freud yine yeniden !!!

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  freud yine yeniden !!!

freud hakkında herşey !!!

freud un insan modeli hakkında ortaya koyduğu

alt benlik (id)
benlik ve (ego)
toplumsal benlik (super ego)

üçlü bölünmesinin birçok günlük gerçeği açıkladığı gün gibi ortada iken, freud un artık eski bir psikiyatr olduğu modasının geçtiği yolundaki söylemler üzücüdür...

freud un ortaya koyduğu insan modeli, empati gibi aşırı sosyal teslimiyetin yarattığı huzursuzluklarımızı ve yalnız kaldığımızda rahatlıkla gösterdiğimiz animalistik boyutumuzun nedenlerini ortaya koyar...

2008 de freud, yine yeniden Smile)  

Wales

24 Ağu 2008 21:16

Mesaj Gönder

kvnckrs demiş ki:
koşmaz...
geçen üç ayakta freud, bellevera nın son ikiyüz metrede hep önünde koşmuş yarışı almıştı  

Wales

24 Ağu 2008 21:19

Mesaj Gönder

kvnckrs demiş ki:
sonuç odaklı değil... anlat anlat anlat eee sonuç? bi sonuç vereme, anca betimle... sonucu zaten ben çıkaracaksam betimlemeyi niye sana bırakayım...

freud un insan modeline göre içimizde bi yabancı var...  

Wales

24 Ağu 2008 21:21

Mesaj Gönder

kvnckrs demiş ki:
benlik falan yitidi artık anlamını, para oldu herşey...
demekki artık alt benlik yani id ya da türkçe betimi ile it ön planda  

Wales

24 Ağu 2008 21:22

Mesaj Gönder

modasının geçtiğinin söylenebilmesi bile halen freud gibi birinin çıkamamış olduğu gerçeğini hatırlatmaktır bence..  

atiyilmaz

24 Ağu 2008 21:23

Mesaj Gönder

kvnckrs demiş ki:
zaten 3 kuruş aklı çalışan adam biraz oturup düşündüğünde filozofların vs söyleidklerini kendisi düşünüp "aaa hakkaten bu böyleymiş" demek yerine "e evet biliyorum" der.. bu yüzdende düşünen adama filozof muhabbeti bayık gelir...
ya buna hiç katılamıyorum... freud insanı anlamakta önümüzü açıyor  

Wales

24 Ağu 2008 21:24

Mesaj Gönder

sosyal kavramlar üzerine kimseye inanmam  

Ilker Efendi

24 Ağu 2008 21:24

Mesaj Gönder

fikire saygı duymayı becersek zaten ohoooohoho  

itekakakiz

24 Ağu 2008 21:25

Mesaj Gönder

bedenimizi hasta eden ruhumuzun baskılarıdır der..
bu baskıyı gittikçe artan oranda yaşıyoruz gibi..herşeyi moralle çözme çabasıda bu söznün sağlaması belkide..  
fotoğrafı yok

heyoo

24 Ağu 2008 21:25

Mesaj Gönder

kvnckrs demiş ki:

sonuç? varda noluyo? bana faydası ne zararı ne? ben bunları bilince bana ne getiriyo-götürüyo? bu gibi sorular yüzünden sevemedim gitti bu konuları... koşmaz demem de bu yüzden, bu konular bende koşmaz anlamında...
örneğin sevgilinden ayrıldığında sana acı çektiren şey içindeki sana yabancı olan id ... git diişni birakma başkaları becermesin onu diyor...  

Wales

24 Ağu 2008 21:26

Mesaj Gönder

chelsea demiş ki:
bedenimizi hasta eden ruhumuzun baskılarıdır der..
bu baskıyı gittikçe artan oranda yaşıyoruz gibi..herşeyi moralle çözme çabasıda bu söznün sağlaması belkide..
bedenimiz de ruhumuzun en büyük hapisanesidir... ruhumuz bedenimize baskı yapıyor olabilir ama bedenimiz de onun en büyük kısıtıdır diyor freud...  

Wales

24 Ağu 2008 21:27

Mesaj Gönder

ben insanların sürü olabilmesi için tasarlanmış olarak görüyorum felsefeyi  

Ilker Efendi

24 Ağu 2008 21:28

Mesaj Gönder

ruh var mı acaba derim ben  

itekakakiz

24 Ağu 2008 21:29

Mesaj Gönder

chicane demiş ki:
modasının geçtiğinin söylenebilmesi bile halen freud gibi birinin çıkamamış olduğu gerçeğini hatırlatmaktır bence..
sonuna kadar katılıyorum... sonra gelen psikiyatrlar sadece freud un klinik sorunlarını ele almışlar... ancak ortaya koyduğu büyük insan modeli nin açıklamaına dair birşey söylememişlerdir...  

Wales

24 Ağu 2008 21:29

Mesaj Gönder

freud filozof diilki  

itekakakiz

24 Ağu 2008 21:30

Mesaj Gönder

Sayfa:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Sonraki