rahim agzı kanseri aşısı

Anasayfa  \  Forumlar  \  Off Topic  \  rahim agzı kanseri aşısı

videosu iğrenç  

lei

14 May 2007 12:30

Mesaj Gönder

gelmiş mi sonunda aşısı..
kullanmak için yaş aralığı nedir?  

kamikakushi

14 May 2007 12:31

Mesaj Gönder

korunun  

wqe

14 May 2007 12:50

Mesaj Gönder

anlamadım ben evliysen bile korunman gerekio mu prezervatifle Rolling Eyes  

accessenied

14 May 2007 13:34

Mesaj Gönder

aşı için belirlenen yaş aralığı demişsin, hangi yaş aralığında yapılıyormuş??  

Prensesss

14 May 2007 13:48

Mesaj Gönder

prensesss demiş ki:
aşı için belirlenen yaş aralığı demişsin, hangi yaş aralığında yapılıyormuş??

en gec erken 20lerde yapiliyomus. ama faydasi olmaz bu yastan sonra, nasilsa hpv kapmisindir deniliyor.

asi icin ideal yas 13 falan..o kadar erken...

duzenli yapilan (6 ayda bir) pap smear testi ile rahim agzi kanseri onlenebiliyor..erken teshis gercekten hayat kurtarir diye, asiya degil, duzenli test yaptirmaya davet ediyor zaten bu bilgilendirme.  

En son genderful tarafından 14 May 2007 14:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

genderful

14 May 2007 14:09

Mesaj Gönder

chisomoto demiş ki:

en gec erken 20lerde yapiliyomus. ama faydasi olmaz bu yastan sonra, nasilsa hpv kapmisindir deniliyor.

asi icin ideal yas 13 falan..o kadar erken...

duzenli yapilan (6 ayda bir) pap smear testi ile rahim agzi kanseri onlenebiliyor..erken teshis gercekten hayat kurtarir diye, asiya degil, duzenli test yaptirmaya davet ediyor zaten bu bilgilendirme.

ohhaaa 13 müü: Rolling Eyes

o zaman hpv (ne olduunu bilmiyorum ama) nin olup olmadığının anlaşıldığı bir test yok, sadece smear yaparak kansermisin değil misin o anlaşılıyor, demekki virüs bulaştıı herkesi kanser yapmıyor diye anlıyorum ben dediğinden?  

Prensesss

14 May 2007 14:18

Mesaj Gönder

hpv nin anlasildigi 2 yer- 1- genital sigil.
2- rahimde, servikste anormal hucreler- yani kansere donusmeye baslayan dokular ki hpv virusu yuzunden....
hpv gizli kalabilen, belli etmeyen sinsi bi virus. o yuzden smear ile kansere donusmeden yakalanabiliyor bu smear testi ile, tam is ustundeyken.

sadece hpv'yi test eden bir test var mi yok mu emin deigilim...ama vardir mutlaka...

butun bu bilgiler ww.rahimagzikanseri.org da mevcut....yapilan yogun bilgilendirme kampanyasi sonucunda ben gidip okudum ve ogrendim....
siz de okuyun. arastirin. onun icin bu yaygarayi kopardilar.
pas gecmeyin. bilgiyi direk ordan alin. ve rahat edin. bi de smear...oooh miissssss....korkacak bisey yok..sadece bilmek lazim...  

genderful

14 May 2007 14:27

Mesaj Gönder

siteden alinti:
human papillomavirüs (hpv) rahim ağzı kanseri, anormal servikal hücreler, genital siğiller, çeşitli kanserler ve hastalıklar gibi farklı sonuçlar doğuran bir virüstür. milyonlarca insan, belirti göstermeyen bu virüsü taşıyor olabilir. hepimizin bu virüs konusunda bilgi sahibi olması gerekir.

kadınlar arasında en sık görülen 2. kanser türü olan rahim ağzı kanseri yüzünden, dünyada her 2 dakikada 1 kadın hayatını kaybetmektedir. rahim ağzı kanserlerinin neredeyse tümü human papillomavirüs'ün (hpv) belirli tiplerinden kaynaklanır. hem kadınları, hem de erkekleri etkileyen yaygın bir virüs olan hpv'nin, vücudu etkileyebilen 100'den fazla tipi vardır. bu tiplerin çoğu, (örneğin ellerde ve ayaklarda görülen yaygın siğillere neden olan tipler) nispeten zararsızdır. bazı hpv tipleri genital bölgeyi etkileyebilir ve rahim ağzı kanserine, anormal servikal hücrelere, genital siğillere, diğer kanser türlerine ve hastalıklara yol açabilir. bu durumların gelişmesini önlemeye yardımcı olmak için mümkün olduğunca fazla bilgi sahibi olmanız önemlidir  

genderful

14 May 2007 14:33

Mesaj Gönder

chisomoto demiş ki:
hpv nin anlasildigi 2 yer- 1- genital sigil.
2- rahimde, servikste anormal hucreler- yani kansere donusmeye baslayan dokular ki hpv virusu yuzunden....
hpv gizli kalabilen, belli etmeyen sinsi bi virus. o yuzden smear ile kansere donusmeden yakalanabiliyor bu smear testi ile, tam is ustundeyken.

sadece hpv'yi test eden bir test var mi yok mu emin deigilim...ama vardir mutlaka...

butun bu bilgiler ww.rahimagzikanseri.org da mevcut....yapilan yogun bilgilendirme kampanyasi sonucunda ben gidip okudum ve ogrendim....
siz de okuyun. arastirin. onun icin bu yaygarayi kopardilar.
pas gecmeyin. bilgiyi direk ordan alin. ve rahat edin. bi de smear...oooh miissssss....korkacak bisey yok..sadece bilmek lazim...

çok merci Wink  

Prensesss

14 May 2007 15:29

Mesaj Gönder

antonioss demiş ki:

kızlar hiç istemiyor , kavga ediyorlar Confused

kim neyi istemiyor ?  

nunu

14 May 2007 16:50

Mesaj Gönder

antonioss demiş ki:

korunmamızı istemiyorlar Rolling Eyes daha bir tane ben istemeden hadi korun diyeni görmedim aksine yapma diyorlar Confused

Shocked
bilncsizlik dizboyu desene.. sen kendini koru bence. sana demeyen baskasına da demez. bu sekilde de hastalıklar yayılır. hadi afrikadaki insanlar egitimsiz ya bizler? herkes en azından lise egitimi alıyor bu ulkede. yazık ya..  

nunu

14 May 2007 16:57

Mesaj Gönder

gorur gormez anlıyorum ben  

gokhan

14 May 2007 18:39

Mesaj Gönder

bılınclenmek laazım  

burek

14 May 2007 20:10

Mesaj Gönder

önem verilmesi gereken bir konu.