sigara içmeyen kaç kişi kaldık ?

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  sigara içmeyen kaç kişi kaldık ?
 

sigara içiyor musunuz
evet
29%
 29%  [ 151 ]
hayır
49%
 49%  [ 255 ]
bıraktım
12%
 12%  [ 62 ]
bırakmak istiyorum
8%
 8%  [ 45 ]
Toplam Oylar : 513

sigara içmeyenler olarak istesek de istemesek de dumana maruz kalıyoruz bir çok şekilde.

sigara içenlerin içmeyenlere saygı gösterdiği durumlar da var elbette.

fakat her yıl binlerce pasif içici, sigara dumanın verdiği zararlardan dolayı hastalanarak, hayatını kaybediyor.

son yasal düzenleme iyi oldu diyenler de var, kötü oldu diyenler de.

peki sigara içmeyen kaç kişi kaldık ?
 

En son asdfsgasdhfhgsfdhsag tarafından 04 Mar 2009 12:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
fotoğrafı yok

asdfsgasdhfhgsfdhsag

04 Mar 2009 12:33

Mesaj Gönder

keducuk demiş ki:
sürekli “sigarayı bırak!” cümlesini duyuyorsunuz. ama umurunuzda değil. ölene kadar sigara içeceksiniz. değil mi? sizi sigarayı bırakmaya zorlayan herkese ve her şeye karşı savaş açın!

bunun için, ilk olarak asla ve hiçbir şekilde sigarayı bırakabileceğinize inanmayın. zaten kimse sigarayı bırakamıyor diye düşünün. bir nefes çektiğinizde yaşadığınızı hissedin. yanınızda birisi sigara yakar yakmaz, siz de bir tane yakın. hiç beklemeyin. zaten eğer sigarayı bırakacağınız düşünürseniz belki siz de o korkunç sigara düşmanlarından biri olursunuz. hiç kimseye inanmayın, her ne kadar içinizden bir ses sigarayı bırakabilirsin dese de aldırmayın, nasıl olsa bırakamazsınız!

ikinci olarak, sakın sigarayı bırakmak için bir tarih belirlemeyin. hayatta en başarılı insanlar, plansız yaşayanlardır. onlar şanslıdır. onlara gökten zembille para iner. her istedikleri kendiliğinden olur.

hayatta kaybedenler, düzenli ve planlı yaşayanlardır. amaç belirlemek, plan yapmak, plan yapmak, plan yapmak. siz sakın yapmayın. vaktinizi boşa harcamak olur. hayatınızı yönlendireceksiniz de ne olacak, her şey nasıl olsa olacağına varacak!

sakın sigarayı bırakmak için bir gün belirlemeyin. böylece son sigaranızı ne zaman içeceğinizi asla bilemeyeceksiniz. böylece, birbiri ardına sigara içebilirsiniz ve asla onsuz bir hayat düşünmek zorunda kalmazsınız.

sigarayı bırakmamanın üçüncü yolu, doktorunuzla görüşmemektir. doktorlar zaten her şeyi bildiklerini zannederler. sürekli aynı şeyleri söylerler. neymiş, sigara hasta edermiş, bünyeyi zayıflatırmış, cinsel gücü düşürürmüş, kalp ve akciğer hastalıklarına neden olurmuş, kanser yaparmış, yok daha neler. sigaradan kime ne zarar gelmiş ki?

bir doktora gittin mi, işin bitti zaten, hemen sigarayı bırak der. bir de bırakmak için önerilerde bulunur. bunlar zaten yıllarca okuyup, sonra insanların her işine karışırlar. sanki sigara içmeyen doktor yok. zaten sigarayı kim bırakmış ki?

dördüncü öneri kesinlikle egzersiz yapmayın. spor çok yorucudur. sonra kalori yakarsınız. ne gerek var? hem zaten kaslarınızın çalışması için, haftada üç dört gün disiplinli spor yapmak lazım. düşünsenize, 30 dakika boyunca televizyon seyredemeyeceksiniz. hayatta olmaz!

koltuğunuzda oturun ve bir paket daha sigara için. ya da iki...

herkes spor yapmanın iyi olduğunu söylüyor, strese iyi geliyormuş. ama sizin zaten sigaranız var, tüm stresinizi alıyor. öyle değil mi?

kim ister sağlıklı bir vücut, güzel kaslar? uzmanlar eğer spor yaparsanız, kendinizi daha iyi hissedersiniz, vücudunuz şekil alınca kendinize güveniniz artar, sigarayı bırakıp, kendinize iyi bakarsanız daha sağlıklı bir ömür sürersiniz gibi şeyler söylebilirler. hiç umursamayın. siz canınızın istediğiniz yapın, televizyonun karşısında sigara içmeye devam edin.

son olarak sigarayı bırakmanızı engelleyecek beşinci yol, kesinlikle sigarayı bırakmaya çabalamamaktır. buna hiç lüzum yoktur. mutlaka daha önce sigarayı bırakmaya çalıştınız, ama yapamadınız. o zaman artık boş verin. sigaraya köle olmaya devam edin.

beş on yıl daha fazla yaşamanın ne önemi var. zaten bırakmanız mümkün değil, sakın sigarayı bırakma planı yapmayın, bu konuda hiçbir şey okumayın, doktorunuzla konuşmayın, sakın derin nefes almayın o zaman akciğerlerinizin ne halde olduğunu hissedersiniz. sakın fazla su içmeyin. kesinlikle spor yapmayın ve sağlıklı beslenmeyin. kül tablalarını kesinlikle boşaltmayın, arabanızda, evinizde, iş yerinizde, her yerde sigara için.

