cübbeli ahmet hoca

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  cübbeli ahmet hoca

anlatmak istediğin nedir sasuke. tek cümle ile yazabilir misin ?  

SAMPLER

10 Oca 2010 16:09

Mesaj Gönder

tek cümle ile yazamam ama elimden geldiğince özetlemek isterim;

cüppeli ve adnan hoca adem peygamberin 7000 sene önce yaşadığını savunuyor, yani insanlığın ilk insan olan adem peygamber ve eşinden 7000 sene önce türediğini söylüyorlar, linkte de bunu tasdik eden adnan hoca var, cüppeli'de bunu teke tek adlı saçmalık abidesi pırogramda söyledi, gene aynı pırogramda dinazor fosilleri uzaydan düşmüştür dedi.

yani tarih içinde kaydedilen bütün medeniyetler, savaşlar, nuh tufanı, çin-hun müsabakaları, iskitler, makedonyalılar, maya'lar ve inka'lar, kavimler göçü, çatalhöyük kazıları, kavimlerin mitolojileri, 20.000 senenin üstündeki hiyeroglifler, petrogılifler, yarım milyon yıllık insan kemikleri falan bu tespite göre hep hayali...

bi'de adem peygamber yeryüzüne düştükten sonra 200 sene seylan adasında kalıp ağlıyor yani 7000 sene değil de 6800 sene sonra kavuşuyor eşine ve cüppeli ve adnan hocaya göre insanlığın başlangını veriyor, tabii bu kadar da değil, adem peygamber çoğu islami sitede yazdığına göre 2000 yaşında da hakkın rahmetine kavuşuıyor...

yani 4800 sene önce aramızdan ayrılıyor sampler abi,işin özüde bunların hiç biri benim fikrim değil, tamamen islami kaynakların yazdığı, çizdiği şeyler, bir şikayetin varsa ve onlara bunu iletirsen daha hayırlı olur sanki...  

Uchiha Sasuke

10 Oca 2010 16:22

Mesaj Gönder

uchiha sasuke demiş ki:
tek cümle ile yazamam ama elimden geldiğince özetlemek isterim;

cüppeli ve adnan hoca adem peygamberin 7000 sene önce yaşadığını savunuyor, yani insanlığın ilk insan olan adem peygamber ve eşinden 7000 sene önce türediğini söylüyorlar, linkte de bunu tasdik eden adnan hoca var, cüppeli'de bunu teke tek adlı saçmalık abidesi pırogramda söyledi, gene aynı pırogramda dinazor fosilleri uzaydan düşmüştür dedi.

yani tarih içinde kaydedilen bütün medeniyetler, savaşlar, nuh tufanı, çin-hun müsabakaları, iskitler, makedonyalılar, maya'lar ve inka'lar, kavimler göçü, çatalhöyük kazıları, kavimlerin mitolojileri, 20.000 senenin üstündeki hiyeroglifler, petrogılifler, yarım milyon yıllık insan kemikleri falan bu tespite göre hep hayali...

bi'de adem peygamber yeryüzüne düştükten sonra 200 sene seylan adasında kalıp ağlıyor yani 7000 sene değil de 6800 sene sonra kavuşuyor eşine ve cüppeli ve adnan hocaya göre insanlığın başlangını veriyor, tabii bu kadar da değil, adem peygamber çoğu islami sitede yazdığına göre 2000 yaşında da hakkın rahmetine kavuşuıyor...

yani 4800 sene önce aramızdan ayrılıyor sampler abi,işin özüde bunların hiç biri benim fikrim değil, tamamen islami kaynakların yazdığı, çizdiği şeyler, bir şikayetin varsa ve onlara bunu iletirsen daha hayırlı olur sanki...

sana ilginç bir teori söyliyim o halde.

ademin adem nesli ile ilgili olduğu düşüncesi ile ilgili. bu neslin 7000 yıl önce başladığı düşüncesi hakkında yorumun nedir ?  

