işimiz tabiki allah'a kaldı...

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  işimiz tabiki allah'a kaldı...

karakalem demiş ki:

çöpüs püsürün çökeltildiği, suya tam bir filtre yapılarak klorlanıp yollandığı adam gibi bi tesisimizin olmaması. yeterince ilginç
bu tesislerin çıkış noktasındaki su birçok ülkede içme suyu seviyesindeyken turkiyede yıkanma seviyesine bile zor ulaşıyor.

aa lutfen allahin isine karismayiniz, carpilcaksiniz bu gidisle
Confused  

hojucat

02 Şub 2008 12:52

Mesaj Gönder

bu ülkede kadının biri çıkıp laiklik dinsizliktir laiklik orspuluktur fln diyebiliyosa tvde zaten ğlke ne hallere gelmiş belli oluyo

götü yiyosa 10 sene önce söööleseymiş böyle şeyleri asarlardı walla  

kel rapunzel

02 Şub 2008 12:59

Mesaj Gönder

archiz demiş ki:

abis saçmalıyoosunn Confused
bir ülkeyi bölmek için önccee elindenn dinini almalısın
düşmanlar bir çanakkale zaferi daha istemiyor
malum imangücüyle insanlar
denize atlar gibi mermilerin üstüne atlıyor Sad

(picture)

bence bir yanlışın var... insanların içinden dini almalısın demeliydin... ülkenin dini olmaz arkadaş... sen allah'a taparsın, öbürü ateşe tapar, öteki hiçbirşeye tapmaz... ama hepsi aynı ülkenin vatandaşıdır... o ülke için ellerinden geleni yaparlar...
ama bir ülkeyi bölmek istiyorsan, elinden bilimi, insanların da kafasından beyinlerini ve düşünme yeteneklerini alıp yerlerine dogmalar, safsatalar koyacaksın ki o zaman bölebilesin...  

chirkhin

02 Şub 2008 13:07

Mesaj Gönder

barzolar halay cekiyo mecliste bune ya  
fotoğrafı yok

Can:

02 Şub 2008 13:51

Mesaj Gönder

ilk frsatta kaçıp gitçem buradan
ne halleri varsa görsünler
bu ülkeyi
uzaktan sevmek aşkların en güzeli  

B l a c k

02 Şub 2008 14:17

Mesaj Gönder

türklerin yönetilmesi gereken şekil monarşidir.  

Uchiha Sasuke

02 Şub 2008 14:18

Mesaj Gönder

bakan değil imam mübarek..

boru hattında çalışan cenabet biri varsa bitti işimiz di mi bakanım?  

TGG

02 Şub 2008 15:29

Mesaj Gönder

uta demiş ki:
al bir tane daha demokratlar yoksa demokrasi de yok o zaman seçim yok meclis yok...

eh 2. bir 4. murat edalı başbakanımız varken hazır padişahlığa dönebiliriz...

demokrasinin tanımını kendi çıkarları doğrultusunda kullanan sözde demokratlar demek istemiş sanırım topic sahibi..neyi kınadığı çok net ortada..  

TGG

02 Şub 2008 15:42

Mesaj Gönder

"dinin siyasete alet edilmesi..."

yani "din istismarı..."

adnan menderes’e bu eleştiriler yapılmıştı.

süleyman demirel’e de, turgut özal’a da yapıldı.

bunların bir kısmı haklıydı, bir kısmı haksız.

ama ben kendimi bildiğimden beri hiçbir dönemde "dinin bu kadar pervasızca siyasete alet edildiğine" tanık olmadım.

...

ertugrul özkök  

TGG

02 Şub 2008 15:44

Mesaj Gönder

archiz demiş ki:

ama o ertugrul özkök Confused

(picture)

hiç sevmem, yanardöner tarzını, dengesiz iniş çıkışlarını.. ama şu anki sürecin geçmiş ile benzerliğini hatırlatmak adına güzel bir alıntı..  

TGG

02 Şub 2008 15:50

Mesaj Gönder

uta demiş ki:
neyi kınadıklarını biliyorum...

yanlış olan şey böyle dillendirile dillendirile sonunda demokrasinin içi boşaltılmış kelime haline gelmesidir...

demokrat neredeyse denyo demek haline geldi bile... Hass kaldı ki bir insanın demokrat olmaya çalışması en zor şeydir...

kendi fikirlerine ters düşen şeyleri kabul etmek insanüstü çaba gerektirir...

işte o sözde demokratların en büyük zaferi de bu.. demokrat olmak sıfatının yanından geçmedikleri halde, etkisizleştirmekten, anlamını erozyona uğratmaktan geri kalmıyorlar..  

TGG

02 Şub 2008 15:52

Mesaj Gönder

archiz demiş ki:

dini sürekli dillendirmeleri güzel degil siyasete yakışmıyoo daha icraatcı bir yapı daha güzel olurdu....
ama enson yaptıkları şeye olumlu bakıyorum

(picture)

en son yaptıkları şeyden kasıt?? Rolling Eyes  

TGG

02 Şub 2008 15:53

Mesaj Gönder

tugcyyy demiş ki:

işte o sözde demokratların en büyük zaferi de bu.. demokrat olmak sıfatının yanından geçmedikleri halde, etkisizleştirmekten, anlamını erozyona uğratmaktan geri kalmıyorlar..

neyseki beni anlayan birileri çıkmış Smile
demokrasiyi eleştirdiğimi düşünen arkadaşa sözüm... ben demokrasiyi eleştirmiyorum... demokrasinin ne olduğunu bilmeden, "demokrasi" kelimesini kullanarak bişeyleri savunmayı marifet sayanları eleştiriyorum...
demokrasi her isteyenin her istediğini yapabildiği rejim demek değildir... her isteyenin her istediğini yaptığı ortama "anarşi" denir... demokrasi, kurallarına uyduğunuz sürece özgürce yaşayabildiğiniz yönetim şeklidir...
daha önceden bi topic'de söylemiştim... yine tekrar ediim... demokrasinin beşiği kabul edilen amerika'da, öğretmenlerin sınıfta "mutlu noeller" demesi yasaktır... gerekçesi ise, bu durumun "laiklik" ilkesine ters düşecek olmasıdır... o yüzden öğretmenler noel tatiline çıkan öğrencilerine "iyi tatiller" derler... o kadar... anlatabildim sanırım...  

chirkhin

02 Şub 2008 15:58

Mesaj Gönder

yağmur duası aktivitesi düzenliyorum az sonra topic açacağım  

dudaklarim kilitli

02 Şub 2008 18:09

Mesaj Gönder

flood oldu Confused  

En son seftali tarafından 29 Nis 2014 10:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

seftali

29 Nis 2014 10:16

Mesaj Gönder

Sayfa:   Önceki  1 2 3 4   Sonraki