara inandigi dogrultuda cevap veriyor...
goruslerine, yasam sekline katilmasam da bende saygi uyandiriyor... bazilari gibi isine geldiginde dinci, isine geldiginde liberal, isine geldiginde solcu, isine geldiginde ozgurlukcu diil... neyse o...  

chirkhin

09 Kas 2010 11:15

Mesaj Gönder

tedex demiş ki:

islami en iyi şekilde yaşayan demek.

bu adam geçen sene asistanıyla yatakta yakalandı.

ha diyeceksin ki sanane.

evet bananede kalkıp islami en iyi şekilde yaşayan demeyin.

benim dediklerimle bu cevabın ne ilgisi var allah aşkına?=) kim islamı en iyi şekilde yaşar, yaşamaz ben bilmem, ben yaşar öztürk islamı en iyi yaşayan demedim ki ayrıca...

tekrar edeyim; yaşar nuri öztürk denen adama alaycı bir tavırla gülmen için, en az onun kadar bilgiyi insanlarla paylaşman gerekir...adamın kitlesine sunduğu bilgiler ne derece doğrudur ne derece yanlıştır bilemem ama ortaya koyduğu eserler ortadadır...sen kalkmışşsın asistanıyla yattı, kalktı diyorsun bana=) en basitinden tavasin'i türkçeleştirmesi bile elle tutulur bir çalışmadır...''haberin olsun'' diyeceğim ya asistan mevzularından tavasin'in ne olduğunu dahi bilmiyorsun gibi bir izlenim oluştu bende...  

Uchiha Sasuke

09 Kas 2010 11:32

Mesaj Gönder

cübbesi olmasa kimse iplemez,  

balkan

09 Kas 2010 11:49

Mesaj Gönder

uchiha sasuke demiş ki:

benim dediklerimle bu cevabın ne ilgisi var allah aşkına?=) kim islamı en iyi şekilde yaşar, yaşamaz ben bilmem, ben yaşar öztürk islamı en iyi yaşayan demedim ki ayrıca...

tekrar edeyim; yaşar nuri öztürk denen adama alaycı bir tavırla gülmen için, en az onun kadar bilgiyi insanlarla paylaşman gerekir...adamın kitlesine sunduğu bilgiler ne derece doğrudur ne derece yanlıştır bilemem ama ortaya koyduğu eserler ortadadır...sen kalkmışşsın asistanıyla yattı, kalktı diyorsun bana=) en basitinden tavasin'i türkçeleştirmesi bile elle tutulur bir çalışmadır...''haberin olsun'' diyeceğim ya asistan mevzularından tavasin'in ne olduğunu dahi bilmiyorsun gibi bir izlenim oluştu bende...

önceki attığın postta islami en iyi yaşayan 20 kişiden biri diyorsun sonra ben öyle birşey demedim diyorsun.

verdiğim örnekte yapmış olduğu hareket islamin en ağır günahlarından biri.
bunu yapan bir adam kalkıp islamı anlatamaz insanlara.
buda benim kişisel fikrim.

ha biraz dinle alakalı olsaydın bu adamın muhafazakar kesimde kaale alınmadıgını bilirdin zaten.  

hahol

09 Kas 2010 17:49

Mesaj Gönder

tedex demiş ki:
önceki attığın postta islami en iyi yaşayan 20 kişiden biri diyorsun sonra ben öyle birşey demedim diyorsun.

verdiğim örnekte yapmış olduğu hareket islamin en ağır günahlarından biri.
bunu yapan bir adam kalkıp islamı anlatamaz insanlara.
buda benim kişisel fikrim.

ha biraz dinle alakalı olsaydın bu adamın muhafazakar kesimde kaale alınmadıgını bilirdin zaten.

time dergisi diyor...ben değil=)

kişisel fikrin süper de benim dediğimle ilgisi yok gene=)

bir insana alaylı bir tavırda gülmek için, o insanın önünde olman gerek gibi...fakat o durumdan uzak bir görüntü çiziyorsun gibi geliyor bana, bu sebepten gülmen gayet anlamsız ''bence''...

son cümlene gelirsek, muhafazakar çevre tabii ki istemez islam ilerlesin, islam allah ve kul arasında olsun, çünkü hükmedeceği insan sayısı azalır, köleleştirdiği kesim güç kaybeder ve uzun vade içinde kendileri güç kaybeder...

islam ruhban sınıfını kabul etmez ama siz her nedense gayet meraklısınız ruhban sınıfına, çakma kerametçilere...  

Uchiha Sasuke

09 Kas 2010 17:53

Mesaj Gönder

kafanda bazı fikirler var ,önyargıların var ve kesin hükümler verip direk yargılayıcı konuşuyorsun.

bu yüzden uzatmanın manası yok.  

hahol

09 Kas 2010 18:06

Mesaj Gönder