SAMPLER

10 Oca 2010 16:37

Mesaj Gönder

yorum yapmadan teoriyi okumak isterim=) ayrıca eklemek isterimki türk tarihi bile en az 10.000 seneyi zorlar=) yanı başındaki çin nüfusu o zaman 2 milyona yaklaşık olarak hesap ediliyor, 720 ylında 30 milyon olduğu biliniyor çin nüfusunun, lütfen bu teori neyse bunları desteklesin ki bu sayıları işin uzmanı rus tarihçiler veriyor.  

Uchiha Sasuke

10 Oca 2010 16:41

Mesaj Gönder

(enam suresi-6, ayet: 6).

"görmediler mi onlardan önce nice nesiller yok ettik. hem onlara onlara size vermediğimiz şeyleri vermiştik ve göğü de üzerlerine bol bol boşaltmıştık. fakat günahlarından ötürü onları helak ettik ve onla­rın peşinden başka bir nesil yarattık."  

SAMPLER

10 Oca 2010 16:41

Mesaj Gönder

0000001 demiş ki:

ben bunu 3 yıl önce duymuştum ve araştırdım sahih olduğuna delil yok yani güvenilir kaynaklara
dayanmayan bi hadis (muslim,buhari,tirmizi,ebu davut, teberani gibi bilinen kaynaklardan değil) Confused
doğrulukları alimlerce kabul edilmiş olan kutub-i sittedede yer almayan bir hadis

ben kaynağına ulaşamadım sen ulaşırsa bana da haber ver. sonra yorum yapim
Kahkaha

bir önceki sayfaya bakarsan sorunun ortadan kalkacak=)  

Uchiha Sasuke

10 Oca 2010 16:42

Mesaj Gönder

"görmediler mi ?"

bu önemlidir mesela. yani görülebilir delillerden söz eder.

"yok ettik"

deliller vardır ama kendileri yoktur artık.  

SAMPLER

10 Oca 2010 16:44

Mesaj Gönder

sampler demiş ki:
(enam suresi-6, ayet: 6).

"görmediler mi onlardan önce nice nesiller yok ettik. hem onlara onlara size vermediğimiz şeyleri vermiştik ve göğü de üzerlerine bol bol boşaltmıştık. fakat günahlarından ötürü onları helak ettik ve onla­rın peşinden başka bir nesil yarattık."

evet bunu gözden nasıl kaçırmışım bilmiyorum ama konuyla pek ilgisi yok bu ayetin, tabii siz yazdınız diye her şeye cevap olacağı için acizane eklemek isterim ki, bu ayet de yaratılan nesillerden söz ediliyor, kaldı ki benim yukarda bahsettiğim nesillerin hiç biri helak olmuş değil, mesela çok yakın bir örnek vermek gerekirse türkler=) gene çinliler sapasağlam duruyor gibi...

konunun özüne dönmek gerekirse bütün yazılı tarihi 7000 seneye sığdırmak mı gerekiyor, yoksa bu sözde alimlerin saçmaladığnı kabul etmek mi gerekiyor?  

Uchiha Sasuke

10 Oca 2010 16:46

Mesaj Gönder

uchiha sasuke demiş ki:

evet bunu gözden nasıl kaçırmışım bilmiyorum ama konuyla pek ilgisi yok bu ayetin, tabii siz yazdınız diye her şeye cevap olacağı için acizane eklemek isterim ki, bu ayet de yaratılan nesillerden söz ediliyor, kaldı ki benim yukarda bahsettiğim nesillerin hiç biri helak olmuş değil, mesela çok yakın bir örnek vermek gerekirse türkler=) gene çinliler sapasağlam duruyor gibi...

konunun özüne dönmek gerekirse bütün yazılı tarihi 7000 seneye sığdırmak mı gerekiyor, yoksa bu sözde alimlerin saçmaladığnı kabul etmek mi gerekiyor?

hayır bir kere öncelikle kimseye "saçmalamak" kelimesini ykıştırmak gerekmiyor. sen ve ben de dahil.

tek tek söyleyelim.