sigara içmeyenlerle görüşmeyin!

kabul edin, siz bir sigara tiryakisisiniz ve sigara içmeyi her şeyden çok seviyorsunuz. boğazınızda gıcık olması ve öksürük krizleri çok hoşunuza gidiyor. her sigara yaktığınızda, etrafınızdaki sigara içmeyenlerin rahatsız olması ve size kötü kötü bakması umurunuzda değil. sevgili alışkanlığınızdan dolayı her yıl harcadığınız milyonlarca lira sizi mutlu ediyor. kötü kokmaktan, ya da nefesinizden hiç de rahatsız olmuyorsunuz. hastanede geçireceğiniz aylar umurunuzda bile değil.

gördüğünüz gibi sigara tiryakiliğine devam etmek çok kolay. sakın vazgeçmeyin, sigarayı bırakmayı aklınıza bile getirmeyin, hastalıkmış, kansermiş, hastaneymiş, sağlıkmış, onlar da ne?
 

En son asdfsgasdhfhgsfdhsag tarafından 04 Mar 2009 13:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
fotoğrafı yok

asdfsgasdhfhgsfdhsag

04 Mar 2009 12:35

Mesaj Gönder

çok çok az heralde  

bianka

04 Mar 2009 12:35

Mesaj Gönder

bnde içmiorm ..  

LoveAngeL

04 Mar 2009 12:35

Mesaj Gönder

çok kötü kokuyor.içmiyorum o ortam da nefes alamıyorum  
fotoğrafı yok

tjghhkkl

04 Mar 2009 12:35

Mesaj Gönder

ben kendim yani şahsen sigara içmem.  

En son JayyJayy tarafından 04 Mar 2009 12:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

JayyJayy

04 Mar 2009 12:36

Mesaj Gönder

1  

aşmış

04 Mar 2009 12:36

Mesaj Gönder

tütün dumaninin zararlari

tütün dumanına maruziyet, başkalarının içtikleri tütün ürününden soluduğumuz duman ya da yanan bir sigara, puro, pipo ve benzeri tütün ürününden kaynaklanan dumandır.

tütün dumanına maruziyet, dünyada her yıl milyonlarca insanın ölümüne neden olmaktadır.

1) bu duman karışımı; formaldehit, siyanür, amonyak, karbon monoksit, naftalin, kadmiyum (pil asidi) ve aseton (oje çıkarıcı) gibi 4.000 kimyasal madde içerir. arsenik, benzen, vinil klorür gibi en az 40 tanesi kanserojen olan bu kimyasal karışımlar, tütün dumanında, sigarayı içen kişinin doğrudan içine çektiği dumandan çok daha fazla bulunur.

2) tütün dumanına maruz kalmak, kanser, amfizem ve kalp hastalıkları gibi birçok hastalığa neden olmaktadır.

3) çocuklar tütün dumanın zararlı etkilerine karşı çok daha hassastırlar.

4) tütün dumanının zararları, maruz kalma süresi uzadıkça artmaktadır.

tütün dumanina maruz kalmanin birazi bile zararlidir...

1) başkalarının tütün dumanına sadece 30 dakika maruz kalmak, uzun süreli sigara içiciliğinde ortaya çıkanlarla aynı fiziksel etkileri ortaya çıkarmakta ve sigara içmeyenlerde kalp hastalığı riskini arttırmaktadır.

2) başkalarının tütün dumanını solumaktan kaynaklanan kanser ölümlerinin oranı; asbest, radyoaktif nükleid, arsenik, benzen, vinil klorür, radyasyon, pestisid (tarım ilaçları), tehlikeli atıklar, içme suyunda bulunan kimyasallar, endüstriyel kimyasallar ve madeni atıkların hepsinin toplamından kaynaklanan kanser ölümleri oranından daha fazladır.  
fotoğrafı yok

asdfsgasdhfhgsfdhsag

04 Mar 2009 12:36

Mesaj Gönder

beni saymayın ben içiyorum Razz  
fotoğrafı yok

gingerone

04 Mar 2009 12:37

Mesaj Gönder

gaelic demiş ki:
hele mavi marlboro
yok boyle guzel bi sigara


mavi mi Shocked  
fotoğrafı yok

gingerone

04 Mar 2009 12:38

Mesaj Gönder

munu demiş ki:
ben Razz

anket yapsaydın daha iyi olurdu Confused


buyrunuz ekledim =)  
fotoğrafı yok

asdfsgasdhfhgsfdhsag

04 Mar 2009 12:39

Mesaj Gönder

4 yıl 11 ay 14 gün den beri bende vvarım Kahkaha  

Obi-wan

04 Mar 2009 12:39

Mesaj Gönder

gaelic demiş ki:


gormedin mi hic Rolling Eyes
hayatimda ictigim en guzel sigara diorum bak


görmedimmm wallaaa Confused  
fotoğrafı yok

gingerone

04 Mar 2009 12:39

Mesaj Gönder

içmem
içeni de sevmem  

minicupcake

04 Mar 2009 12:39

Mesaj Gönder

...  

En son JayyJayy tarafından 04 Mar 2009 13:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

JayyJayy

04 Mar 2009 12:39

Mesaj Gönder