freud yine yeniden !!!

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  freud yine yeniden !!!

gestapo demiş ki:
kişisel gelişimi cinsellikle bir tutuşu son derece iticidir.
kuramlarında erkek merkezci olması oldukça bencilcedir.
freud cinsellik konusunu sadece alt benlik konusu olarak ele almıştır... freud un anlatmaya çalıştığı şey alt benlik id dir : sigmund freud'un 3'e böldüğü kişilik yapısının en alt, fakat en güçlü basamağı. freud'a göre id kişinin ilkel benliğidir. hazın doyumu ilkesine göre çalışır. hiçbir sosyal kuralı önemsemeyen idin tek istediği, isteğinin anında yerine getirilmesidir. idi baskın olarak bebeklerde görebiliriz.  

Wales

24 Ağu 2008 23:05

Mesaj Gönder

eskiden sokaklar sahne idi, şimdi sanal platformlar sahne olmuş.  
fotoğrafı yok

Werder Veremem

24 Ağu 2008 23:07

Mesaj Gönder

sercanokur demiş ki:
früde sölesenize birde şu terörizme el atsın yaa.. sokağa çıkamaz olduk ya birde yeni bir ev ayarlasın bana evimin tavanları akıyor ... gelirken ikide ekmek alsın
evet evet evet.. freud bu kadar hayatın içinden problemleri çözer... bu kadar günlük davranışlarımızı açıklar... birçok kez kendi içimizde neden çelişkiye düştüğümüze de açıklar... o kadar günlüktür ki bu yüzden herkkesin acilen onu günlük hayatına entegre etmesini tavsie ederim.. bölece hayatları çok daha basit ve güsel olur..  

Wales

24 Ağu 2008 23:07

Mesaj Gönder

werder veremem demiş ki:
eskiden sokaklar sahne idi, şimdi sanal platformlar sahne olmuş.
demirel sölemişti yürümekle yollar aşınmaz... yazmakla klavyeler aşınsa da beş dolar  

Wales

24 Ağu 2008 23:08

Mesaj Gönder

bu kadar geniş tabanlı bir düşünce sistemine sahip birinin, freud'u anlamama lüksü yoktur.

hyjal/venice

lol

sercanokur demiş ki:

gerçekten masumca ve kibarca.. sohbet seviyeli ama bir taraf haklı bunu üzülerek sölemek istiyorum...yani okuyorsunuz bişeler bari tek taraflı yayın okumayın...kendi çemberinizden çıkmaya çalışın herşeyi tüm insanlığı o küçücük beyninizle oluşturduğunuz çemberin içine sığdramazsınız.. bunun uzay alemi var.. güneş sistemi var .. burç yıldızları var.. hz isa sı var hz ademi var hz muhammedi s.a.v var herşey okudunuzla sınırlı değil.. küçük dünyanızdan kafanızı kaldırında bakın.. uyanın gafletten yaaww sizlere iyi geceler gereksiz yere tartışmaya gerek yok allah hidayet versin nedimm hepimiz kardeşiz ama gün gelicek hepimiz ayrılıcaz küme küme insanlar olucaz .. bizler ve dirilecekler... ozaman allah c.c. hepimiz afetsin diyorum ii geceler topic sakinlerii

melihd

24 Ağu 2008 23:09

Mesaj Gönder

confesser demiş ki:
freud iyidir.
unutturulmasına karşı direniyorz Smile)  

Wales

24 Ağu 2008 23:13

Mesaj Gönder

kubis demiş ki:
freudyen çözümleme yapmaktan kafayı yedim bu sene
biraz açar mısın çok ilginç  

Wales

24 Ağu 2008 23:17

Mesaj Gönder

severim keretayı.  

anasazi

24 Ağu 2008 23:21

Mesaj Gönder

quote ların üzerine yazı yazman çok esprili tuttum... artı yazdığını sonuna kadar destekliorum...

hyjal demiş ki:
bu kadar geniş tabanlı bir düşünce sistemine sahip birinin, freud'u anlamama lüksü yoktur.

hyjal/venice

lol

Wales

24 Ağu 2008 23:22

Mesaj Gönder

unutturmayalım o zaman... id ini egosunu süper egosunu..

anasazi demiş ki:
severim keretayı.

Wales

24 Ağu 2008 23:23

Mesaj Gönder

mephistopheles demiş ki:
frued'ün psiko analizle ilgili kitaplarının ve okuyan kafaların biraz kalın olması tarih boyunca hep şaklaban gibi gözükmesine sebep olmuştur.
ne yazık

(site üyelerine yöneltilmiş bir ifade değildir, tarihi yargılıyorum)
freud basit yazmaya çalışmadı evet... ama anlaşılmayacak kadar da zor değil.. üstelik metinlerinin birçoğu tibbi metinler... klinik deneyleri anlatıyor... bunlar içinden modeli seçip soyutlamak gerekli...  

Wales

24 Ağu 2008 23:25

Mesaj Gönder

adamımdır  

dinyeper

24 Ağu 2008 23:39

Mesaj Gönder

genel olarak, sadece freud merkezli bir düşünce sistemi çok fayda getirmez, ama freud gibi düşünürler, nicelerinin yanında, ve birlikte düşünüldüğünde çok faydalı olur

hola freud!  

melihd

24 Ağu 2008 23:47

Mesaj Gönder

freud demiş ki;bazen pipo sadece pipo Smile  

marlis

25 Ağu 2008 00:07

Mesaj Gönder

eskimiş diyen halt etmiş  

tukurmeyenLama

25 Ağu 2008 00:24

Mesaj Gönder