7000 sene tahmini bir rakam öncelikle. çünkü metinler "yaklaşık" diye bahsediyor. bu rakamın 10 bin yıl olmaması için mesele bir kanıt , metin ya da delil söz konusu değil.

ama ben rakamdan söz etmiyorum.

7000 sene meselesi kur-an ile çelişmiyor mantıksal olarak. ayet bunu açıkça belirtiyor.

ad ve semud gibi bazı nesillerden söz eder ayetler. ve onlar için "sizden çok daha ileriydiler" de der.

ve onları farklı yerlere koyar kur-an. yani onları ve musevi ne de hristiyan olarak betimler.

çok farklı nesiller der onlar için ve yok olduklarından bahseder.

sonuç olarak kafanı kurcalayan mantıksızlık ve çelişkilerin kur-an tarafından çok uzun zaman önce açıklanmış olduğunu görüyoruz.  

SAMPLER

10 Oca 2010 16:51

Mesaj Gönder

acquavita demiş ki:
eğer bu ayet adem ve kavmine yönelik bi ayetse çok yakışıklı bi durum ortaya çıkar ki evrimle islam arasındaki çelişki direk ortadan kalkar.

öyle bir çelişki yok ki temel anlamda.

onu bazı evrimciler ile bazı islamcılar yaratıyor.  

SAMPLER

10 Oca 2010 16:52

Mesaj Gönder

0000001 demiş ki:
sasuke bu 7000 yıl ile ilgili fikrim şudur , bilindiği gibi kuranda böyle bir tarih yok ve hz.muhammed (s.a.v.) de hiç bir hadisinde böyle bir tarih vermemiş sadece ''ben insanlaığın ikindi vaktinde geldim'' hadisini biliyorum
yani günlük 5 vakit namaz olarak bakarsak insanlık ömrüne peygaberimize gelene dek 3 vakit geçmiş
kalmış 2 vakit =) buda kaç yıl eder onu allah bilir...gerçi beni ilgilendirmiyo bu konular ,
kaç 1000 yıldır insanlık dünyada pekte önemli değil benim açımdan =)
ama şuna dikkat çekmek isterim insanın yaşıyla dünaynın yaşı aynı değildir..dünya insanlıktan çok daha önce de vardı.

evet acar haklısın ama bunu dillendiren ben değilim, ben zaten böyle bir saçmalığa inanmam, bu saçmalığa imza atan gene bu başlık içinde yere göğe sığdıramadığınız cüppeli ahmet hocaefendi ve adnan hoca=) yani isterseniz onlara ulaşın, be kardeşim saçmalamışsınız falan diyebilirsin=)

toplamak gerekirse insanlığın 7000 sene önce hayat bulması fikri sanırıms eninde kabul ettiğine göre oldukça saçma, uzatılmasına gerek görmediğim bir konu ve iyi sohbetler dilerim=)  

Uchiha Sasuke

10 Oca 2010 16:55

Mesaj Gönder

cüppeli ve adnan hoca'ya hediye edilmesi gereken sahih bir kitap...

http://www.kitap.tubitak.gov.tr/k174.html

iyi sohbetler dilerim 7000 senelik akrabalarıma...  

En son Uchiha Sasuke tarafından 10 Oca 2010 16:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Uchiha Sasuke

10 Oca 2010 16:56

Mesaj Gönder

sonuç olarak cübbeli ahmet hocanın yaptığı yorumları bilemem ama 7000 diya tahmin verilen ortalama ile islam kaynaklarının verdiği bilgi kur-an'la ve mantıkla çelişmez.

ama 7000 rakamına takılı hatta çakılı kalacak zihinler tabi ki farklı da düşünebilir. saçmalıyorlar diyemem.  

SAMPLER

10 Oca 2010 17:01

Mesaj Gönder

ben musevi ya da hristiyan olmamaları konusundaki sözü "başka nesiller" olduklarının net olarak açıklandığı anlamında söyledim  

SAMPLER

10 Oca 2010 17:01

Mesaj Gönder

Kahkaha  

Uchiha Sasuke

10 Oca 2010 17:03

Mesaj Gönder