cübbeli ahmet hoca

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  cübbeli ahmet hoca

allah sonumuzu hayır etsin.

hiç iyi gitmiyo işler...  

cbaris

27 Tem 2009 12:47

Mesaj Gönder

komik adamcık...
bir de bu adamların (şeyh şıh vs..) hepsi zengindir, dikkat edin. garibanlardan topluyorlar para pul altın vs..sonra köşeyi dönüyorlar.

sözde fetva veriyor.
Confused  

As if

27 Tem 2009 12:47

Mesaj Gönder

maddelerden birinde para bilezik vs kabul etmez diyo ama
giriste herkes paraları kolilere atar paralar kolilere sığsın diye de üstlerine adamlar cıkıp paralara bastıklarını biliyorum ..  

left

27 Tem 2009 12:49

Mesaj Gönder

bizimde ebemiz bellenio günde 15 saat çalışıp ayda 1000 lira alıcaz die  

free market

27 Tem 2009 12:50

Mesaj Gönder

sadece 7 hece demiş ki:
maddelerden birinde para bilezik vs kabul etmez diyo ama
giriste herkes paraları kolilere atar paralar kolilere sığsın diye de üstlerine adamlar cıkıp paralara bastıklarını biliyorum ..

ordaki madde sözde kabul etmediği =)  

free market

27 Tem 2009 12:51

Mesaj Gönder

nickelodeon demiş ki:

ama sorsan bılmem ne kursuna yardım kşuna buna yardım topluyor olurlar

maalesef ole ama acarkentte eve gidiyo o paralar .  

left

27 Tem 2009 12:52

Mesaj Gönder

Alıntı:
yaşar nuri ile tartışmaya hazırım

cübbeli’nin yazılarında ve konuşmalarında eleştiri konusu olan yaşar nuri öztürk ile tarihçi-yazar murat bardakçı hakemliğinde tartışmaya hazır olduğunu açıkladı. öztürk ile televizyonda tartışmadan önce bardakçı ile konuşması gerektiğini ve uygun bir zamanın beklenmesi gerektiğini ifade eden cübbeli, tartışmanın seviyeli olması gerektiğini söyledi. altaylı, cübbeli yapılacak tartışmanın tamamen seviyeli ve karşılıklı kırıcı sözler yerine ilmi geçeceği konusunda garanti verdiğini belirtti.

sen kimsin murat bardakçıyla tartışmak kim
daha adamı tanımıyorsun bile belli yani
kalkmış seviyeli olursa tartışırız demiş Very Happy  

free market

27 Tem 2009 12:57

Mesaj Gönder

tamam laikiz
tamam biz tepki gösteriyoruz
tamam din ve devlet işlerinin ayırılması için bir inkilaba sahip yegane ülkeyiz.
tamam bu fetvalar hüseyin üzmezler çok sinir bozucu
tamam sağ zihniyeti siyasi amacı düşünmeden dini eline oyuncak ediyor

iyide arkadaşım bunlar nasıl hala başta...  

Rainbird

27 Tem 2009 12:57

Mesaj Gönder

aytac demiş ki:
ama bi vaazı vardı, ona hasta olmuştum hatta kopmustum.

--
gencken işim var gelmez, yaşlanır çişim var gelmez.
daha sonra gelir musalla taşına
-nasıl bilirdiniz ??
-nerden bileyim, daha önce hic görmedim ki
--

hahahaha

haksızda değill Kahkaha Kahkaha Kahkaha Kahkaha Kahkaha  

hahol

27 Tem 2009 13:05

Mesaj Gönder

tmm bu adam denyo, rahatsız eyvallah ta bunun sözlerini ciddiye alıp adam yerine koyan cemaatlerdemi kabahat bu adamdamı ?

ne diyoları bu tiplere meczupmu ? ondan işte..  

CNKT

27 Tem 2009 13:08

Mesaj Gönder

Alıntı:
harun yahya adıyla bilinen adnan oktar ile şahsi bir sorununun olmadığını söyleyen cübbeli, “ben onun çok eskiden beri mehdilik iddiasında olduğunu biliyordum ama en son kulağımla duyunca karşı çıktım. 100 tane hadis beni haber veriyor diyor. oysa 1 tane hadis bile onu haber vermiyor” dedi. harun yahya’yı 30 yıldır tanıdığını söyleyen cübbeli ahmet, “adnan hoca mehdi değildir” diye konuştu.

kim bu dönemlerde mehdiyim derse yalancıdır diyen cübbeli, “mehdi hakkında yaptığım araştırmalar sonucu onun yüzyıl sonra ortaya çıkacağını gösteriyor. ayrıca kıyametin tüm büyük alametlerinin zuhur ettiğini bir dönemde ortaya çıkacaktır” dedi.

cübbeli konuşmasına şöyle devam etti, “imam rabbani diyor ki mehdi her yüzyılın ilk çeyreğinde çıkabilir. yani bu yüzyıl içinde mehdi gelmeyecek. hatta kıyamet bile en az 120 yıl sonra kopabilir. çünkü güneş batıdan doğmadıkça diyor hadis. yani en az 120 yıl var daha kıyamete.”

yani en azından 2012 endişeleri ortadan kalkmıştır birazda olsa Neutral  

free market

27 Tem 2009 13:10

Mesaj Gönder

kadın müridlerine sabaha kadar zikir verip kocaları abazalıktan ölen cemaat olarak bilinir :/  

Septikruh

27 Tem 2009 13:12

Mesaj Gönder

- bi türlü izleyemedim şu teketek'te Confused  
fotoğrafı yok

charmant

27 Tem 2009 13:17

Mesaj Gönder

bu adamdan ve buna inanıp saygı duyanlardan nefret etmemek ya da onlarla dalga geçmemek mümkün değil..  

N i S A N

27 Tem 2009 13:18

Mesaj Gönder